Zavrieť

Porady

Preddavky do zdrav.poisťovne otázka pre p.Miháľa

Pán Miháľ bola som na Vašom školení a aj som sa pýtala či treba platiť preddavky do zdravotnej poisťovni za členov štatutárnych orgánov ako napr. prezident, členovia rady, kontrolného výboru., ktorý vykonávajú tieto funkcie, okrem svojich povolaní v rôznych občianskych združeniach – právnicke osoby (jedná sa o lekárske komory, dobrovoľné záujmové združenia občanov), ktorý za výkon funkcie, majú vyplácané náhrady straty času podľa § 5 odst.5 písm.g) Zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov. <o:p></o:p>
Odpovedali Ste mi na moju otázku, že áno, ale ja som to konzultovala v zdravotnej poisťovni a oni mi povedali, že netreba.<o:p></o:p>
Preto by som Vás chcela touto cestou požiadať, aby Ste sa ešte raz pozreli na to a odpovedali či treba ich prihlásiť a platiť za nich alebo nie. Ďakujem.<o:p></o:p>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
A ešte jedna otázka asi som tomu dobre nerozumela a keď som sa chcela na to ešte raz opýtať išli sme ďalej. Takže moja otázka . Môj syn je v ČR zamestnaný na pracovný pomer, keď nebude v ČR zamestnaný viac ako &#189; roka a vráti sa po 3 mesiacoch domov, budem musieť doplatiť zdravotnú poisťovňu tu na slovensku? Alebo ako je to s tým &#189; rokom. Veľmi som tomu nerozumela. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak som Vám odpovedal tak ako hovoríte (nespomínam si na to), beriem späť - náhrada za stratu času nie je odmena za výkon funkcie, preto náhrada za stratu času pri členoch štatut. a doz.orgánov sa nezapočítava do VZ týchto poistencov a ak majú len takýto príjem, nie sú ani považovaní za zamestnacov, do ZP sa neprihlasujú.

    Druhá vec - on je zamestnaný v ČR a je tam zdravotne poistený, čiže je osoba podľa § 3 ods.2 písm.a/ bod 1.
    Tam nie je podmienka 6 mesiacov. Takže ak sa vráti po 3 mesiacoch domov, nebude tu musieť nič doplácať.

    Preddavky do zdrav.poisťovne otázka pre p.Miháľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.