Zavrieť

Porady

vstup do prenajatej nehnutelnosti prenajimatelom

Najomcovi konci najom v prenajatej nehnutelnosti (jedna sa o najom nebytoveho priestoru). Prenajimatel vsak chce 2 mesiace pred ukoncenim najmu urobit obhliadku objektu pre novych zaujemcov o najom. Ma na to zakonny narok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    občiansky zákonník:

    [hore]§ 681

    Po podanej výpovedi alebo tri mesiace pred skončením nájmu a odovzdaním veci je nájomca nehnuteľnej veci povinný, ak sa nedohodlo inak, umožniť záujemcovi o prenajatie jej prehliadku v prítomnosti prenajímateľa alebo jeho zástupcu. Nájomca nesmie byť prehliadkou zbytočne obťažovaný.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Neviem či má nárok ,ale ja byť prenajímateľom tak by som sa ani nepýtal.
    A keby nájomca na tom trval že nie tak by som mu účtoval dobu od skončenia jeho nájmu až do doby kým by som nenašiel nového nájomníka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Majiteľ nehnuteľnosti by nemal právo vstupu do svojho vlastníctva? To ani ako vtip nie je dobrý....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jozko12345 Pozri príspevok
    Najomcovi konci najom v prenajatej nehnutelnosti (jedna sa o najom nebytoveho priestoru). Prenajimatel vsak chce 2 mesiace pred ukoncenim najmu urobit obhliadku objektu pre novych zaujemcov o najom. Ma na to zakonny narok?
    Myslím, že má, ale nájomca má právo byť pri tom. Veď čo ak tam má nájomca nejaké hodnotné veci, ktoré počas prehliadky "zmiznú" alebo sa poškodia?

    Je to podobné, ako sa diskutovali v téme, či má prenajímateľ bytu právo mať kľúč od bytu, resp. či si nájomca bytu môže vymeniť zámok na prenajatom byte.

    http://www.porada.sk/t148305-ma-prav...teho-bytu.html

    vstup do prenajatej nehnutelnosti prenajimatelom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.