Zavrieť

Porady

Výmaz FO z obchodného registra

Ahojte,

všade kde googlim sa docítam len o výmaze právnickej osoby, o likvidácii a podobne. Ja mam vsak inú situáciu. Zahranicná fyzická osoba podnikajúca na základe zivnostenskeho opravnenia a povinne zapísaná v obchodnom registri sa rozhodla vratit do svojej rodnej krajiny. Co vsetko treba ohladne tohto podniknut?

1. Mám vypísané tlacivo "Oznámenie o ukončení podnikania"
2. Odhlásim z DU, zdravotnej poistovne, v sociálke nebol registrovany
3. Docítala som sa ze treba pozidat o Výmaz zapísanej osoby z obchodného registra. Vidim vsak ze je tam na vrchu "miesto pre kolkovu znamku". Neviete kolko sa platí za výmaz FO z obchodného registra?
4. aké prílohy su povinné k výmazu FO z ORSR? (pri PO sa spomínajú rozhodnutia spolocníka, prípadne valné zhromazdenie a podobne...)

Prosím, máte niekto detailnejsie informácie?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neviem či je to práve súhlas. Pri sro tuším je to súhlas. Možno stačí vyžiadať potvrdenie, že inštitúcia neeviduje voči FO pohľadávky.
    ============
    a pre Rozalku - kedysi bol poplatok za výmaz sro, pamatám si 10000 Sk, ale to už neplatí - možno v určitých prípadoch, neviem.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nasla som aj jednu poradacku temu: http://www.porada.sk/t41951-p2-vymaz...-registra.html
    ale nenasla som odpovede na svoje otazky...

    V podstate je toto duplicitna tema, ak sa tu najde administrator, tak moze tieto dve temy sklbit do jednej. dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je tam aspoň to, že vymazali bez kolku. Obdoba - výmaz sro je tiež bez poplatku.
    Skúsenosť nemám - ale pošli návrh na výmaz, dolož súhlasy SP,ZP,DU, rozhodnutie o ukončení podnikania a pošli to všetko do OR.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Som podpredseda v jednom družstve, 8rokov bez činnosti, len zápisnice musím robiť. Voľakedy pred výmazom bolo treba do obchodného vestníka dať oznámenie, tuším 3x. To už netreba? a poplatok za výmaz bol tiež okolo 330 €, to už sa neplatí?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    KEJKA Pozri príspevok
    je tam aspoň to, že vymazali bez kolku. Obdoba - výmaz sro je tiež bez poplatku.
    Skúsenosť nemám - ale pošli návrh na výmaz, dolož súhlasy SP,ZP,DU, rozhodnutie o ukončení podnikania a pošli to všetko do OR.
    Súhlasy? Potrebujem od ZP a DU aj súhlas na vymaz? Neposielam im iba nejake oznámenie o ukoncení podnikania? Potrebujem od nich suhlas, pripadne nejake potvrdenie?

    Dakujem

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Rozalka - tiez som sa docitala v niektorych prispevkoch je poplatok bol 10,000 skk a niekde ze bez poplatku. ASi zalezi od toho ci sa robi vymaz po likvidacii, konkurze alebo "len tak"... neviem. Inac si neviem vysvetlit tu kolonku na kolok, ktora je na tlacive.

    Výmaz FO z obchodného registra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.