Zavrieť

Porady

Ako založiť fin. zbierku pre ťažko chorú pacientku-sú ochotní ju operovať vo Viedni

Ahojte, moji milí Poraďáci.
Tentoraz sa na Vás obraciam s problémom, ktorý ma veľmi trápi a veľmi by som chcela pomôcť mojej priateľke, len neviem ako. Snáď mi poradíte.

Je to moja spolupacientka na NOU Klenova, liečime sa spolu už skoro 4 roky. Včera ju mali 4.krát operovať, lebo onkológ sa vyjadril, že on ďalšiu možnosť liečby chcmoterapiou už veľmi nepokladá za "perspektívnu", ale odporučil operáciu. Lenže chirurgovia ju včera laparoskopisky prezreli a ani ju nakoniec neoperovali, vraj má priveľa ložísk. Ona však pred týždňom bola súkromne u jedného chirurga vo Viedni (vraj európska kapacita) a on jej povedal, že by si na to trúfol a je ochotný ju operovať. Lenže... Priateľka je 4.rok na ID, má dieťa, manžela, na dome hypotéku... Viete, ako to je. Operácia a pobyt v nemocnici by stáli 6000 €. Možno sa to niekomu nezdá veľa, ale pre nich je to nereálna suma.
Preto by som chcela pre ňu nejakú sumu vyzbierať, aby mala nejakú nádej, keď ju naši lekári odpísali. Keďže nie je prezidentka ani žiadna celebrita, musíme si pomôcť sami.
Samozrejme, chcela by som, aby bolo všetko ako má byť - v súlade so zákonmi a pri všetkej počestnosti (viem, že dnes je každý podozrivý, kto si pýta nejaké peniaze).
Preto sa poteším každej rade, ako na to, nikdy som také niečo nerobila (okrem vyberania peňazí na ZRPŠ v materskej škôlke).

Ďakujem.
Naposledy upravil JarkaL : 19.01.11 at 11:14
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
ja mam obcianske zdruzenie, aj ked ineho zamerania, ale viem, ze ak sa ma vyhlasit daka vacsia zbierka, ma byt schvalena nejakym uradom a ma sa ziadat o celoslovensku posobnost / neviem ci pri celosl. MV/

Zial neviem ci moze byt aj na sukromne cislo. To by na MV mali dat rpesne info.

Ale na jej mieste, ide jej o zivot, by som mozno poziadala novy cas, alebo reflex na markize, o zverejnenie jej problemu, lebo medializacia by jej pomohla iste v kratkom case vyzbierat potrebnu sumu penazi a navyse mediu, ktore jej pribeh uverejni, si iste overi potrebne skutocnosti a tym uverejnenim vlastne potvrdi pravdivost informacii.

Dalsia moznost je poziadat dake zdruzenie alebo nadaciu o pouzitie ich uctu na zbierku s tym, ze v sprave rpe prijimatela bude uverejnene jej meno, aby bolo jasne kam patria prijate prispevky. Samozrejme, ze tu zbierku tym padom vyhlasi to zdruzenie, ci nadacia a my bezni ludia mozeme tu informaciu o vyhlaseni zbierky rozosielat, zdielat na Facebooku a pisat maily.
Ak by 6 tis. luidi poslalo 1 euro, tak s ato vyzbiera. Ak by 1200 poslalo 5 eur alebo 600 ludi 10 eur.
Skus oslovit dobreho anjela, ci by zbierku nezastresil. Aj jemu ludia doveruju.

Ja si myslim, ze vzhladom na pocet fanusikov aj tu, by to bolo realne vyzbierat. My prideme o 5 alebo 10 eur, ale ta pani mozno ziska zivot, v najhorsom pripade nejake roky navyse. Lebo odist navzdy od dietata, je podla mna to najhorsie co moze daku matku postretnut.

A zivot je iba jeden, nik ho nevrati, je to najvzacnejsa vec , ktoru clovek ma. Ja si myslim, ze spravnym oslovenim by sa dalo dosiahnut , aby sa ludia pripojili.

Este sa mozu oslovit slov. milionari. Viem, ze boris kolar casto pomohol v nudzi, ale su aj ludia z penty a pod. co by im 6 tis. iste nechybalo.

Na mieste tvojej priatelky by som si operaciu dohodla hned, lebo cas je vzacny a dake prestoje mozu uskodit a oslovila chirurga, ze peniaze iste budu. Verim, ze tuto sumu je mozne ziskat.


Je to nestastie, ked je clovek chory a este aj chudobny. Taky bohac si bez problmov zaplati vsetku dostupnu liecbu a ak je v jeho osude neuspiet, nepomoze si. Ale ma moznosti.

Ak vsak tvoja priatelka ma sancu a nema z coho, myslim si, ze na to sme tu, my ludia, aby sme pomohli. Odpustit si jedno kilo masa, ci jedno posedenie na pive, to by mal zvladnut kazdy co sme tu.
23 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Spomenula som si na jeden clanok o chorom dievcatku, ktory som nedavno citala. Jej rodicia tiez vybavili operaciu v zahranici pomocou verejnej zbierky.
Napadla ma moznost spojit sa cez redaktorku s tými ľudmi, mozno by boli ochotni poradit,kde zacat...http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/v.../pomozu-3.html
14 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Veľmi pekne ďakujem za reakciu.
Dobrého anjela som jej radila už pred rokom, lebo má minimálny dôchodok, manže - živnostník so sezónnou prácou, ale ona povedala, že aj keď by jej Dobrý anjel určite posielal mesačne nejaké peniaze - nárok by iste splnila, neosloví ich, lebo je určite veľa ľudí, ktorí to potrebujú viac ako ona.

Ale asi ich oslovím, to sa mi zdá najlepšie. Kým by som ja cez nejaké ministerstvo záskala nejaké povolenia a papiere, mohlo by byť neskoro.

Ďakujem.
11 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ďakujem aj Tebe, Arizona, pozriem sa na to. Je to blbý čas, sama sa cítim zle po včerajšej chemoterapii, asi na hodinku odbehnem od PC, prepáčte.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Este dodam, ze ja ked robim narazovu zbierku napr. na operaciu psa, zverejnim fotku, diagnozu a po ukonceni zbierky, aj v jej behu vypisujem tam, kde zbierku konam menovite ludi co prispeli a aj sumu. Na konci zverejnim aj fakturu za platbu. Tym padom to nie je anonymne, ludia vidia vsetko co potrebuju. A mam vyhodu v tom, ze ma poznaju, ze poznaju toho psa z albumu zvierat.
Lebo podstata je, ze na anonymne zbierky ludia neprispeju, alebo len malokto. / konkretne, min. rok mi ochrnula fena, praskla jej platnicka, jedina operacia v brne , do 24 hod. aby to malo ucinnost. Suma 1600 eur. Neuverite, ale do do dvoch dni som mala na ucte na zaplatenie op. Fena bola operovana do 7 hodin od prihody, aj to som si trufla za to, ze ma ludia podporili, ze sa na nu iste vyzbiera. Ludia su neuveritelni, ak ich presvecite, ze ide o realny pripad/

Preto ak by to neslo cez media, ani cez dobreho anjela, ani inde, tak odporucam tu, ale nenazvat to zbierkou, ale ziadostou o pomoc pre konkretnu pani. Mozno sa vsak nebude chciet nejako zverejnit, ale je to nutne. Ak ma male dieta, fotku s jej dietatom, jej cele meno a mesto kde byva. A k tomu - od chirurga z viedne potvrdenie, ale diagnozu s tym, ze kolko sa predpoklada na naklady. Pripadne nech to napise slov. lekar, onkolog, s peciatkou a sem oskenovat. Plus poziadat admina odtialto, nech spolupracuje, nech overi, ze tato pani ozaj existuje, aj tento pipad. Staci telefonat s lekarom , s pani.

A vyhlasit to tu. Zial cloveku bez tvare neposle dost ludi. Musi to byt ovroeny pripad a ja si myslim, ze za moznost zachrany zivota, to nie je vysoka cena, ze sa pani zverejni.

