Zavrieť

Porady

chcela by som poprosiť o radu

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu.
Od novembra pracujem ako SZČO pre PSS a. s. Jednou z podmienok je ostať tam aspon pol roka, inak budem musieť preplatiť 100% z ceny školení, ktoré som absolvovala, ak ostanem viac ako pol roka 50%. No je to dosť veľká suma. Problém však je, že sa mi naskytla lepšia práca (finančne aj perspektívnejšia), a potrebujem zrušiť živnosť.
Neviem však, ako by som sa vyhla tomu preplateniu.
Možno nejaký "zdravotný problém"...

Prosím poraďte...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Hajdukova.lenka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som poprosiť o radu.
    Od novembra pracujem ako SZČO pre PSS a. s. Jednou z podmienok je ostať tam aspon pol roka, inak budem musieť preplatiť 100% z ceny školení, ktoré som absolvovala, ak ostanem viac ako pol roka 50%. No je to dosť veľká suma. Problém však je, že sa mi naskytla lepšia práca (finančne aj perspektívnejšia), a potrebujem zrušiť živnosť.
    Neviem však, ako by som sa vyhla tomu preplateniu.
    Možno nejaký "zdravotný problém"...

    Prosím poraďte...
    Lenka, spolupráca s PSS nie je klasickou živnosťou. Podmienky ukončenia nájdeš v zmluve, podpísanej s PSS.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    vsetko zalezi od toho, ako bola podpisana zmluva o spolupraci, predovsetkym ta cast, ktora sa tyka skoleni.
    Bez toho, aby sme vedeli ako zmluva vyzera ti pomoct asi nikto z nas nedokaze.
    no tam sa len píše, že zmluva sa uzatvára na dobu neučitú. V tom nevidím problém. Len neviem ako sa vyhnúť tým preplateniam

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Hajdukova.lenka Pozri príspevok
    no tam sa len píše, že zmluva sa uzatvára na dobu neučitú. V tom nevidím problém. Len neviem ako sa vyhnúť tým preplateniam
    Odkial potom vieš, že máš uhradiť školenia ? Určite sú tam nejaké zmluvné podmienky ukončenia spolupráce.
    je to pod bodom "nahrady a sankcie". No mám taký pocit, že ked sme boli podpisovať zmluvu, sme sa pýtali aké dovody by do toho nepatrili...len si to už nepamatam

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nechcem do toho vŕtať, ale pokiaľ je niekde "náhrady a sankcie" v zmluve, tak by mali byť aj vypísané, aké náhrady a sankcie a hlavne za čo! Inak je to len všeobecný pojem, ktorý bez presných znení nemá právnu váhu. Ak to nie je v zmluve, musí to byť niekde v dodatkoch a pod. Ak ani tam to nie je, nie sú žiadne náhrady ani sankcie.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    presne ako vravi misoft.
    pokial mas v zmluve alebo v dodatkoch, alebo v podmienkach napisane, ze pri predcasnom ukonceni spoluprace su od teba opravneni vymahat preplatenie kurzov, mas smolu.
    pokial to nikde napisane nie je, a je to len "jedna pani povedala", ked sme podpisovali zmluvu, tak si v pohode.
    treba si precitat zmluvu ktoru si podpisala, aby si vedela

    chcela by som poprosiť o radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.