Zavrieť

Porady

Dopravná nehoda a komplikácie s poisťovňou.

No a už zase problém s autom, a nehodou

Nevie mi niekto poradiť v prípade dopravnej nehody?
Kamarátka mala pred rokom dopravnú nehodu, dostala smyk, zišla z cesty a prevrátila auto na strechu.
Nikomu sa našťastie nič nestalo iba spolujazdkyňu pre istotu zobrala sanitka na pozorovanie, ale ešte v ten deň ju pustili.
Teraz po necelom roku jej prišlo vyjadrenie zo ZP, že ma uhradiť náklady za zdravotnú starostlivosť spolujazdkyne, ona alebo to ma postúpiť do poisťovne kde má PZP.
Postúpila to do poisťovne a odtiaľ prišlo vyjadrenie doslovne:
„podľa vyššie uvedeného zákona ste nenahlásili dopravnú nehodu v zákonnom termíne“
a preto chcú po nej aby tie náklady zaplatila. Potrebovala by vedieť či je nutné nahlasovať dopravnú nehodu písomne, nakoľko poisťovňa poskytla odťahovú službu a tým pádom si myslím že danú dopravnú nehodu evidovala.
Ďakujem za každý názor a posun vpred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    No hej ale ked hlásim prečo potrebujem odťah tak predsa povedala, že auto leží na streche. Tak to nebola len nejaká porucha.

    Takže Ty hovoríš, že hneď po nehode mala aj písomne nahlásiť poisťovni, že sa stala nehoda?

    Aký je vlastne postup pri takejto nehode?

    No a neriešim problémy celého slovenska, len pár ľudí, ktorí nevedia čo a ako ďalej.
    To nevadí, že bolo na streche, poistovna nemože vedieť čo sa stalo, keď to nikto nenahlási - preto to treba nahlásiť, lebo tam sa uvádza všetko- aj úmrtia, zranenia a pod.
    Treba to nahlásiť do 15 dní( v zahraničí do 30 dní)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    No a už zase problém s autom, a nehodou

    Nevie mi niekto poradiť v prípade dopravnej nehody?
    Kamarátka mala pred rokom dopravnú nehodu, dostala smyk, zišla z cesty a prevrátila auto na strechu.
    Nikomu sa našťastie nič nestalo iba spolujazdkyňu pre istotu zobrala sanitka na pozorovanie, ale ešte v ten deň ju pustili.
    Teraz po necelom roku jej prišlo vyjadrenie zo ZP, že ma uhradiť náklady za zdravotnú starostlivosť spolujazdkyne, ona alebo to ma postúpiť do poisťovne kde má PZP.
    Postúpila to do poisťovne a odtiaľ prišlo vyjadrenie doslovne:
    „podľa vyššie uvedeného zákona ste nenahlásili dopravnú nehodu v zákonnom termíne“
    a preto chcú po nej aby tie náklady zaplatila. Potrebovala by vedieť či je nutné nahlasovať dopravnú nehodu písomne, nakoľko poisťovňa poskytla odťahovú službu a tým pádom si myslím že danú dopravnú nehodu evidovala.
    Ďakujem za každý názor a posun vpred.
    Xanti, ty dneska vybavuješ problémy celého Slovenska?- poisťovňa s najvačšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou postupovala správne- totiž, to keď niekto zavolá na asis. služby ,že potrebuje odťah alebo pod.- tak to sa samozrejme nedá považovať za nahlásenie PU...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Oki,
    doki teda nepoteším kamošku. A pre budúcnosť aj ja budem vedieť, že treba písomne hlásiť lebo telefonicky na asistenčnú službu sa neráta.

    Dúfam, že viacerí sa takto nepopália.

    Ďakujem všetkým.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Xanti Pozri príspevok
    No hej ale ked hlásim prečo potrebujem odťah tak predsa povedala, že auto leží na streche. Tak to nebola len nejaká porucha.

    Takže Ty hovoríš, že hneď po nehode mala aj písomne nahlásiť poisťovni, že sa stala nehoda?

    Aký je vlastne postup pri takejto nehode?

    No a neriešim problémy celého slovenska, len pár ľudí, ktorí nevedia čo a ako ďalej.
    ale ved predsa pri PZP sa nenahlasuje "nehoda", ale poistna udalost, t.j. nahlasuje sa to, ze si prevadzkou motoroveho vozidla sposobila inemu skodu, ktory si ju bude voci tebe uplatnovat ...

    postup poistovne je spravny, nenahlasila si v zakonnej lehote udalost, nema dovod za teba plniť

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Xanti, ty dneska vybavuješ problémy celého Slovenska?- poisťovňa s najvačšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou postupovala správne- totiž, to keď niekto zavolá na asis. služby ,že potrebuje odťah alebo pod.- tak to sa samozrejme nedá považovať za nahlásenie PU...
    No hej ale ked hlásim prečo potrebujem odťah tak predsa povedala, že auto leží na streche. Tak to nebola len nejaká porucha.

    Takže Ty hovoríš, že hneď po nehode mala aj písomne nahlásiť poisťovni, že sa stala nehoda?

    Aký je vlastne postup pri takejto nehode?

    No a neriešim problémy celého slovenska, len pár ľudí, ktorí nevedia čo a ako ďalej.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bubkoch Pozri príspevok
    ale ved predsa pri PZP sa nenahlasuje "nehoda", ale poistna udalost, t.j. nahlasuje sa to, ze si prevadzkou motoroveho vozidla sposobila inemu skodu, ktory si ju bude voci tebe uplatnovat ...

    postup poistovne je spravny, nenahlasila si v zakonnej lehote udalost, nema dovod za teba plniť
    Hm,
    no kamoška nikomu nespôsobila škodu, len vzali spolujazdca do nemocnice sanitkou, a o dve hodinu prepustili z nemocnice, s tým že nič sa nestalo. Spolujazdec bol rodinným príslušníkom.

    Tam chce ZP preplatiť tento dovoz sanitkou a ošetrenie.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Hm,
    no kamoška nikomu nespôsobila škodu, len vzali spolujazdca do nemocnice sanitkou, a o dve hodinu prepustili z nemocnice, s tým že nič sa nestalo. Spolujazdec bol rodinným príslušníkom.

    Tam chce ZP preplatiť tento dovoz sanitkou a ošetrenie.
    akože nesposobila škodu???-sposobila škodu na zdraví, resp. bol potrebný prevoz do špitála na ošetrenie- jednoznačne škodu sposobila na zdraví...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    akože nesposobila škodu???-sposobila škodu na zdraví, resp. bol potrebný prevoz do špitála na ošetrenie- jednoznačne škodu sposobila na zdraví...
    Myslela som nikomu cudziemu, teda mimo rodinných príslušníkov.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Myslela som nikomu cudziemu, teda mimo rodinných príslušníkov.
    ale však to je jedno-či to bol rodinný príslušník alebo cudzí- škoda vznikla a hotovo...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Myslela som nikomu cudziemu, teda mimo rodinných príslušníkov.
    Xanti, jak špekuluješ,tak špekuluješ- nič nevyšpekuluješ papuľka...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Oki,
    doki teda nepoteším kamošku. A pre budúcnosť aj ja budem vedieť, že treba písomne hlásiť lebo telefonicky na asistenčnú službu sa neráta.

    Dúfam, že viacerí sa takto nepopália.

    Ďakujem všetkým.
    Neďakuj, flašu pošli radšej...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.