Zavrieť

Porady

Slovaci = amateri a spekulanti?

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ako tak prechadzam podnikatelske kategorie, tak sa nam tu v poslednej dobe vyskytuju v drvivej vacsine iba 4 temy stale dookola:

Ako oklamat UPSVaR - resp. ludia dajte mi nejaky podnikatelsky zamer ktory mio staci skopirovat, malo upravit - a zobrat od UPSVaR dotaciu na podnikanie.

Ako obchadzat zakony od 1.1.2011 a neplatit odvody ked uz nestaci iba zrusit zivnost alebo ju pozastavit a znova ju zalozit.

Ludia, chcem podnikat - co mam robit?

Chcem dovazat zo zahranicia ale nechcem zaplatit DPH na vstupe s clo - ako sa tomu vynut - co tak klamat v colnom konani a tvrdit ze ide o nakup pre osobnu potrebu?


Pocuvajte, poradaci. Zacina mi byt z toho zle. Kedysi na porade boli hlavne aspon co sa tyka podnikania realne problemy, kde sa ludia snazili nieco legalne dokazat, vymysliet. Teraz sa tu mnozia spekulanti co chcu obabrat stat alebo rychlo zbohatnut.

Kedze nemam chut odpisovat stale dookola na tieto veci tak snad takto hromadne:

1. Ak chcete dotaciu od UPSVaR na zacatie podnikania - tak ju ziadajte len vtedy ak chcete skutocne podnikat. Nie ak chcete iba dostat dotaciu ale v skutocnosti nechcete podnikat. Ak zrusite zivnost predcasne - budete musiet pomernu cast dotacie vratit. A ak Vas napada ci sa to predsa len neda nejako obist a okaslat stat - nie, neda. A keby sa aj dalo, bolo by to nemoralne.

2. Zda sa Vam normalne ak ziadate od statu aby Vam plati zdravotnu starostlivost, aby Vam financoval socialne sluzby a Vy z podnikania si vsetko nechate pre seba? To sa Vam vazeni maju na toto skladat ti co su zamestnani? Ak neviete legalne danovo optimalizovat, tak si zasluzite platit co najvyssie dane a odvody. Nemam rad podradnych spekulantov.

3. Ak neviete podnikat a nic o podnikani neviete - nepiste tu prosim otazky ze ako mate podnikat a este k tomu ze to chcete podrobne krok po kroku. Nikto Vas tu za rucicku vodit nebude. Najprv precitajte prosim ostatne temy ktore tu uz k Vasej veci su a ak nebudete nieco konkretne vediet pochopit alebo to nenajdete, potom sa opytajte na konkretnu vec. Ale hlavne odporucam nepodnikat ak o podnikani nic neviete. Lebo s najvacsou pravdepodobnostou skrachujete.

4. Ak chcete dovazat zo zahranicia a tovar nasledne predavat, tak ak budete dovazat z mimo EU, tak sa zmierte s tym ze okrem ceny tovaru musite zaplatit prepravu, clo, dph na vstupe. Snazit sa obchadzat danove a colne zakony v tomto vedie rovno pred sud v putach. Ak si myslite ze budete vykazovat tovar ako pre osobnu potreby v malom a ze to v skutocnost budete predavat a ze takto dokazete cenovo podrazat ceny tych co dovazaju legalne - patrite za mreze.

Poradaci - hlavne Vy novi - pred tym nez zalozite novu temu:

1. Citajte predosle temy k veci a pytajte sa len na to co ste nenasli alebo nechapete - a hlavne konkretne - nie tak ze napiste mi vsetko a to pekne krasne krok po kroku.

2. Nezakladajte temy kde sa snazite zistit ako sa nemoralne ziskat od statu peniaze alebo mu ich nedat.

3. Nezakladajte temy kde sa pytate ako co najefektivnejsie porusovat zakon - hlavne ak ide o skratenie dane, cla, poistneho.

4. Ti co si myslite ze tu mozte len tak zalozit temu kde budete ponukat svoje sluzby alebo tovary - ide o porusenie pravidiel porady a v lepsom pripade Vam bude tema zmazana, v horsom Vam bude zablokovane konto. Poradaci nie su blbci ze na nich urobite len tak nejaky deal.

