Zavrieť

Porady

Ako vyplniť daňove priznanie?

Mame malu 16 mesacnu dcerku a ja som na materskej co vsetko si moze manzel na mna a dceru uplatnit pri danovom priznani ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Vanessa 999 Pozri príspevok
    Mame malu 16 mesacnu dcerku a ja som na materskej co vsetko si moze manzel na mna a dceru uplatnit pri danovom priznani ?
    na dcérku si môže uplatniť daňový bonus ak ho nepoberal v priebehu roka, podľa § 33 ZoDP
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; výška DB je 1-6/2010 - 20,0 € mesačne, 1-7/2010 vo váške 20,02 € mesačne

    na teba simôže uplatniť nezdaniteľnú časť vo výške 4025,70 €, od tejto sumy je potrebné odrátať výšku materskej vyplatenú v roku 2010, pretože sa považuje za tvoj príjem, rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, takže neponižuješ NČ o RP, tento rozdiel si môže manžel uplatniť ako NČ na teba

    nikolia je offline (nepripojený) nikolia

    žena nikolia
    ak je jeho základ dane rovný alebo nižší ako 31 489,92 tak si na manželku može uplatniť 4025,70 ...a od tejto sumy musíš odpočítať tvoj príjem teda materskú , podľa potvrdenia o príjme, od toho kto ti vypláca materskú, asi soc.poisť.

    Ako vyplniť daňove priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.