Zavrieť

Porady

slovensky eshop predaj v Grecku

Ahojte


potrebujem poradit. Som zivnostnicka a chcem si otvorit internetovy obchod na Slovensku avsak budem predavat v Grecku.
Potrebujem vyriesit otazku nakupeny tovar bude zo slovenskeho skladu poslany do greckeho skladu. Potrebujem neake povolenia na otvorenie druheho skladu? Ako sa to uctuje prechod z jedneho skladu do druheho ake doklady potrebujem? Z Greckeho skladu sa bude tovar rozposielat kurierom,postou na dobierku. Otazku ohladom DPH myslim, ze som pochopila ak budem mat obrat nad urcitu hranicu tak budem platit DPH v Grecku. Tim padom budem platit aj dan zo zisku v Grecku?
Ako je to s obchodovanim medzi clenskymi statmi navzajom? Naco si mam davat pozor?

Velmi pekne dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aegean je offline (nepripojený) aegean

    aegean
    ahoj, ja tiez zijem v grecku, na rhodose. Mala som podobny napad, ale nakoniec mi to cele padlo, pretoze ak si zivnostnicka na sk, odvadzas dane a vsetko je velmi tazke im vysvetlit, ze si nebudes tu v gr platit τεβε ako podnikatelka, napriek tomu, ze podnikas na sk. Pretoze cielovy produkt sa bude predavat v grecku. Cele je to o to viac zamotane, ze ak chces mat sklad s produkami v gr a chces ich ponukat, nemozes na trh vstupit bez toho aby si bola podnikatel, inak je to nacierno. Aspon mne to takto bolo vysvetlene tu na EFORII a IKE. Jedine ze by si mala grecky e-shop, to znamena, ze si musis platit τεβε a byt ako podnikatelka v grecku.. Ale ak by si sa napriek tomu z toho vymotala, prosim ta vysvetli aj mne ako to s tymito greckymi uradmi funguje.. Dakujem
    aegean Pozri príspevok
    ahoj, ja tiez zijem v grecku, na rhodose. Mala som podobny napad, ale nakoniec mi to cele padlo, pretoze ak si zivnostnicka na sk, odvadzas dane a vsetko je velmi tazke im vysvetlit, ze si nebudes tu v gr platit τεβε ako podnikatelka, napriek tomu, ze podnikas na sk. Pretoze cielovy produkt sa bude predavat v grecku. Cele je to o to viac zamotane, ze ak chces mat sklad s produkami v gr a chces ich ponukat, nemozes na trh vstupit bez toho aby si bola podnikatel, inak je to nacierno. Aspon mne to takto bolo vysvetlene tu na EFORII a IKE. Jedine ze by si mala grecky e-shop, to znamena, ze si musis platit τεβε a byt ako podnikatelka v grecku.. Ale ak by si sa napriek tomu z toho vymotala, prosim ta vysvetli aj mne ako to s tymito greckymi uradmi funguje.. Dakujem
    Ved to ze tu sa tak tazko hladaju informacie, ved ja sa im ani nedivim chudakom Grekom tolko rokov ich drzali len aby sa dobre najedli a aby sa do nicoho nestarali a tak to aj vyzera cely stat. zivnostnicka na SR ale dane zo zisku a FPA budem platit v Grecku lebo je to Europska unia. Na toto treba neakeho uctovnika ktory ma skusenosti s tymto.Mam na mysli ze robi uctovnictvo firmam ktore maju zaklad v inych clenskych statoch ale sklady maju inde.
    Chcem sa spytat egean nemas nahodou znamu Mariu z Karpenisi - royalnails? Ona mi spominala babu podnikatelku v cestovnom ruchu ktora zije na Rodose.

    aegean je offline (nepripojený) aegean

    aegean
    ano, poznam Mariu, dokonca sme obe z Nitry, svet je maly ze podnikatelka v cestovnom ruchu, pekne ma titulovala No s tym Greckom je to cim dalej tym horsie, ja idem zajtra na sk a naozaj rozmyslam, ze vytiahnem vsetky peniaze z uctu, lebo to vyzera tak, ze padne cely stat na kolena. Ved co tu sa uz deje, konec. Napriklad na rhodose este asi nikomu nevyplatili anergiu a to je pomaly koniec januara. A podnikat tu? Ved viac by som platila na tv a odvodoch ako zarobila, aj preto som agenturu na sk otvarala. Ale tazko mi to ide, lebo nemam vela skusenosti. Na druhej strane, zaciatky su vzdy tazke. Ty si zalozila e-shop uz a chces dovazat do gr? Bola si sa pytat na eforii co oni na to?
    ahoj
    mame znamu, ktora ma znamu na eforii ale len tak v rychlosti mi to hovorila, ze si pod moje afm otvorim nieco ako podnikatelske ale len toto, proste presne nevedela ale ma cislo na neakeho znameho uctovnika tu v Atenach tak uvidim. Je ti uplne zbytocne ist niekde ked oni sa drzia iba toho co im hovoria papiere ale vela nariadeni eu nevedia, vlastne su len niekde v sufliku a stretavaju sa len s beznymi vecami
    Ja som bola okolo 8rokov delegatka tu v Grecku. Aku cestovku mas? Ako sa vola?

    aegean je offline (nepripojený) aegean

    aegean
    ahoj,
    no nie je to cestovka, je to sprostredkovanie prace v zahranici.. Ako tu nebolo si problem najst partnerov, lebo pracujem 5rokov ako profesionalna fotografka vo viacerych hoteloch na ostrove. Takze momentalne ponukam zahranicnu prax pre studentov. Ale chcela by som to rozsirit na cele grecko, popripade aj ine krajiny. Bohuzial som este zatial neprisl ana to, ze ako
    Drzim ti palce s touto krajinou, lebo ja ked som sa bola tu pytat nato, tak ma odpalkovali hned ty sa kde nachadzas v grecku ci na sk?

    slovensky eshop predaj v Grecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.