Zavrieť

Porady

Konces.poplatky a iné

Mám otázočku, firma, ktorá napr. vedie účtovníctvo môže zahrnúť do daňový výdavkov nasledovné?:
- rádio (ktoré má v kancelárii)
- koncesionárske poplatky s tým súvisiace (hlavne tie ma zaujímajú)
- rýchlovarnú kanvicu
- chladničku
- mikrovlnnú rúru
- sadu šálok, lyžičky a pod.????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Ak sa zakon o koncesionarskych poplatkov odvolava na vedenie v uctovnictve, tak uplne samozrejme, ze potom aj prevadzkove naklady tam patria. Ak je radio uznanym danovym vydavkom, tak potom aj jeho prevadzka. A radio je tusim danovo uznanym vydavkom. Ved preto je verejnopravny rozhlas, aby mohol oznamovat verejne oznamy a to aj zamestnancom.
    Ale ine som chcel. Nech pocitam, ako pocitam, radio do troch tisic je uz luxusne. Sice sa zavedenim do uctovnictva usetri 1140 Sk, ale je to hravo preplatene uz po troch rokoch platenia koncesionarskych poplatkov 12x40x3=1440 Sk. A Naklady idu dalej. Nie je jednoduchsie si to zaplatit zo zisku?

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    hron
    Ak sa zakon o koncesionarskych poplatkov odvolava na vedenie v uctovnictve, tak uplne samozrejme, ze potom aj prevadzkove naklady tam patria. Ak je radio uznanym danovym vydavkom, tak potom aj jeho prevadzka. A radio je tusim danovo uznanym vydavkom. Ved preto je verejnopravny rozhlas, aby mohol oznamovat verejne oznamy a to aj zamestnancom.
    Ale ine som chcel. Nech pocitam, ako pocitam, radio do troch tisic je uz luxusne. Sice sa zavedenim do uctovnictva usetri 1140 Sk, ale je to hravo preplatene uz po troch rokoch platenia koncesionarskych poplatkov 12x40x3=1440 Sk. A Naklady idu dalej. Nie je jednoduchsie si to zaplatit zo zisku?
    Asi mi niekto stojí na kábli, nepochopila som čo mi tým príspevkom chceš povedať???

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Tipujem, ze druhy odstavec. Takze.
    Radio stoji 3000 Sk + DPH 570 Sk spolu 3570 Sk
    Po zavedeni do uctovnictva vyjde na 3000 - 19% dan z prijmu t.j. 2430 . Zaplatena DPH sa vrati spat
    Teda nakupna cena je 2430 Sk. No a teraz k nim prevadzkove naklady:
    40 Sk koncesionarsky poplatok x 12 mesiacov x 3 roky = 1440 Sk
    spolu po troch rokoch 2430+1440 = 3870.
    po stvrtom roku je to 4350 atd.

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Karina
    A keď si kúpi rádio napr. taká účtovná firma, je do daňový výdavok???
    Nuz, uctovna firma to musi zaradit do uctovnictva, to je pravda. Lenze radia kupuju ludia. Medzi inymi k nim patri aj stastny majitel zisku firmy.

    Konces.poplatky a iné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.