Zavrieť

Porady

Daň z prenájmu bytu ak som na rodičovskej dovolenke

Zdravím múdre hlavy). Od augusta 2010 prenajímam svoj byt za 500 Eur mesačne vrátane energií. Nájomné plus elektrinu platím skoro polovicu z tejto sumy. Momentálne som na rodičovskej dovolenke a ešte budem do polovice roku 2011. Ako a koľko mám zaplatiť daň z bytu resp. z príjmu v tomto prípade? Je to teda ešte za rok 2010...
A predpokladám, že sa musím prihlásiť do svojej zdravotnej že prenajímam?? A budem platiť mesačne nejakú sumu? Čiže zdravotné platí za mňa momentálne štát a ešte si to dvojmo preplatím ja? Vďaka.
Usporiadat
bad bad

bad je offline (nepripojený) bad

viem, ze je to uz zrusene, ale myslela som, ze za tie 4 mesiace co to platilo, zaplatit musim. ewita, mohla by si mi prosim napisat este nieco blizsie k tej sume 2280? co to je za cislo? lebo ked poratam skutocne naklady vratane rekonstrukcie co som v byte robila, mohol by mi zaklad dane vyjst pod 2280 eur. alebo to si myslela celkove prijmy? (2280 je sucet rodicakov za cely rok - ci to je len nahoda?)
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Bad - neviem ti presne odpovedať.
Ale myslím si, že zdr.p. budú robiť ročné zúčtovanie a preplatok by ti mali vrátiť.
Tak si myslím, že keď si teraz dáš do výdavkov zaplatené zdr.p., tak potom, keď Ti ZP vráti preplatok - tak to bude Tvoj príjem.
Ale to len si myslím.

Myslím si ale, že pre rok 2011 platí výška príjmu, kedy sa nepodáva DP : 1 779,65 EUR
0 0
bad bad

bad je offline (nepripojený) bad

janinkaaa, mas pravdu s 1779,65 a konecne som pochopila aj tu sumu 2280. je to 1779,65 + 500eur. cize ak zarobis na prenajme 2279,65 eur, nemusis podat DP, ak co i len o euro viac, podat musis a od prijmov si mozes odratat iba tych 500 eur a pausalne alebo skutocne naklady. nasla som to tu na porade v inej teme. http://www.porada.sk/t179648-p2-jedi...-podat-dp.html hotova katastrofa tento zakon. myslela som, ze si na rodicovskej trochu prilepsim prenajmom, ale pri takejto vyske dani......
0 0