Zavrieť

Porady

Preradenie na inú prácu? Ako sa jej ubrániť?

Zdravím,

pracujem na pozícii takmer 2,5 roka, mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Zamestnávateľ mi chcel znížiť týždenný pracovný úväzok, s čím som ja nesúhlasil. V práci bolo všetko ok, mal som dobré výsledky a preto som nesúhlasil so znížením úväzku. Tak mi ponúkli inú pozíciu - nočné zmeny. Na nočných by som síce zarobil viac, ako na denných s mojím súčasným úväzkom, ale to len kvôli nočným príplatkom. Nočné zmeny ale ja po zdravotnej stránke veľmi zle znášam, tak sa mi na tie nočné pochopiteľne nechce.
Čo mám urobiť? Mám ísť k lekárovi, aby mi dal posudok, že som nespôsobilý na nočnú prácu, alebo mám požadovať výpoveď s odstupným? Mám naň vôbec nárok, keďže mi zamestnávateľ ponúkol inú pozíciu? Som totiž pripravený aj na takúto alternatívu. Nemyslím si totiž, že nočná práca sa dá brať ako adekvátna pozícia k dennej zmene...
Prosím o všetky možné možnosti, ako by som mohol túto situáciu riešiť k mojej spokojnosti, lebo ja som už s nápadmi v koncoch...

Ďakujem veľmi pekne za všetky rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    f7f Pozri príspevok
    Zdravím,

    pracujem na pozícii takmer 2,5 roka, mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Zamestnávateľ mi chcel znížiť týždenný pracovný úväzok, s čím som ja nesúhlasil. V práci bolo všetko ok, mal som dobré výsledky a preto som nesúhlasil so znížením úväzku. Tak mi ponúkli inú pozíciu - nočné zmeny. Na nočných by som síce zarobil viac, ako na denných s mojím súčasným úväzkom, ale to len kvôli nočným príplatkom. Nočné zmeny ale ja po zdravotnej stránke veľmi zle znášam, tak sa mi na tie nočné pochopiteľne nechce.
    Čo mám urobiť? Mám ísť k lekárovi, aby mi dal posudok, že som nespôsobilý na nočnú prácu, alebo mám požadovať výpoveď s odstupným? Mám naň vôbec nárok, keďže mi zamestnávateľ ponúkol inú pozíciu? Som totiž pripravený aj na takúto alternatívu. Nemyslím si totiž, že nočná práca sa dá brať ako adekvátna pozícia k dennej zmene...
    Prosím o všetky možné možnosti, ako by som mohol túto situáciu riešiť k mojej spokojnosti, lebo ja som už s nápadmi v koncoch...

    Ďakujem veľmi pekne za všetky rady!
    Chcelo by to seiózny rozhovor so zamestnáv., všetko po pravde rozobrať a potom uvidíš, aké bude resumé. Ale so zmenou PZ musíš súhlasiť aj Ty, ak nebudeš, je na zamestnáv. čo ponúkne, ak výpoveď z organiz. dôvodov, §63 odst.1.budeš mať nárok na odstupné, ale je možné aj to, že dá výpoveď, pretože si ponúknuté miesto odmietol, a tu už odstupné nie je.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    f7f Pozri príspevok
    No u nás vo firme je to tak, že odstupné dávajú len veľmi ťažko... O seriózny rozhovor som sa už snažil, ale dopadlo to tak, že ak to nezoberiem, bude to riešiť "tvrdšie"... A čo s tým posudkom o nespôsobilosti na nočnú prácu? Mám šancu uspieť aj s týmto? No skús, aj s tým, za pokus to stojí.. A myslíš si, že nočná práca sa dá brať ako adekvátna pozícia k dennej zmene?
    Odpoveď v texte.

    f7f je offline (nepripojený) f7f

    f7f
    No u nás vo firme je to tak, že odstupné dávajú len veľmi ťažko... O seriózny rozhovor som sa už snažil, ale dopadlo to tak, že ak to nezoberiem, bude to riešiť "tvrdšie"... A čo s tým posudkom o nespôsobilosti na nočnú prácu? Mám šancu uspieť aj s týmto? A myslíš si, že nočná práca sa dá brať ako adekvátna pozícia k dennej zmene?

    tomboo je offline (nepripojený) tomboo

    tomboo
    Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať jednu otázku. Som už týždeň v novom zamestnaní a išiel som do PZS k lekárovi na vstupnú prehliadku. Nakoľko som diabetik mi povedal že nemôžem vykonávať danú prácu (diabetologička mi povedala že v tom nevidí žiadny problém a obvodný lekár takisto nemal k tomu nejaké výhrady). Do správy mi lekár PZS napísal že som nespôsobilý, pričom to nie je pravda. Dá sa s tým niečo urobiť po prípade priniesť nejaký poznatok od iného lekára tak aby bol platný a mohol sa v prípade úrazu o to zamestnávateľ oprieť bez toho aby boli z toho vyvedené nejaké dôsledky???Prosím o odbornú pomoc

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    tomboo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať jednu otázku. Som už týždeň v novom zamestnaní a išiel som do PZS k lekárovi na vstupnú prehliadku. Nakoľko som diabetik mi povedal že nemôžem vykonávať danú prácu (diabetologička mi povedala že v tom nevidí žiadny problém a obvodný lekár takisto nemal k tomu nejaké výhrady). Do správy mi lekár PZS napísal že som nespôsobilý, pričom to nie je pravda. Dá sa s tým niečo urobiť po prípade priniesť nejaký poznatok od iného lekára tak aby bol platný a mohol sa v prípade úrazu o to zamestnávateľ oprieť bez toho aby boli z toho vyvedené nejaké dôsledky???Prosím o odbornú pomoc
    o akú prácu sa jedná? ten lekár Ti nepovedal,prečo dal takéto rozhodnutie?

    tomboo je offline (nepripojený) tomboo

    tomboo
    no jedná sa o prácu demontáže starých štartérov do aút. Je tam v skutočnosti záťaž 2 na hluk, stres, fyzickú námahu, psychickú námahu a pevný aerosol. Ale musím podotknúť, že tieto faktory majú aj v kancelárii riaditeľ, administratívna pracovníčka a manažér tak nevidím problém v tom aby som vykonával prácu kde je zaťaženie len stupeň 2 a nevidí v tom problém ani diabetoogička a ani môj obvodný lekár tak nerozumiem, prečo lekár PZS rozhodol tak, ako rozhodol :/

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    tomboo Pozri príspevok
    no jedná sa o prácu demontáže starých štartérov do aút. Je tam v skutočnosti záťaž 2 na hluk, stres, fyzickú námahu, psychickú námahu a pevný aerosol. Ale musím podotknúť, že tieto faktory majú aj v kancelárii riaditeľ, administratívna pracovníčka a manažér tak nevidím problém v tom aby som vykonával prácu kde je zaťaženie len stupeň 2 a nevidí v tom problém ani diabetoogička a ani môj obvodný lekár tak nerozumiem, prečo lekár PZS rozhodol tak, ako rozhodol :/
    lekár Ti iba zamietol a nič nepovedal? nevysvetlil svoje rozhodnutie? neviem,či sa proti tomu dá nejako odvolať...ja som mala opačnú skúsenosť,lekár sa na mňa ani nepozrel,ani si neprečítal správu od odbornej lekárky,nič sa ma neopýtal,jednoducho dal štempeľ "schopná" pre prácu,kde zamestnávateľ vyžadoval dokonalý zrak....a ja skoro slepá....

    tomboo je offline (nepripojený) tomboo

    tomboo
    No nevyjadril sa presne akurát mi povedal že je tam fyzická a psychická námaha a prach a to sú faktory ktoré diabetikovi môžu spôsobiť ujmu na zdraví, pričom odborníčka na diabetes to vyvrátila. Nechápem to povedal že si mám nájsť prácu kde nie je stres tak nech mi nejakú takú prácu nájde. Podla mňa je každý človek v stresovom prostredí

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tomboo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať jednu otázku. Som už týždeň v novom zamestnaní a išiel som do PZS k lekárovi na vstupnú prehliadku. Nakoľko som diabetik mi povedal že nemôžem vykonávať danú prácu (diabetologička mi povedala že v tom nevidí žiadny problém a obvodný lekár takisto nemal k tomu nejaké výhrady). Do správy mi lekár PZS napísal že som nespôsobilý, pričom to nie je pravda. Dá sa s tým niečo urobiť po prípade priniesť nejaký poznatok od iného lekára tak aby bol platný a mohol sa v prípade úrazu o to zamestnávateľ oprieť bez toho aby boli z toho vyvedené nejaké dôsledky???Prosím o odbornú pomoc
    ak dobre rozumiem, zamestnávateľ Ťa prijal bez toho, aby mal vstupnú prehliadku? Prehliadku si si robil až po nástupe?
    Lebo ak by si mal pred nástupom NESPOSOBILÝ - zamestnávateľ Ťa nemal prijať. Tým, že Ťa prijal, všetku zodpovednosť berie na seba.
    To by som ako z-ľ neriskovala. Ak lekár posúdil, že tá práca pre Teba nie je vhodná, mal by si to aj Ty rešpektovať. Myslíš, že lekár Ti chce uškodiť?

    Preradenie na inú prácu? Ako sa jej ubrániť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.