Zavrieť

Porady

Preprava, prenájom, koeficient a dph

ahojte,

mám takýto problém:

Doteraz sa firma (platiteľ DPH) venovala len preprave po Slovensku a medzinárodnej preprave v rámci EU. Keď to bola preprava po Slovensku, tak účtovala DPH, keď preprava v rámci EÚ, ktorú fakturovala nejakej firme v EÚ platiteľovi dph, tak fakturovala bez DPH, keď uskutočnila prepravu v rámci EÚ pre odberateľa zo SK, tak fakturovala s DPH.

Z toho vyplýva, že na výstupe mám služby oslobodené od DPH ale aj s DPH. V tomto prípade mi vždy vznikal nadmerný odpočet.

Ale na konci decembra, práve pre ten úžasný zákon o prenájme, začala firma prenajímať neplatcom DPH - občanom byty a kancle bez dph. Zmluvy sú od 01.01.2011, ale zábezpeku na nájom a nájomné za 1/2011 už fakturovali v 12/2010 a prijali platby v 12/2010.

Idem teraz počítať koeficient, len mám dilemu (upozorňujem, že v inom prípade počítame koeficient a nemám s tým problém...) ale teraz neviem, či do čitateľa idú služby za prepravy aj tie, čo boli fakturované s DPH aj tie, čo boli fakturované bez DPH. To je môj problém...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ešte som prišla na jednu vec, že do tlačiva DPH mi nevstupujú tie služby prepravy, ktoré fakturujem bez DPH. Toto bude zaujímavé, lebo za posledný rok fakturovali dosť málo prepravy s DPH a ešte ten prenájom s touto prepravou bude 50:50. som zvedavá, či mi niekto poradí, keď mám takýto zamotaný prípad.

    Preprava, prenájom, koeficient a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.