Zavrieť

Porady

ako postupovat pri danovom priznani

dobry den,
chcela by som poradit co vsetko sa zaratava do danoveho priznania. Bola som zamestnania od 1.4.2010 do 30.9.2010, ale v auguste som nastupila na pn a trva dodnes. Moja otazka znie ci sa do DP dava aj pn, a ci si ho podavam sama alebo mi ho poda byvaly zamestnavatel. Taktiez sa chcem spytat ci sa tam pocita aj prispevok z UPSVaR a to prispevok za dochadzku za pracou. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubina02 Pozri príspevok
    dobry den,
    chcela by som poradit co vsetko sa zaratava do danoveho priznania. Bola som zamestnania od 1.4.2010 do 30.9.2010, ale v auguste som nastupila na pn a trva dodnes. Moja otazka znie ci sa do DP dava aj pn, Nie, nemocenksé nie je zdaniť. príjem a ci si ho podavam sama alebo mi ho poda byvaly zamestnavatel. Taktiez sa chcem spytat ci sa tam pocita aj prispevok z UPSVaR a to prispevok za dochadzku za pracou. Nie. Dakujem
    RZD robí zamestnáv. ak ho oň v termíne požiadaš.

    evucha1 je offline (nepripojený) evucha1

    evucha1
    Dobrý deň, prosím Vás a ako je to v prípade, keď nie som zamestnanec, ale SZČO. Príspevok z UPSVaR na dochádzku za prácou je v tomto prípade zdaniteľný príjem? Ďakujem

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    a ak je v Dohode z ÚPSVaR uvedené že tento príjem (teda príspevok) treba zdaniť tak ako ho mám zdaniť????

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Mária1412 Pozri príspevok
    a ak je v Dohode z ÚPSVaR uvedené že tento príjem (teda príspevok) treba zdaniť tak ako ho mám zdaniť????
    o aký príspevok ide?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mária1412 Pozri príspevok
    a ak je v Dohode z ÚPSVaR uvedené že tento príjem (teda príspevok) treba zdaniť tak ako ho mám zdaniť????
    - podľa zákona o dani z príjmu.

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    ewita888 Pozri príspevok
    o aký príspevok ide?
    príspevok na cestovné z ÚPSVaR poskytovaný pre tých, ktorí boli evidovaný na úrade min. 3 mesiace a potom sa zamestnali alebo začali vykonávať SZČO, tiež sa poskytuje cez ten istý projekt ako dotácia ale poskytuje sa až mesiac pozadu po splnení urč. podmienok ako odovzdanie dokladov (cestovné lístky, blok z PHM) a rôznych čestných prehlásení.............a v dohode je uvedené, že u SZČO ide o zdaniteľný príjem.......

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Katy a R Pozri príspevok
    - podľa zákona o dani z príjmu.
    tento príspevok sa poskytuje až po predložení bločkou z PHM alebo cestovných lístkov...........a v dohode je uvedené že u SZČO ide o zdaniteľný príjem.

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    citujem: Príjemca sa zaväzuje:1,...2,....3,.....10, Odvádzať daň z príjmu príspevku v prípade, ak sa jedná o príjemcu, ktorý je samostatne zárobkovo činný.
    ............prosím poraďte ako by ste chápali vy???? Ďakujem

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Mária1412 Pozri príspevok
    citujem: Príjemca sa zaväzuje:1,...2,....3,.....10, Odvádzať daň z príjmu príspevku v prípade, ak sa jedná o príjemcu, ktorý je samostatne zárobkovo činný.
    ............prosím poraďte ako by ste chápali vy???? Ďakujem

    ..............nikto sa stým ešte nestretol???????????..............

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mária1412 Pozri príspevok
    tento príspevok sa poskytuje až po predložení bločkou z PHM alebo cestovných lístkov...........a v dohode je uvedené že u SZČO ide o zdaniteľný príjem.
    Ak je to takto uvedené v dohode - čo riešiš ? Prijatie príspevku - na základe bankového výpisu - zaúčtuješ ako iný príjem OZD.

    PS : nestretla som sa ešte s týmto príspevkom

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    len doplním - že tento by to mal byť - http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12942

    - a ešte pozri § 9 odst 2 písm d ... !!!! Normálne zdaníš!
    Naposledy upravil Katy a R : 14.02.13 at 09:07

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak je to takto uvedené v dohode - čo riešiš ? Prijatie príspevku - na základe bankového výpisu - zaúčtuješ ako iný príjem OZD.

    PS : nestretla som sa ešte s týmto príspevkom
    Ďakujem..............pýtam sa preto, aby som ho zbytočne nezdaňovala...............nechapala som prečo sa musí zdaňovať tento príspevok a iné ako napr. dotácia na začatie podnikania idú aj do príjmov ale aj do výdavkov a tento príspevok ide len do príjmov ale do výdavkov nie lebo bloček z PHM som musela odovzdať na úrad práce.

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Katy a R Pozri príspevok
    len doplním - že tento by to mal byť - http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12942

    - a ešte pozri § 9 odst 2 písm d ... !!!! Normálne zdaníš!
    Ďakujem áno presne o tento príspevok ide...........ako som vyššie uviedla, chcela som sa uistiť aby som ho zbytočne nezdaňovala..........ďakujem ešte raz za pomoc.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mária1412 Pozri príspevok
    Ďakujem..............pýtam sa preto, aby som ho zbytočne nezdaňovala...............nechapala som prečo sa musí zdaňovať tento príspevok a iné ako napr. dotácia na začatie podnikania idú aj do príjmov ale aj do výdavkov a tento príspevok ide len do príjmov ale do výdavkov nie lebo bloček z PHM som musela odovzdať na úrad práce.
    Cesta do práce sa v zmysle ZoDzP nepovažuje za pracovnú cestu, preto náklady na PHM nie sú VOZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.