Zavrieť

Porady

Veličiny pre rok 2009, 2010, 2011, 2012

Zosumarizovala som určité veličiny, ktoré nám majú byť nápomocné pri našej práci ale hlavne šetričom času - všetko na jednom mieste.
Prosím, upozornite ma ak zistíte nejakú nezrovnalosť, prípadne preklep. Tiež vás chcem poprosiť, ak dostanete nápad, čo by bolo vhodné do tabuľky doplniť, napíšte. Myslím, že aj dobrý pocit zo spoločnej práce nie je na zahodenie.
Postupne budem tabuľku aktualizovať.

Sledujte, prosím, aj ďalšie príspevky, kde po prípadnej (o)úprava nájdete aktuálnu tabuľku.


09.01.2011 21:44 PM: Tabuľku odoberám. Aktuálnu hľadaj v nasledujúcich príspevkoch.
Naposledy upravil Marína : 09.01.11 at 19:45
Usporiadat
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

V tabuľke je suma 50% NČ = 1957,97 €. Myslím, že správne je 1 867,97 eura.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Jarka 1 Pozri príspevok
V tabuľke je suma 50% NČ = 1957,97 €. Myslím, že správne je 1 867,97 eura.
Áno, Jarka, správne je tebou uvedená suma.
2 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

upravene NC
hranice platenie preddavkov
18 0
enfa enfa

enfa je offline (nepripojený) enfa

Hlboko sa skláňam a veľmi pekne ďakujem za ochotu vypracovať túto super tabuľku.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem, bude mi to veľmi nápomocné ako laikovi.
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

V poslednej dobe sa dosť často uvádza, že daňovník si v roku 2013 bude môcť uplatniť paušálne výdavky do výšky 5 040 €, čo nie je celá pravda, lebo najprv je podmienka 40 % a až potom obmedzenie výškou 5040 € /alebo pre tých, čo nebudú mať živnosť počas celého roka 420 € mesačne/.
Je dosť živnostníkov s menším príjmom a oni si budú môcť uplatniť menej ako 5040 €.
To obmedzenie sa týka tých, ktorí budú mať príjem vyšší ako 12 600 €.
Ja viem, že účtovníci to vedia, ale chodia tu aj takí, ktorí sa tu učia a hľadajú informácie.
Preto si myslím, že by bolo potrebné doplniť aj tých 40% do tabuľky veličiny 2013.

§ 6 Zákona o dani z príjmov

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 najviac do výšky 5 040 eur ročne. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 4, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov najviac do výšky 5 040 eur ročne. Ak daňovník získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie alebo začne vykonávať inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo poberať príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu v priebehu zdaňovacieho obdobia, uplatňuje tieto výdavky najviac vo výške 420 eur mesačne, a to počnúc mesiacom, kedy nastali uvedené skutočnosti. Rovnako postupuje aj daňovník, ktorý skončil podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť (§ 17 ods. 9) alebo prestal poberať príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu, ktorý uplatní tieto výdavky najviac vo výške 420 eur mesačne, a to aj za mesiac, v ktorom skončil podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť (§ 17 ods. 9) alebo prestal poberať príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť v súvislosti s dosahovaním príjmov podľa odsekov 1 a 2, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania
výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
8 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

kukucka doplnila som moze byt takto?
Naposledy upravil Sarlotka : 23.01.13 at 18:19 Dôvod: doplneny text k pausalnym vydavkam
14 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Samozrejme stačí, ja som vlastne hľadala §-ové znenie kvôli tomu, že som bola zvedavá, aký mesiac? Takže všetky, tzn. aj začatý, aj neukončený, viď citácia zákona v mojom predchádzajúcom príspevku.

A veľká vďaka za tabuľku, veľmi pomôže.
1 0
Boleková Boleková

Boleková je offline (nepripojený) Boleková

Ten subor je poskodeny nejde otvorit
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veličiny 2013 myslíš? Funguje.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Priemerná mesačná mzda v hospodárstve SR v roku 2012 = 805 EUR; zverejnené ŠÚ SR 6. 3. 2013.
12 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

ja som si všimla ešte jednu drobnú chybičku. v prvom riadku NZČD - opačné znamienko:
NČZD (ak ZD =<18983); ak ZD>18983 €((8390,49 €-(základ dane:4));ak ZD =<33561,94=0

Samozrejme, každý vie, o čo ide. Ale tak aby to bolo na 100% :-)
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Až teraz som si všimla. Keďže je to chyba, ktorá sa "ťahá" ešte odo mňa, opravujem ju. V tabuľke som si však už urobila nejaké zmeny, aj niečo doplnila, predpokladám, že to nebude prekážať.

hárok č. 5 - Veličiny pre rok 2013
r. 3 - oprava < na >
r. 5 - NČZD - dobrovoľný príspevok na starobné dôchodkové sporenie
r. 12 - priemerná mzda/mes. za r. 2012
r. 29 - hranica pre platenie mesačných preddavkov dane
.............
hárok č. 9 - Priemerná mzda - prehľad od r. 2005
doplnená priemerná mzda za r. 2012
............
nový hárok č. 16 - Zoznam predčíslí účtov pre platenie daní a variabilné symboly
Naposledy upravil Marína : 04.04.13 at 06:10
24 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ahojte, nebude sa pokračovať v tejto tabuľke, bola výborná
1 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Dúfam, že hej. Tlačím si ju poctivo každý rok a často do nej nazerám....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ujme sa tejto pomôcky niekto aj na rok 2014?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

DanielaSL
Ujme sa tejto pomôcky niekto aj na rok 2014?
Danielka, Jozef Mihál spracoval cez Draka....podrobne a prehľadne......
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Mila123
DanielaSL
Ujme sa tejto pomôcky niekto aj na rok 2014?
Danielka, Jozef Mihál spracoval cez Draka....podrobne a prehľadne......
ale nie každý má prístup ku drakovi,mohol by to tu niekto dať ?
prosím
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

balunka
ale nie každý má prístup ku drakovi,mohol by to tu niekto dať ?
prosím
Nemohol. Jednak preto, že je to platená informácia a jednak preto, že autor má právo, aby nebol kopírovaný. Jednalo by sa o plagiátorstvo, prípadne o neoprávnené použitie cudzieho diela.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

balunka
Mila123
DanielaSL
Ujme sa tejto pomôcky niekto aj na rok 2014?
Danielka, Jozef Mihál spracoval cez Draka....podrobne a prehľadne......
ale nie každý má prístup ku drakovi,mohol by to tu niekto dať ?
prosím
http://www.porada.sk/t230835-mzdove-...ny-2014-a.html
6 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať