Zavrieť

Porady

Ko pozná recept na horúcu čokoládu a pribináčik?

ejla ejla

ejla je offline (nepripojený) ejla

Prosila by som ak máte domáci recept na varenú horúcu čokoládu (nie riedku) a pribináčik, čo by sa chuťou podobal tomu kúpenému? Vopred všetkým ďakujem.
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
http://varecha.pravda.sk/recepty/pri...309-pouzi.html
8 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja varím čokoládu na parené buchty, ktorú ma naučila moja mamka takto:
Do malého kastrolíka nasypem asi jeden pohár kryštálový cukor, zalejem mliekom tesne nad povrch nasypaného cukru, pridám1+1/2 polievkovej lyžice kakao a asi 1 polievkovu lyžicu masla.
To všetko spolu varím a poriadne miešam, aby sa neurobili hrudky z kakaa. Keď to začne vrieť ešte trocha povarím, aby zhustlo podľa toho ako to chcem.
13 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Tento receptík som vyskúšala včera. Mala som doma 2 ks šľah. smotany, tak som dala obe (kalórie som už radšej nepočítala). Zjedli sme to hneď, ani som to nestihla dať schladiť. Manžel a syn sa olizovali.... a ja tiež. Barz dobré...
1 0
ejla ejla

ejla je offline (nepripojený) ejla

Ďakujem pekne všetkým, kto ste poslali recepty na čokoládu a pribináčik.
Teraz som išla vyskúšať recept na pribináčik hoci je 21.14 hod, nedalo mi to a teraz píšem, že bol výborný (už je zjedený)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ejla Pozri príspevok
Ďakujem pekne všetkým, kto ste poslali recepty na čokoládu a pribináčik.
Teraz som išla vyskúšať recept na pribináčik hoci je 21.14 hod, nedalo mi to a teraz píšem, že bol výborný (už je zjedený)
To nepochybujem, ale zajtra napíš, aké si mala sny.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pribináčik je presne ten istý výrobok ako bol pred 30-35 rokami Smotanový krém a stal 1 Kčs.
0 0
ejla ejla

ejla je offline (nepripojený) ejla

No veď o to ide, že dnes ho predávajú omnoho drahšie a čo sa týka množstva tak je to bieda.
Sny boli parádne, no ja som toho veľa nezjedla len som ochutnala bo sa mi neušlo. Hlavne, že chutil rodinke.Určite ho budem robievať doma, spravím viacej a budú mať všetci koľko im hrdlo ráči.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Mne viac chutí tento pribináčik - puding dávam zásadne domáci...
http://www.recepty.cz/recept/domaci-pribinacek-9347
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

"domáci" puding myslíš doma uvarený? ,)
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Zdenka, áno, myslela som "doma" uvarený
Naposledy upravil evuš : 17.01.11 at 13:05
0 0
vierulda vierulda

vierulda je offline (nepripojený) vierulda

Už moja starká nám niekedy dávno robievala domáceho miláčika asi za dve minúty. Zmiešala kyslú smotanu s vanilkovým cukrom a bolo hotovo. Miešala, kým sa cukor roztopil, alebo kým sme neprišli na to, akú dobrotu nám chystá, vtedy sa cukor ani nestačil dobre roztopiť a papkalo sa. Aj moje deti si dnes radi na tejto rýchlej dobrote pochutia.
3 0
007gituska 007gituska

007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

a čo tak smotanový krém? vyšľahať šľahačku s cukrom a štipkou vanilkového cukru. do toho primiešať tvaroh /napr. tvaroh črievko z milk agra/. to je klasický smotanový krém. keď sa k tomu primieša trochu kakaa alebo granka, či čokolády = čokoládový. keď sa k tomu primieša banán = banánový, jahody = jahodový, ... dobrú chuť
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vierulda Pozri príspevok
Už moja starká nám niekedy dávno robievala domáceho miláčika asi za dve minúty. Zmiešala kyslú smotanu s vanilkovým cukrom a bolo hotovo. Miešala, kým sa cukor roztopil, alebo kým sme neprišli na to, akú dobrotu nám chystá, vtedy sa cukor ani nestačil dobre roztopiť a papkalo sa. Aj moje deti si dnes radi na tejto rýchlej dobrote pochutia.
toto je super aj s kakaom.
okrem toho,pouzivam to na studenu tortu:
spodok piskoty,potom vrstva bielej cukrovej smotany,znova piskoty,vrstva kakaovej smotany,dake ovocie a piskoty.
dat stuhnut,najlepsie 2 dni a noci.hotove ozdobit slahackou a mnam....
potom ale 2 tyzdne chudneme
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Pribináčik, ktorý volám ako za totáča "Miláčik": vhodím kocku tvarohu do mixéra, cukor, prsknem tam trochu mlieka alebo kyslej smotany (podľa toho čo mám). A opýtam sa:
- "kto chce vanilkový?" Spočítam dvihnuté ruky a nasypem tam vanilkový cukor, rozdelím rozdelím do misiek a položím ďalšiu otázku:
-"kto chce jahodový?" Spočítam dvihnuté ruky a pridám zavárané jahody (alebo iné ovocie) alebo džem.
Ak mi matematicky vychádza že ešte dakto nedostal, tak mi je jasné že chce "miláčika kakaového".
A tak vhodím do mixéra ešte jeden tvaroh, cukor a kakao.

Mne zostane umyť už len ten mixér.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hubatá Pozri príspevok
Pribináčik, ktorý volám ako za totáča "Miláčik": vhodím kocku tvarohu do mixéra, cukor, prsknem tam trochu mlieka alebo kyslej smotany (podľa toho čo mám). A opýtam sa:
- "kto chce vanilkový?" Spočítam dvihnuté ruky a nasypem tam vanilkový cukor, rozdelím rozdelím do misiek a položím ďalšiu otázku:
-"kto chce jahodový?" Spočítam dvihnuté ruky a pridám zavárané jahody (alebo iné ovocie) alebo džem.
Ak mi matematicky vychádza že ešte dakto nedostal, tak mi je jasné že chce "miláčika kakaového".
A tak vhodím do mixéra ešte jeden tvaroh, cukor a kakao.

Mne zostane umyť už len ten mixér.
Uf, ale som sa naľakala pri slovku prsknem, očakávala som -
PS. A mištičky kto?
Naposledy upravil Tweety : 22.01.11 at 10:58
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ach Tweety...... nebuď na mňa zlá! Misky u nás deti vylizujú ako myšičky, takže ušetrím aj na jari.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

NIe som, ale u nás na záhrade ,to robia mačičky, tak preto sa pýtam.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Tweety, pribináčik, či miláčik - ako chcete - je fajnový. Akurát som ho urobila, len som ho šupla do chladničky, lebo keby som sa doň pustila, tak už neobedujem. A to zas bryndzové halušky si neodpustím.
Kto ma chuť, dobehnite...ale rýchlo, lebo zachvíľu nebude.
Májka, díky za recepisek.
1 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Tento "Čokoládový krém" nám ako deťom robievala mama a pamatám si, že bol fantastický!

75 g čokolády na varenie, 75 g práškového cukru, 3 vajcia. Čokoládu rozlámeme na kusy a v malom hrnčeku ju s 2 mi lyžicami vody necháme za stáleho miešania na slabom ohni rozpustiť. Keď je zmes hladká, zoberieme ju z ohňa a znova za stáleho miešania pridáme 3 žltky. Z bielka ušlaháme pevný sneh a pridáme do neho práškový cukor. Čokoládovú hmotu ešte veľmi jemne premiešame s bielkami. Zmes rozdelíme do pohárov. Povrch môžme ešte prizdobiť nastrúhanou čokoládou. Podávame studené. Dobrú chuť!

A teraz som si všimla, že to nie je horúca čokoláda, ale chutila bombovo
Musím spraviť aj ja mojim andelom!

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať