Zavrieť

Porady

Ako na darovaciu zmluvu

.
Naposledy upravil kattus : 10.01.11 at 17:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kattus Pozri príspevok
    DObry den,rada by som poprosila o radu.
    Manzel a jeho dvaja surodenci su spoluvlastnikmi nehnutelnosti,kazdy vlastni 1/15 rod.domu.Podiel ziskali dedenim po otcovi(jedna sa o starorodicovsky dom).Vsetci traja sa rozhodli darovat svoje podiely ,spolu 1/5 jednemu z ostatnych spolumajitelov,je to stryko.
    Zaujima ma,ci mozu spisat jednu darovaciu zmluvu vsetci traja,s tym,ze tam bude specifikovane,ze kazdy vlastni 1/15 domu a splnomocnia jedneho z nich na podpis zmluvy a vybavenie vsetkych nalezitosti.Alebo musi kazdy napisat zmluvu na svoju cast,a dat navrh na vklad do katastra?
    Dalej ma zaujima,ak by bolo mozne uviest vsetkych na jednu zmluvu so splnomocnenim jedneho z nich na vybavovanie,kolko kopii darovacej zmluvy je treba vyhotovit?viem,ze tolko,kolko je zmluvnych stran+3kopie pr kataster,no neviem,ci je zmluvna strana ten splnomocneny,alebo vsetci majitelia?
    No a posledna vecicka,len na ovberenie si info - mozu darovat svoju cast strykovi bez toho,aby ju ponukli na odkupenie ostatnym spoluvlastnikom?Citala som,ze ak daruju blizkej osobe,nemusia ponukat svoj podiel na odkupenie spoluvlastnikom(mimochodom,tiez tety a dalsi stryko).
    Dakujem krasne za odpovede

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kattus Pozri príspevok
    ano,uz som zistila,omylom som zle klikla,len to neviem odtialto dostat.Ospravedlnujem sa
    Skús požiadať moderátora o presun.

    Ako na darovaciu zmluvu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.