Zavrieť

Porady

Dve potvrdenia od lekára v jeden deň

Môže sa uznať ako prekážka v práci na celý deň, keď mi kolegyňa priniesla 2 potvrdenia od lekárov( 2 stomatológov) na 2 priepustkách a nie je tam napísané, že je to na celý deň? Vopred vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja by som to uznala , keď si nevie dať rady jeden stomatológ , môže poslať k väčšiemu odborníkovi. Možno jej robil nejaký zákrok stomatochirurg. A keď tam nemá hodinu , tak jej treba uznať celý deň. Po niektorých takýchto zákrokoch sa nedá ísť do práce. Akurát by som si dala pozor ktoré v poradí v roku je takéto potvrdenie. Lebo na preplatenie má nárok len na 7 v roku.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    iika
    Môže sa uznať ako prekážka v práci na celý deň, keď mi kolegyňa priniesla 2 potvrdenia od lekárov( 2 stomatológov) na 2 priepustkách a nie je tam napísané, že je to na celý deň? Vopred vďaka za odpovede.
    V zásade je to na zamestnávateľovi, či to uzná, ale je neobvyklé mať naraz 2 stomatológov , ibaže by išlo o špeciálny chirurgický výkon. Dôležitá je aj skutočnosť, či má kolegyňa pružný alebo pevný pracovný čas, či často chodí k lekárovi ( viac ako 7 dní v roku to nemá platené )apod.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    iika
    Môže sa uznať ako prekážka v práci na celý deň, keď mi kolegyňa priniesla 2 potvrdenia od lekárov( 2 stomatológov) na 2 priepustkách a nie je tam napísané, že je to na celý deň? Vopred vďaka za odpovede.
    Veď predsa mohla byť u jedného 2 hod. a u druhého ďalšie dve, t j. 4 hod., nemusíš jej dať celý deň, iba toľko hodín, koľko chýbala. Zákon to umožňuje aj na hodiny.

    sea je offline (nepripojený) sea

    mama troch synov sea
    Dôležité je to, čo je napísané na tých potvrdeniach. Zamestnanec by mal mať sám záujem o to, aby predložil doklad o absencii v poriadku. No a potom je to zase o tom čo píšu aj ďalší poraďáci, či chodí často po lekároch atď.. Malá rada : Odkedy sme si zaviedli vlastné tlačivá na návštevu lekára (odovzdávam ich zamestnancom pre odchodom k lekárovi) tak je pokoj, lebo je tam "všetko".

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    ja som minule tiez stihla cez 1 den praktickeho lekara aj gynekologa a mala som tiez 2 potvrdenia , preco by mi to zamestnavatel nemal uznat

    iika je offline (nepripojený) iika

    iika
    Všetkým ďakujem za odpovede, ja by som to rada uznala. Len chcem, aby bolo všetko kóšer. Máme pružný pracovný čas- čo teda s tým? U jedného stomatológa bola so sebou a u druhého ako doprovod dieťaťa.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    iika
    Všetkým ďakujem za odpovede, ja by som to rada uznala. Len chcem, aby bolo všetko kóšer. Máme pružný pracovný čas- čo teda s tým? U jedného stomatológa bola so sebou a u druhého ako doprovod dieťaťa.
    Pri pružnom pracovnom čase platí ospravedlnenie na dobu, ktorá zasiahne do pevného pracovného času. Ak ho máte napr. od 9:00 do 13:00, toto je ospravedlnené a započíta sa v dĺžke 4 hodiny. Zvyšok si musí nadpracovať v rámci pružného pracovného týždňa (mesiaca). Je to výhodné aj pre zamestnankyňu, lebo ušetrí hodiny pre ďalšie prípady.
    môžem odpovedať len to, čo nám prízvukovali na školeniach právnici, ktorý tvorili Zákonník práce - priepustka je len na ošetrenie a vyšetrenie u lekára plus objektívny čas na cestu tam a naspäť do zamestnania. U zubára nemáme brať do úvahy ošetrenie na celý deň , lebo ako vieme, vytrhnutie zuba alebo vŕtanie netrvá celý deň , ale len krátky čas. To, že niekto má bolesti po vytrhnutí zuba má lekár riešiť PN-kou, alebo si zamestnanec má zobrať dovolenku.
    Ja si z môjho hľadiska však myslím, že každý vieme posúdiť, že u zubára aj čakanie kým nás zoberie trvá určitú dobu + samotný výkon a samozrejme po trhaní aj nepríjemný pocit, bolesť atď. - takže z ľudského hľadiska treba brať do úvahy tieto okolnosti a ešte keď je u 2 zubárov .Každý si poznáme svojich ľudí a vieme, či náhodou nezneužívajú situáciu - domnievam sa , že by bolo vhodné to takto brať, veď keď niekto ide k inému lekárovi tiež tam môže byť napr. len 2 hodiny a na priepustke má napísaný celý deň ( lekár ho tiež nevyšetroval podľa mňa celý deň). Skúste sa nad tým zamyslieť.
    Prajem pekný deň. EB

    Dve potvrdenia od lekára v jeden deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.