Zavrieť

Porady

Odvody z odstupného po 1.1.2011

Zdravím,

Vie mi niekto povedať aké a v akej výške sa platia po novom odvody z odstupného? Koľko platí zamestnanec a koľko zamestnávateľ. Jedná sa o minimálnu mzdu. Platí sa aj daň z odstupného? Kto ju platí, zamestnanec?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ferrz Pozri príspevok
Zdravím,

Vie mi niekto povedať aké a v akej výške sa platia po novom odvody z odstupného? Koľko platí zamestnanec a koľko zamestnávateľ. Jedná sa o minimálnu mzdu. Platí sa aj daň z odstupného? Kto ju platí, zamestnanec?
pýtaš sa ako (bývalý) zamestnanec alebo zamestnávatel ?
0 0
ferrz ferrz

ferrz je offline (nepripojený) ferrz

ako zamestnanec, ale potreboval by som vedieť aj ako je to z pohľadu zamestnávateľa
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ferrz Pozri príspevok
ako zamestnanec, ale potreboval by som vedieť aj ako je to z pohľadu zamestnávateľa
V priloženej tabulke máš sadzby a maximálne vymer.základy pre platenie odvodov do SZ

http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...uara-2011/924s


Preddavky do zdr. poisťovne platí zamestnanec 7 %4% , zamestnávatel 10 %.

Odstupné sa zdaňuje spolu so mzdou, po odpočítaní zaplatených odvodov a mesačnej nezd.časti základu dane. Ak do konca roka budeš nezamestnaný, podaš si DP, v ktorom si uplatníš celoročnú nezd.časť základu dane a daňový úrad ti zrazenú daň vráti.
Naposledy upravil veronikasad : 14.01.11 at 11:22
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

veronikasad Pozri príspevok
V priloženej tabulke máš sadzby a maximálne vymer.základy pre platenie odvodov do SZ

http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...uara-2011/924s


Preddavky do zdr. poisťovne platí zamestnanec 7 %, zamestnávatel 10 %.

Odstupné sa zdaňuje spolu so mzdou, po odpočítaní zaplatených odvodov a mesačnej nezd.časti základu dane. Ak do konca roka budeš nezamestnaný, podaš si DP, v ktorom si uplatníš celoročnú nezd.časť základu dane a daňový úrad ti zrazenú daň vráti.
Zamestnanec platí preddavky na poistné a to

  • vo výške 4 percent zo svojho vymeriavacieho základu
  • vo výške 2 percent zo svojho vymeriavacieho základu, ak je zároveň poberateľom invalidného dôchodku alebo má mieru funkčnej poruchy viac ako 50%
5 0
ferrz ferrz

ferrz je offline (nepripojený) ferrz

Veľmi pekne ďakujem
0 0
duhi duhi

duhi je offline (nepripojený) duhi

dobrý den, som na rodičovskej dovolenke a kedže firma končí, dostala som výpoved a odstupné.. účtovníčka mi ale nestrhla odvody do soc. poistovne z odstupného.. urobila dobre?
0 0
duhi duhi

duhi je offline (nepripojený) duhi

Nevie niekto poradiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

duhi Pozri príspevok
dobrý den, som na rodičovskej dovolenke a kedže firma končí, dostala som výpoved a odstupné.. účtovníčka mi ale nestrhla odvody do soc. poistovne z odstupného.. urobila dobre?
ÁNo, dobre.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

duhi Pozri príspevok
dobrý den, som na rodičovskej dovolenke a kedže firma končí, dostala som výpoved a odstupné.. účtovníčka mi ale nestrhla odvody do soc. poistovne z odstupného.. urobila dobre?
A kedy končí PP ?
0 0
duhi duhi

duhi je offline (nepripojený) duhi

Ďakujem
bála som sa,a by to niekedy odomňa spätne nevymáhali
0 0
duhi duhi

duhi je offline (nepripojený) duhi

skončil 28.2.2011
0 0
duhi duhi

duhi je offline (nepripojený) duhi

Ona mi zrazila iba zdravotné odvody aj z odstupného aj preplatenej dovolenky
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Po 1.1.2011 sa do vymeriavacieho základu pre odvod do SP a ZP zahrňa aj odstupné.
Ak sa pracovný pomer skončil 28.2.2011, a v poslednej výplate za 02/11 máš aj vyplatené odstupné, mali tam byť z toho aj stiahnuté odvody SP a ZP
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, dobre.
možeš mi prosím vysvetllit, prečo je to dobre?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Tweety
ÁNo, dobre.
ewita888 Pozri príspevok
možeš mi prosím vysvetllit, prečo je to dobre?
Tu je vysvetlenie, ako je to správne

http://www.podnikame.sk/spravy/artic...ody-2011.xhtml


http://www.pluska.sk/slovensko/spolo...dchodneho.html
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, dobre.
Prepáč, nevšimla som si, že nemáš mzdu.
0 0
1gabika1 1gabika1

1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

Dobrý deň. Prosím Vás potrebovala by som poradiť ohľadne odvodov pri ukončení PP a vyplácaní odstupného a odchodného. Mám zamestnankyňu, ktorá bola dlhodobo chorá. K 23.05.2011 sme ukončili PP na základe potvrdenia od lekára, že nemôže vykonávať ďalej prácu, ktorú robila.PN mala od minulého roku, ukončila k 8.5. od 9.5. čerpala dovolenku a PP sme ukončili k 23.05. Vyplácam jej trojmesačné odstupné a dvojmesačné odchodné, preplácam dovolenku. Za čerpanie dovolenky mam 176,82 € za preplatenú dovolenku 247,55 € odstupné 1185,24 € a odchodné 790,16 €. Chcem sa opýtať, je možné že VZ na starobné a invalidné poistenie je 1344,91 € a na nemocenské 504,34 €?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Soft Ti vypočítal maxim. VZ do fondov :
za 14 dní na nemoc. poist. a na star. a IP tiež.
Od 9.5. do 22.5. (vrátane) je tých 14 dní.
1 0
1gabika1 1gabika1

1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, ale ešte by som ťa chcela poprosiť ako si vypočítala starobné a invalidné, pretože mne to stále na tú sumu 1344,91 € nevychádza :-(
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

2978:31x14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať