Zavrieť

Porady

Programátor v práci i v škole

prajem pekný deň - som 18r. študentom 4.ročníka strednej školy a naskytla sa mi možnosť pracovať ako programátor. chcem sa opýtať, čo je pre mňa najvýhodnejšie - uzavrieť dohodu, hlavný pracovný pomer alebo pracovať na polovičný úvazok (ospravedlňujem sa za skomolené pojmy, nie som v týchto veciach ,,doma"). najvýhodnejším myslím čo najmenej oficialít a povinností ako sú napríklad odvody a podobne.

dúfam že som sa vyjadril pochopiteľne a vopred ďakujem za všetky vaše príspevky a prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ešte by som chcel dodať že som pozeral aj veľa starších príspevkov ale neboli veľmi aktuálne tak verím že nespamujem. prípadne mi stačí aj link na nejakú dobrú tému, kde sa toto už riešilo a ja som si to nevšimol.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Najmenej odvodov platis pri DOhode, u teba Dohoda o brigádnickej práci študentov

    § 227
    Dohoda o brigádnickej práci študentov

    (1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.

    (2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
    (3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

    Maximalne mozes priemerne pracovat pri nej 20 hodin tyzdenne.
    ivka70 Pozri príspevok
    Najmenej odvodov platis pri DOhode, u teba Dohoda o brigádnickej práci študentov

    § 227
    Dohoda o brigádnickej práci študentov

    (1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.

    (2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
    (3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

    Maximalne mozes priemerne pracovat pri nej 20 hodin tyzdenne.

    prosím vás a keby môj čas presahoval 20 hodín týždenne, t.j. by bol napríklad 5 hodín denne, prípadne klasických 8 hodín denne, tak je potrebné dohodnúť zmluvu o trvalom pracovnom pomere?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SmatanaPeter Pozri príspevok
    prosím vás a keby môj čas presahoval 20 hodín týždenne, t.j. by bol napríklad 5 hodín denne, prípadne klasických 8 hodín denne, tak je potrebné dohodnúť zmluvu o trvalom pracovnom pomere?
    Áno, prichádza do úvahy PZ, môže byť napr. na KPČ 5 hod. denne.

    Programátor v práci i v škole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.