Zavrieť

Porady

dovolenka a skratený pracovný úväzok

Zamestnávateľ zamestnáva pracovníka na 2 hodiny na deň. Má nárok na plnú výšku dovolenky, t.j. v jej prípade 25 dní za rok, či sa jej dovolenka nejako kráti. Prosím o radu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

matalenka
Zamestnávateľ zamestnáva pracovníka na 2 hodiny na deň. Má nárok na plnú výšku dovolenky, t.j. v jej prípade 25 dní za rok, či sa jej dovolenka nejako kráti. Prosím o radu.
Ak má nárok ročne na 25 dní, tak čerpe 25 dní po 2 hodinách.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

viem vypočítať dovolenku pri plnom uväzku,ale čítam to tu a vôbec neviem ako určiť dovolenku ked niekto má 149 smien do roka po 2h.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ked to počítam podla vzorca, ktorý je tu uvedený vychádza mi 8,7 teda 9 dní, a pri tom kto má menej nárok (20) 7 dní,ale zdá sa mi to málo,pomôžte mi prosím
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Treba si pozrieť zákonník práce. Tam je uvedené, kedy má pracovník nárok na plný počet dovolenky.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

V ZP je uvedená dovolenka zamestnanca ak má odprac.celý rok, príp.mesiac,ale neviem či to správne počítam pri skrátenom pracovnom čase
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ja som to vypočítala podľa vzorca, ktorý tu na porade priložila Janka6685 a vyšlo mi to takto:
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ďiky ti, mne to sprvoti takto vyšlo,ale myslela som si,že je to zle a nevedela som tam dať dovolenku (20,25) si zlatá že si mi pomohla
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita4
Ja som to vypočítala podľa vzorca, ktorý tu na porade priložila Janka6685 a vyšlo mi to takto:
Určite je to už aj upravené, lebo takto pekne to nemám a ešte musím povedať, že pôvodne to sem prilepil niekto iný (len už neviem kto).
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Janka6685
Určite je to už aj upravené, lebo takto pekne to nemám a ešte musím povedať, že pôvodne to sem prilepil niekto iný (len už neviem kto).
Ten niekto iný, čo to vypracoval, som bola ja.
POZOR!!!
1./ Ten vzor výpočtu, ktorý je tu prilepený teraz, je už v inej podobe(niekto ho prepracoval) a je dokonca nesprávny. Počet dní má byť nie 365 ale 365,25
2./ Výpočet je pre nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času a v téme sa bavíme o výpočte dovolenky pre kratší pracovný čas

Pre úplnosť prikladám znova(s malými úpravami) súbor pre výpočet dovolenky pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase.
Naposledy upravil Marína : 16.01.06 at 10:37
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Koľko dní dovolenky si má vybrať pracovník, ak jeho pracovný čas je pondelok - streda 10hodín a vo štvrtok 2 hodiny - to je na skrátený úväzok. Ak chce čerpať dovolenku v pondelok, ako si má vypísať lístok? a ak vo štvrtok? Ďakujem, nevieme sa dohodnúť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Za Po-Št 4 dni. Za Po 1 deň, za Št 1 deň. Dovolenka sa počíta na dni a nie na hodiny.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Ja mám zamestnanca, kt. je u nás zamestnaný na skrátený pracovný úväzok a popri tom robí v inej firme na živnosť. Chcela by som sa opýtať ako je to s dovolenkou u neho ? Podľ mňa by to malo byť ako u normálneho zamestnanca ak sa nemýlim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak pracuje na živnosť, t.j. svoje služby fakturuje,nárok na D ako živnostník nemá.U vás z PP je nárok na D klasicky, t.j. ako u každého iného..
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

ďakujem pekný deň
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ak má skráteny úväzok, tak samozrejme nemôže mať dovolenku zaplatenú za 8 hodín, ale len toľko, na koľko hodín denne má úväzok.
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Prosím Vás Marína, ako sa bude počítať dovolenka, za kratší prac.deň, 3 dni v týždni, po 7 hodinách? Keď nastúpim po materskej do práce, v oktoóbri na kratší prac.čas.
ďakujem pekne Z.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím Vás, oživujem túto tému, potrebujem poradiť:

Mám zamestnanca, študenta na VŠ, ktorý je zamestnaný na kratší prac. čas. Jeho týždenný prac. čas je rozvrhnutý takto: pondelok-7 hodín, streda - 7 hodín, piatok - 6 hodín, spolu týždenne 20 hodín.

Prosím Vás, aká bude jeho dovolenka za rok 2007, ak je zamestnaný od 01/01/07? Počítam správne, že to bude 12 dní, len záleží od toho v kt. dňoch?

Prosím Vás, je to veľmi súrne, tento zamestnanec u nás končí a potrebujem mu zvyšnú nevyčerpanú dovolenku preplatiť. Ďakujem za všetky rady.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý večer,prosím Vás,
výpočet dovolenky pri "normálnom" pracovnom čase počítam ako?
za predchádzajúci štvrťrok
napríklad zarobil 10000sk hrubého
delím počtom kalendárnych dní?
ďakujem moc
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý večer,prosím Vás,
výpočet dovolenky pri "normálnom" pracovnom čase počítam ako?
za predchádzajúci štvrťrok
napríklad zarobil 10000sk hrubého
delím počtom kalendárnych dní?
ďakujem moc
Zrejme máš na mysli náhradu za dovolenku nie? Tú počítame priemerkou a tú zistíme z kvartálne dosiahnutej mzdy a počtu odpracovaných hodín.Bližšie § 134 ZP.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

DIk Majka už som si to našla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať