Zavrieť

Porady

oslovenie potencionálnych zákazníkov cez internet

Dobrý deň
Od 1.1. som začala podnikať v oblasti BOZP a PO a chcela by som prostredníctvom emailu rozposlať do firiem ponuky, neviem ale vykúzliť vhodnú formu oslovenia a hlavne by ma zaujímalo, či by to nemalo byť aj právne ošetrené.
Za odpovede a rady ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    majus1 Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Od 1.1. som začala podnikať v oblasti BOZP a PO a chcela by som prostredníctvom emailu rozposlať do firiem ponuky, neviem ale vykúzliť vhodnú formu oslovenia a hlavne by ma zaujímalo, či by to nemalo byť aj právne ošetrené.
    Za odpovede a rady ďakujem
    dobrý deň,
    skúste o sebe dať vedieť formou inzercie alebo vytvorením www stránky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5

    [hore]Rady podnikateľom - nevyžiadaná pošta


    V Slovenskej republike je nevyžiadaná pošta (spam) zakázaná zákonom č. 147/2001 Z. z. o reklame, podľa ktorého §3 ods.7 „sa reklama nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy“. Podľa §3 ods.8 citovaného zákona „sa reklama nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta“.
    Vhadzovanie letákov do schránok, napriek tomu, že adresát oznámi, napr. oznamom na schránke, že si nepraje dostávať reklamné materiály, sa tiež považuje za porušenie zákona o reklame, ak sa dá dokázať, kto predmetné reklamné letáky do schránky vhodil.
    Dozor na dodržiavaním ustanovení zákona o reklame vykonáva Slovenská obchodná inšpekcia (ďalej len SOI).
    Podľa § 65 ods. 2 zákona č. 610/2003 Z. z. o elektronických komunikáciách v platnom znení na účely marketingu je dovolené volanie, zasielanie fax - správ, správ elektronickej pošty, vrátane krátkych správ užívateľovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom. Tento možno kedykoľvek odvolať. Je zakázané zasielanie elektronickej pošty na účely priameho marketingu, z ktorej nie je známa adresa a totožnosť odosielateľa, na ktorú môže užívateľ zaslať žiadosť o skončenie zasielania takýchto správ.



    Súčasne podľa § 65 ods.3 zákona č. 610/2003 Z. z. o elektronických komunikáciách v platnom znení predchádzajúci súhlas užívateľa sa nevyžaduje v prípade priameho marketingu vlastných tovarov a služieb podniku užívateľovi, ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty podnik získal v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom. Užívateľovi sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie údajov.
    Dozor nad dodržiavaním povinností vyplývajúcich z tohto zákona patrí do pôsobnosti Telekomunikačného úradu Slovenskej republiky.

    Ak sú adresy na rozposielanie reklamných správ získané z verejnej databázy, príp. priamo z firemných internetových stránok adresátov, bez predchádzajúcich obchodných kontraktov, jedná sa o rozposielanie spam-ov a tým o porušenie vyššieuvedených právnych predpisov.
    Pri doručenej nevyžiadanej komunikácii treba rozlišovať medzi nedovolenou reklamou, obsahujúcou ponuku konkrétnych produktov a poskytnutím kontaktných údajov, v rozsahu nevyhnutnom na vyžiadanie súhlasu, čo nie je považované za porušenie zákona o reklame.
    Ak odosielateľ najskôr osloví potenciálnych zákazníkov prvotným e-mailom, v ktorom bude žiadať o súhlas so zaslaním svojej ponuky, avšak tento e-mail nebude obsahovať konkrétnu ponuku žiadneho ním ponúkaného produktu, a konkrétnu ponuku produktov bude zasielať až po obdržaní písomného súhlasu so zasielaním, neporuší príslušnú legislatívu.
    Treba však podotknúť, že ak adresát nezašle žiadne stanovisko na prvotný e-mail, nemožno to považovať za jeho automatický súhlas so zasielaním reklamných správ.
    SOI nevykonáva predbežné posudzovanie žiadnych textov reklamných správ. Posúdenie korektnosti rozposielaných reklamných správ prebieha až pri výkone kontroly.

    Citácia pochádza zo stránky :

    http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-po...sta.soi?ind=14

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    Ekonomka-SR Pozri príspevok
    dobrý deň,
    skúste o sebe dať vedieť formou inzercie alebo vytvorením www stránky.
    Aj tuto možnosť použijem , ide ale o to , že viem o niekoľkých firmách ktoré som síce predtým neoslovila, ale viem že s doterajšími službami BOZP nie sú spokojný a poslať im mail s ponukou sa mi zdá ako najjednoduchší spôsob (pri telefonickom kontakte to väčšinou zdvihnú osoby, ktoré ani nevedia o čo sa jedná a maily mám na kompetentné osoby)

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    majus1 Pozri príspevok
    Aj tuto možnosť použijem , ide ale o to , že viem o niekoľkých firmách ktoré som síce predtým neoslovila, ale viem že s doterajšími službami BOZP nie sú spokojný a poslať im mail s ponukou sa mi zdá ako najjednoduchší spôsob (pri telefonickom kontakte to väčšinou zdvihnú osoby, ktoré ani nevedia o čo sa jedná a maily mám na kompetentné osoby)
    na Vašom mieste by som to poslala emailom s dodatkom v emaile, že ak si neželajú ďalšie zasielanie takýchto ponúk, nech dajú vedieť a Vy si už len robte nejakú evidenciu, kto má a kto nemá záujem.

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    ďakujem za odpovede ale moc ste ma nepotešili, možno som zabudla napisať, že sa nejedna o zasielanie pravidelných ponuk ale len o jednorazovu ponuku služieb BOZP a PO
    Naposledy upravil majus1 : 11.01.11 at 12:51

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    AJ tak je to SPAM. Email treba naformulovat presne ako bolo v prispevku od ZITA5. Odporucam nieco v zmysle:

    Dobry den,

    sme firma poskytujuca sluzby XYZ v meste ABC. Prosim Vas o dovolenie zaslat Vam ponuku pre Vasu firmu.

    s pozdravom,
    MENO
    FIRMA
    WEB STRANKA
    Robiť to úplne legálne znamená nerobiť to vôbec. Konkurencia, ktorá spamuje Vás predbehne... Takže, odporúčam rozposlať slušný mail s odvolaním sa na uvedený zákon. A ešte niečo. Existuje SW, ktorý vám presne zistí, ktor váš mail čítal a kto nie. Štatisticky takéto maily číta zhruba 10-20% prijímateľov. Pre odosielateľa je dobre vedieť, kto je to a neskôr oslovovať len tých, ktorých daná problematika zaujíma. Tento systém sa nazýva Email matketing (dajte si to vyhľadať do Google). A existujú aj bezplatné SW, ktoré môžete na to použiť...

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    branislav235 Pozri príspevok
    Robiť to úplne legálne znamená nerobiť to vôbec. Konkurencia, ktorá spamuje Vás predbehne... Takže, odporúčam rozposlať slušný mail s odvolaním sa na uvedený zákon. A ešte niečo. Existuje SW, ktorý vám presne zistí, ktor váš mail čítal a kto nie. Štatisticky takéto maily číta zhruba 10-20% prijímateľov. Pre odosielateľa je dobre vedieť, kto je to a neskôr oslovovať len tých, ktorých daná problematika zaujíma. Tento systém sa nazýva Email matketing (dajte si to vyhľadať do Google). A existujú aj bezplatné SW, ktoré môžete na to použiť...
    Ďakujem za odpoveď , bola som za pravnikom a ten mi poradil niečo podobné, v zmysle:

    Vaša adresa je súčasťou databázy našich obchodných partnerov / bola získaná z verejne dostupnej databázy na internete. Ak si neželáte dostávať naše ponuky prosíme dajte nám vedieť a Vašu adresu obratom vymažeme. Toto je reťazový email zasielaný obchodným partnerom .

    Zaslaná správa nemá charakter reklamy, ale je to obchodná ponuka, preto nepodlieha zákonu č. 147/2001 Z. z. o reklame v znení zákona č. 23/2002 Z. z. („zákon o reklame“), ako ani zákonu č.610/2003 Z. z. o elektronických komunikáciách.


    Takže som to rozposlala týmto spôsobom ...

    Tristann je offline (nepripojený) Tristann

    Tristann
    pre mňa vôbec nie je seriozna obchodná ponuka spamom - aj keď nie je priamo vyžiadaná... môžem sa z nich množstvo informácií dozvedieť.
    Myslím že SOI vykonáva kontroly jedine na niekoho podnet preto ak sa nenájde nejaký tupec myslím že seriózne ponuky sú vítané (až na konkurenciu ;-))

    culterone je offline (nepripojený) culterone

    culterone
    Riesim nieco podobne. Ako rozlisim e-mail, ktory ma charakter reklamy od e-mailu s charakterom obchodnej ponuky? Chcem rozoslat obecnym zastupitelstvam mail ohladom propagacie obce (formou platenej webovej aplikacie implementovanej na ich strankach).

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Od 01.11.2011 došlo k zmene zákona o elektronických komunikáciách č. 351/2011. : Máte niekto výklad k tomuto zákonu ? Zmenilo sa pre nás niečo podľa tohoto § 62 ?
    § 62
    Nevyžiadaná komunikácia

    (1) Elektronická pošta je textová, hlasová, zvuková alebo obrazová správa zaslaná prostredníctvom verejnej siete, ktorú možno uložiť v sieti alebo v koncovom zariadení príjemcu, kým ju príjemca nevyzdvihne.

    (2) Na účely priameho marketingu je dovolené volanie alebo používanie automatických volacích a komunikačných systémov bez ľudského zásahu, telefaxu, elektronickej pošty, vrátane služby krátkych správ účastníkovi alebo užívateľovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom, pričom tento súhlas musí byť preukázateľný. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať.

    (3) Predchádzajúci súhlas príjemcu elektronickej pošty podľa odseku 2 sa nevyžaduje ak ide o priamy marketing vlastných podobných tovarov a služieb osoby , ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty tá istá osoba získala v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom. [1]) Príjemcovi elektronickej pošty sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie kontaktných informácií v čase ich získavania a pri každej doručenej správe ak také použitie predtým neodmietol. Je zakázané zasielanie elektronickej pošty, z ktorej nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže príjemca zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ, a nabádanie k návšteve webového sídla v rozpore s osobitným predpisom.42)

    (4) Odseky 2 a 3 sa vzťahujú na účastníkov, ktorí sú fyzickými osobami.


    [1]) § 4 ods. 6 zákona č. 22/2004 Z. z. v znení zákona č. 160/2005 Z. z.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Viera Pozri príspevok
    (4) Odseky 2 a 3 sa vzťahujú na účastníkov, ktorí sú fyzickými osobami.
    A ked su ucastnici pravnickymi osobami??

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Pre právnické osoby potom asi ostáva len zákon č. 147/2001 Z. z. o reklame, podľa ktorého §3 ods.7 „sa reklama nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy“. Podľa §3 ods.8 citovaného zákona „sa reklama nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta“. Teda je to ešte prísnejšie, ak tomu dobre rozumiem, lebo zákon o elektronických telekomunikáciách pre FO povoľuje apoň posielanie reklamy zákazníkom, ktorí u nás už niečo kúpili dovtedy, kým to neodmietnu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.