Zavrieť

Porady

PLATBA zdravotného poistenia a jeho kontrola

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadom platby zdravotného poistenia - a ich kontroly zdravotnou poistovnou.
Kedže dnes mi došiel list so VšZP - s nazvom "Výzva poistencovi na predloženie dokladov" ktorý ma tak nabrúsil že mám chuť niekomu z tej poistovne vynadat.

Pytaju dokladovat 3 obdobia z roku 1996... (v tom roku som myslim nastupoval na VŠ, ale to už napamatam) v tom obdobi som bol myslim poisteni v Apollo, potom v Spoločnej zdravotnej poistovni - ktorej som to určite dokladoval (to pamatam). Zjavne po prebrati Registra poistencov z tejto poistovne do VšZP.....začína tato znova "čosi" zistovat - NECHAPEM.

MAJU NA TO PRAVO, resp. NIEJE TO UŽ VŠETKO PREMLČANÉ....

(veď toto tu je tak prebirokratizovany štát - ked ich zaujima nieco z pred 14 rokov -myslim ze sa jednalo o par mesiacov v roku ktore som uz davno vykazal - a uz nemam chut zas sa hrabat v dokumentoch, pisat im a dokaldovat)

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bren77 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcel by som sa spýtať ohľadom platby zdravotného poistenia - a ich kontroly zdravotnou poistovnou.
    Kedže dnes mi došiel list so VšZP - s nazvom "Výzva poistencovi na predloženie dokladov" ktorý ma tak nabrúsil že mám chuť niekomu z tej poistovne vynadat.

    Pytaju dokladovat 3 obdobia z roku 1996... (v tom roku som myslim nastupoval na VŠ, ale to už napamatam) v tom obdobi som bol myslim poisteni v Apollo, potom v Spoločnej zdravotnej poistovni - ktorej som to určite dokladoval (to pamatam). Zjavne po prebrati Registra poistencov z tejto poistovne do VšZP.....začína tato znova "čosi" zistovat - NECHAPEM.

    MAJU NA TO PRAVO, resp. NIEJE TO UŽ VŠETKO PREMLČANÉ....

    (veď toto tu je tak prebirokratizovany štát - ked ich zaujima nieco z pred 14 rokov -myslim ze sa jednalo o par mesiacov v roku ktore som uz davno vykazal - a uz nemam chut zas sa hrabat v dokumentoch, pisat im a dokaldovat)

    DAKUJEM
    Ak si si nesplnil oznamovaciu povinnosť, tá sa nepremlčuje ... Bohužial, budeš musieť sa hrabať v dokumentoch.

    Bren77 je offline (nepripojený) Bren77

    Bren77
    DIK ,

    ale ano na začiatku listu pišu: "kontrolou poistencov VšZP bolo zistené, že ste si nesplnili oznamovaciu povinost do 8 dni ounamit zmenu platitela........atd"

    Aj tak dokladovat treba?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bren77 Pozri príspevok
    DIK ,

    ale ano na začiatku listu pišu: "kontrolou poistencov VšZP bolo zistené, že ste si nesplnili oznamovaciu povinost do 8 dni ounamit zmenu platitela........atd"

    Aj tak dokladovat treba?
    ano, treba. Možno si nepredložil doklad o štúdiu. Ak ho nedoložiš, budeš musieť túto dobu doplatiť ako samoplatitel.

    List zo ZP v žiadnom prípade netreba ignorovať.

    Bren77 je offline (nepripojený) Bren77

    Bren77
    Ale ja som to už raz dokladoval .....10rokov spat.
    Za 30 rokov ak budem este zit, znovo to odomna budu ziadat? to iste?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bren77 Pozri príspevok
    Ale ja som to už raz dokladoval .....10rokov spat.
    Za 30 rokov ak budem este zit, znovo to odomna budu ziadat? to iste?
    Ak máš o tom doklad, že si to dokladoval, tak im ho predlož ...

    Bren77 je offline (nepripojený) Bren77

    Bren77
    UFFFFF tak toto Slovensko je iný " MACH ŠPINY a BYROKRACIE" fuuuuj na vracanie z toho......

    PLATBA zdravotného poistenia a jeho kontrola

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.