Dakujem Vam za precitanie tejto temy a ze sa nou budete snazit riadit.
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Suhlasim so všetkými Tvojimi bodmi ,profesional,

až na bod č.3

Aj na to je tu Porada aby tí čo sú neskúsení , mohli nabrať informácie.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ja nemam nic proti tomu aby sme tu zaciatocnikom poradili. Ale irituje ma ak ocakavajuz e ich celym podnikanim krok po kroku prevedieme za rucicku. Podnikanie nie je o tom ze zalozim zivnost a ostatne nech za mna urobia iniu a ak to bude ok tak zhrabnem zisk.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja súhlasím aj s bodom 3.zmysel témy je aj tak v Etikete Porady, ale nováčikovia akoby ju ani nečítali............česť výnimkám.
A keď odpoviem len odkazom na vyhľadávanie, vždy sa nájde nejaký dobrák, ktorý poradí..........
takže si môžeme za situáciu a stav Porady sami.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nejako ta osvetil zavan naivneho idealizmu, ze vstupis do svedomia vsetkym darebakom a prizivnikom? No bolo by to uzasne, keby si dali povedat...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
.........podľa mňa len výbuch pretlaku z toľkých tém na to isté........
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Možno by pomohlo, tak ako treba odkliknúť súhlas s podmienkami, absolvovať nejaký vstupný test (3-4 kontrolné otázky), ktorý by potvrdil, že naozaj čítal Etiketu porady, až potom by bola možná registrácia.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
zopár myšlienok, ktoré ma napadli pri čítaní témy:

- osobne si myslím, že v prvom rade treba prečítať, ale najmä dodržiavať etiketu poradu - je to tam riešené
- dávaš veci do pozornosti poraďákom - hlavne tým novým - nový registrovaný členovania nie sú Poraďáci - u tých dlhoročných podobné tendencie nebadám
- čo sa týka enormného množenia tém - to je nová filozofia admina - čo otázka, to téma. Mnohí starí Poraďáci neboli z toho nadšení, ale takáto je skutočnosť. V menšom množstve tém sa skôr dal urobiť poriadok, robiť žandára alebo cenzora si myslím drvivá väčšina Poraďákov nemá zapotreby...
- čo sa týka vyhľadávania - je to ilúzia, jednoducho je ľahšie položiť za 1-2 minútky otázku (nejednoznačnú, neúplnú,...) ako 2-3 hodinky čítať predošlé riešenia...

P.S. inak sa stotožňujem s uvednými postrehmi.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Rozalka, to by asi odklikli rovnako ako podmienky-bez precitania. Je jednoduchsie sa len spytat ako hladat...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nadviažem na Rozálku. Tí, čo si to myslia, si zároveň neuvedomujú, že tým prichádzajú o vedomostí( pretože takto získané rýchlo zabudnú) a vlastné skúseností, čo je im na škodu.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Dajme referendum a odtrhnime sa od porady. Založme si profi-poradu pre vyvolených...vstup iba na pozvánky ako na oranžový ples v opere..čo vy na to? ))
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pekný príspevok, len neviem, či k čomu bude.

1. Noví majú hľadať odpovede najskôr v starých témach?
A prečo? Veď len čo zadajú novú tému, je ich téma označená ako zaujímavá!

2. a 3. Nezakladať témy, kde sa dozvedia, ako okradnúť štát?
Neboli by prví, ani poslední, a to sú nováčikovia, ktorí sú presvedčení, že porada je robot najnovšej generácie, ktorý im musí odpovedať na všetky otázky. A prečo by sa nepýtali noví, keď im starí ochotne vyzradia všetky triky, ako neplatiť odvody, clá a dane, účinne obchádzať účel zákona? Veď aj postavenie starých poraďákov je (podľa ETIKETY) také, aby radili a neplietli do rád nejakú zbytočnú etiku.

4. Nespamovať?
Prečo nie! Skúšajú čo im bude dovolené. Aj negatívne reklama je reklama. Tak prečo by to nerobili, keď im témy zostávajú na porade.

Záver: Apel tejto témy je symbolický, neškodný ako vianočný punč.
7 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ano, ja som tiez dodnes nepochopil Richardovu novu filozofiu, ze co doplnujuca otazka, to nova tema.

A k tej etikete - to by musela byt povinnost nie odkliknut, ze suhlasim, ale manualne prepisat z jedneho okna do druheho (nesmelo by fungovat kopirovanie cez schranku) cele znenie etikety + za tym, este 3 x za sebou:

nebudem okradat stat
nebudem okradat spoluobcanov
nebudem ziadat rady ako zarobit peniaze bez prace
....

pred tym, ako by bolo umoznene vobec zadat novu otazku.

Potom snad.
1 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

s tymi otazkami mi to pripada ako inzerat:
kupim strelnu zbran, najlepsie na 6 ludi.

pre mna za mna nech si tu vypisuju aj zakladne otazky...treba ich ale naucit platit(samozrejme peniazmi) za odpovede(alebo hladanie).
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

"Prosym vaz kcem začat podnikat ale neviem včom uš som skúsil fšetko aj na stavbe som pomahal aj v kuchyni som umival.Kcel by som dobre zarobit.Ešče som sa nerozhodnul či kcem pracovat v stavebnitstve alebo ako šefkuchar v niejakom luksusnom hoteli.Prosím ako začať?Mam vyuční list ako strojar ale toto ma nebavý."
Veru aj takto nejako to niekedy vyzerá.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marleau Pozri príspevok
"Prosym vaz kcem začat podnikat ale neviem včom uš som skúsil fšetko aj na stavbe som pomahal aj v kuchyni som umival.Kcel by som dobre zarobit.Ešče som sa nerozhodnul či kcem pracovat v stavebnitstve alebo ako šefkuchar v niejakom luksusnom hoteli.Prosím ako začať?Mam vyuční list ako strojar ale toto ma nebavý."
Veru aj takto nejako to niekedy vyzerá.
Keby len niekedy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Až príliš často....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
profesional Pozri príspevok
....Ako oklamat UPSVaR....Ako obchadzat zakony....Chcem dovazat zo zahranicia ale nechcem zaplatit DPH na vstupe s clo..... Zacina mi byt z toho zle....Teraz sa tu mnozia spekulanti co chcu obabrat stat alebo rychlo zbohatnut....neda nejako obist a okaslat stat - nie, neda. A keby sa aj dalo, bolo by to nemoralne...Zda sa Vam normalne ak ziadate od statu aby Vam plati zdravotnu starostlivost, aby Vam financoval socialne sluzby...Nemam rad podradnych spekulantov....Snazit sa obchadzat danove a colne zakony v tomto vedie rovno pred sud v putach....budete vykazovat tovar ako pre osobnu potreby v malom a ze to v skutocnost budete predavat...patrite za mreze....
Povedalo sa A, povedzme aj B. Divíme sa podobným snahám? Lebo aj to B je o Slovákoch. Špekulanti píšúci na Porade, čo chcú obabrat štát - áno sú to malí, podradní špekulanti, správajúci sa nemorálne. Ale nemajú náhodou vzor vo veľkých špekulantoch, ktorí obabrú tento štát, ktorý platíme tiež my, zamestnaní? Napr. účelovým novelami zákonov a lobbingom, nástenkovými tendrami, zmanipulovanými verejnými obstarávaniami, atď? Alebo len morálnymi žalobami, že nezarábame toľko, ako kolegovia?
Alebo je to morálne, že platíme zdravotnú starostlivosť, sociálnu starostlivosť, ale akosi sa jej dostáva čoraz menej tým, ktorí ju platia? A morálne je to v opačnom prípade, keď štát oberie tých, ktorí ho platia? Napr. prijímaním takých zákonov, že treba zaplatiť z 520 € príjmu 552 € zdratovné poistenie, zhabať legálne nadobudnuté cigarety bez náhrady, ak sa ich nepodarí predať do 31.3., schváliť zvýšené ceny cca 900 liekov od 1.1., ale zákon kompenzujúci dopad na najslabšie vrstvy sa neuviesť v rovnaký čas do platnosti ? Súhlasím, z toho všetkého musí byť človeku zle.
12 0
tibrik tibrik

tibrik je offline (nepripojený) tibrik

?!?!?!?!
0 3
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Profesional, k tvojmu príspevku by som ešte doplnila k zakladaniu novej témy
bod 5: Nezakladajte viac tém s tou istou otázkou. Majte trpezlivosť v prípade, že sa vám nedostane odpovede do 5 min. a nezakladajte ďalšiu, rovnakú tému. Ak vám vie niekto poradiť, poradí vám aj v tej jednej téme.
Naposledy upravil Llívia : 11.01.11 at 21:04
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

tibrik Pozri príspevok
?!?!?!?!
Kazdy normalny clovek, ktory pozrie vsetky tvoje prispevky na Porade si musi polozit otazku: Co tu tento chce a preco ho este nevyhodili?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať