Zavrieť

Porady

Postupy účtovania v JU platné od 1.1.2010

Nakoľko na Porade nemáme nové Postupy JU , tak si ich dovolím prilepiť, nakoľko ich k našej práci potrebujeme.
Bola by som Postupy JU vložila do témy, kde patria , ale vyhadzuje mi , že nemám na to oprávnenie .
Ako hľadám tak hľadám, ale na Porade som nikde nenašla .......nasledovné

S účinnosťou od 1 januára 2010 bolo Opatrenie MF SR z 13. decembra 2007 č.
MF/27076/2007-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a podrobnosti o
usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek účtovnej závierky pre účtovné jednotky
účtujúce v sústave jednoduchého účtovníctva, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú
zárobkovú činnosť, ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a
udržanie príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov v znení opatrenia MF SR z 27. novembra
2008 č. MF/24101/2008-74a opatrenia z 12. marca 2009 č. MF/10154/2009-74 (ďalej len „postupy
účtovania v JÚ“) novelizované Opatrením MF SR z 3. decembra 2009 č. MF/25454/2009-74
(ďalej len „novela“) v nasledovných ustanoveniach:
Naposledy upravil Zita5 : 18.01.11 at 08:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V Postupoch JU sa konečne objavilo :

    SPOLOČNÉ, PRECHODNÉ A ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
    § 23

    (8) Vrátenie príjmu, v súvislosti s dobropisovaním jeho pôvodnej výšky, sa účtuje v peňažnom denníku ako zníženie príjmov v členení podľa § 4 ods. 6 písm. d). Ak účtovná jednotka ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, nevykazuje za účtovné obdobie žiadny príjem zahrnovaný do základu dane,o vrátený príjem upraví v peňažnom denníku výdavky podľa § 8 ods. 4 písm. a) bodu1c.

    Uviedla som to osobitne zámerne , lebo dosť otázok smeruje aj k tomu , ako sa má správne účtovať dobropis.

    Hlasovalo 21 pouzivatelov

    Užitočné (21)
    karpis, lenkam68, Paula, ola, kaupke, AdaG, Peterika, promont maja, oriana, liduska, Andyke, Katarina, Zdenka175, JarkaL, jacekova, Marína, uzivatel2, Mária.K., Lubaba, oriesok, EMILY04
    21

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    46
    Opatrenie
    Ministerstva financií Slovenskej republiky
    z 30. novembra 2010
    č. MF/25065/2010-74,
    ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky
    z 13. decembra 2007 č. MF/27076/2007-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti
    o postupoch účtovania a podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom
    vymedzení položiek účtovnej závierky pre účtovné jednotky účtujúce v sústave
    jednoduchého účtovníctva, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú
    zárobkovú činnosť, ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie,
    zabezpečenie a udržanie príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov
    v znení neskorších predpisov
    Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 4 ods. 2 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve
    v znení neskorších predpisov ustanovuje:
    účtovníctve

    Čl. I
    Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 13. decembra 2007 č. MF/27076/
    2007-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a podrobnosti o usporiadaní,
    označovaní a obsahovom vymedzení položiek účtovnej závierky pre účtovné jednotky účtujúce v sústave
    jednoduchého účtovníctva, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú zárobkovú činnosť,
    ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov na účely
    zistenia základu dane z príjmov (oznámenie č. 628/2007 Z. z.) v znení opatrenia z 27. novembra
    2008 č. MF/24101/2008-74 (oznámenie č. 502/2008 Z. z.), opatrenia z 12. marca 2009
    č. MF/10154/2009-74 (oznámenie č. 100/2009 Z. z.) a opatrenia z 3. decembra 2009
    č. MF/25454/2009-74 (oznámenie č. 527/2009 Z. z.) sa mení a dopĺňa takto:

    1. V § 6 ods. 11 sa na konci pripája táto veta: „Ak sú ceniny určené na priamu spotrebu bezodkladne po ich obstaraní, v knihe cenín sa neúčtujú.“.

    2. V § 11 ods. 2 sa vypúšťajú slová „a majetok podľa § 10 ods. 25 do doby jeho uvedenia do používania“.


    3. V § 23 ods. 4 sa slová „§ 4 ods. 6 písm. d) tretieho bodu“ nahrádzajú slovami „osobitného predpisu4)“.

    Čl. II

    Toto opatrenie nadobúda účinnosť 1. januára 2011.

    Ivan Mikloš, v. r.
    podpredseda vlády a minister financií
    -------------------------------------------------
    350 FINANČNÝ SPRAVODAJCA 11/2010
    Referent: Ing. Zdenka Fabová tel.: 02/59 58 34 85
    Odbor pre legislatívu a metodiku účtovníctva

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Zita5 Pozri príspevok
    Nakoľko na Porade nemáme nové Postupy JU , tak si ich dovolím prilepiť, nakoľko ich k našej práci potrebujeme.
    Bola by som Postupy JU vložila do témy, kde patria , ale vyhadzuje mi , že nemám na to oprávnenie .
    Ako hľadám tak hľadám, ale na Porade som nikde nenašla .......nasledovné

    S účinnosťou od 1 januára 2010 bolo Opatrenie MF SR z 13. decembra 2007 č.
    MF/27076/2007-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a podrobnosti o
    usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek účtovnej závierky pre účtovné jednotky
    účtujúce v sústave jednoduchého účtovníctva, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú
    zárobkovú činnosť, ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a
    udržanie príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov v znení opatrenia MF SR z 27. novembra
    2008 č. MF/24101/2008-74a opatrenia z 12. marca 2009 č. MF/10154/2009-74 (ďalej len „postupy
    účtovania v JÚ“) novelizované Opatrením MF SR z 3. decembra 2009 č. MF/25454/2009-74
    (ďalej len „novela“) v nasledovných ustanoveniach:
    Chcem sa opýtať či v názve témy nie je chyba? /platné od 1.1.2010?/

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ninna Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať či v názve témy nie je chyba? /platné od 1.1.2010?/

    Usmernenie DR SR
    k novele postupov účtovania v sústave jednoduchého účtovníctva účinnej od 1.1.2010
    S účinnosťou od 1 januára 2010 bolo Opatrenie MF SR z 13. decembra 2007 č.
    MF/27076/2007-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a podrobnosti o
    usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek účtovnej závierky pre účtovné jednotky
    účtujúce v sústave jednoduchého účtovníctva, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú
    zárobkovú činnosť, ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a
    udržanie príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov v znení opatrenia MF SR z 27. novembra
    2008 č. MF/24101/2008-74a opatrenia z 12. marca 2009 č. MF/10154/2009-74 (ďalej len „postupy
    účtovania v JÚ“) novelizované Opatrením MF SR z 3. decembra 2009 č. MF/25454/2009-74
    (ďalej len „novela“) v nasledovných ustanoveniach:

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ďakujem , ja som si vlastne až teraz všimla a pochopila , že v dátume mám skutočne chybu . Správne to má byť 1.1.2010. Musím osloviť jedného z moderátorov , nech mi to opravia .

    veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

    veronkaj
    prosím o radu môžem asi 10 dokladov do roka zakúpených zo súkr. bankového účtu - phm zaúčtovať v PD cez VPD s odôvodnením že si potom blok preplatil z firmenej pokladne?
    alebo ako?
    počas roka z toho uplatnené dph vo výkaze.robíme to tak v práci a niekto vraví že sa to musí inak niekto že takto
    ´dakujem

    Postupy účtovania v JU platné od 1.1.2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.