Zavrieť

Porady

Chcem urobiť obklad sokla na dome z prírodného kameňa so vzduchovou medzerou ?

Jedná sa o starší podpivničený dom, izolácia bola prevedená nová. Chcem, aby sokel bol dobre odvetraný a vlhosť neprechádzala do múrov, preto potrebujem vzduchovú medzeru medzi múrom, zámkovou dlažbou a žulovým obkladom. Neviem ako na to ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Magala je offline (nepripojený) Magala

    Magala
    Ja som sa pýtal seriózne a neviem ako ukotviť kamenný obklad na stenu so vzduchovou medzerou.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja nerozumiem neviem načo tam tú medzeru potrebujete.Keď budem vedieť na aký účel má slúžiť ,možno budem vedieť poradiť.Nie je to bežné videl a poučul som už všeličo ale tomuto neviem prísť na koreň.

    peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

    peter3377
    ak bola ako pises prevedena izolacia , tak potom ake vlhkost ti prechadza do murov? o akej vzduchovej prevetravajucej medzere ja rec?

    Magala je offline (nepripojený) Magala

    Magala
    Izolácia je len do výšky dlažby, nie až do výšky 70 cm tak ako bude vysoký obklad. Mám obavy v zime bude nahrnutý sneh na múr, aby vlhkosť neprechádzala do steny. Všimol som si už na niektorých starších budovách, že sú urobené obklady s medzerou a tak sú odvetrané, len neviem ako tam bezpečne drží.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    A na ktorého rohatého chcete sušiť sokel.

    Chcem urobiť obklad sokla na dome z prírodného kameňa so vzduchovou medzerou ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.