To su moje skusenosti zo zbierok, vycibrene rokmi a takto zaberaju.
14 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

PORADA je jedna veľká a prajná komunita, keď vie "vo co gou". Viď téma Bezpečné hniezdo, ako aj mnou založená téma síce nie o finančnú ale krvodarcovskú pomoc. Len smelo do toho - oplatí sa bojovať na viacerých frontoch aspoň v týchto veciach.
10 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bonita Pozri príspevok
...Ak by 6 tis. luidi poslalo 1 euro, tak s ato vyzbiera. Ak by 1200 poslalo 5 eur alebo 600 ludi 10 eur...
Nekúpim škrečkom tyčinky - bude treba už len 599 ľudí.
Nekúpim si čokoládu, čo prospeje obom stranám - bude treba už len 598 ľudí alebo ešte menej.
JarkaL, ak to zrealizuješ formou "Bezpečného hniezda", pridám sa.

Opravujem: to je jedno, akou to bude formou (aj keď "Bezpečné hniezdo" by asi bolo najrýchlejšie), pridám sa.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ďakujem Vám všetkým za ochotu, včera som napísala Dobrým anjelom, či by sa to nedalo cez nich, zatiaľ neodpovedali. Už som včera volala aj tej kamarátke, nech si z Viedne, keď tam teraz najbližšie pôjde, vypýta nejaké papiere od toho lekára, nech jej tam napíše niečo o diagnóze, liečbe a aj predpokladanú cenu, aby to fakt nevyzeralo, že si vymýšľam.Potom to sem pridám v prílohe. Cestu cez tlač a TV zatiaľ odmietla. Ale ja som už oslovila aj svoju širokú rodinu, aj oni mi sľúbili, že prispejú. Hanba-nehanba, oslovím aj konateľov firiem, čo im robím účto, veď za to nič nedám.
11 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za ochotu, včera som napísala Dobrým anjelom, či by sa to nedalo cez nich, zatiaľ neodpovedali. Už som včera volala aj tej kamarátke, nech si z Viedne, keď tam teraz najbližšie pôjde, vypýta nejaké papiere od toho lekára, nech jej tam napíše niečo o diagnóze, liečbe a aj predpokladanú cenu, aby to fakt nevyzeralo, že si vymýšľam.Potom to sem pridám v prílohe. Cestu cez tlač a TV zatiaľ odmietla. Ale ja som už oslovila aj svoju širokú rodinu, aj oni mi sľúbili, že prispejú. Hanba-nehanba, oslovím aj konateľov firiem, čo im robím účto, veď za to nič nedám.
Jarka, dojímavá téma. Ja pevne verím, že sa nájde určite aj niekto z Porady, aby prispel na tento účel.Aj keď málom, ale to aj bude niečo .
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Tak, práve som dostala mail od Anjelov, tu je:

Dobry den prajem,

je skvele, ze ste sa rozhodli priatelke pomoct a to napriek tomu v akej ste sama situacii.
Klobuk dole.
A aj za to, ze ste anjelkov. Dakujeme:-)
Pokial ide o vasu znamu, samozrejme by sme ju mohli vziat do Systemu.
(ak teda este nie je - neviem meno)
Mohli by sme jej pomoct aspon takou formou, ze by sme jej vyplatili par prispevkov dopredu.
Povedzme 500 EUR.
Pokial ide o organizovanie verejnej zbierky, myslime, ze ta suma nie je az taka vysoka, aby bolo potrebne povolenie.
Zrejme by to slo len na zaklade obcianskeho zakonnika ako "dary".
Pokial to budete sirit len formou ako ste uviedli, tak to ide iste aj bez povolenia.
My Vam so zbierkou pomoct bohuzial nemozeme.
Snazime sa robit co je v nasich silach, ale mame tu velmi vela takych pripadov - aj deticiek, aj dospelych..ach to zdravotnictvo.
A prave preto im pomahame aspon nasimi zbierkami a aj vdaka Vam takou formou aku sme zvolili.
Ak by ste chceli, tak mozete poprosit anjelov aj u nas na facebooku
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=6152775557
Ja Vam tam odobrim, ze mamku pozname, mame v Systeme (ak od nej budeme mat ziadost) a ze je to doveryhodne.
Ta facebookacka stranka je Vam plne k dispozicii, lebo facebook funguje skoro bez pravidiel:-)
Ak Vam mozem poradit, staci jedna fotka ako priloha, par silnych viet a rozposlat medzi priatelmi a tak ako ste spominali a malo by to ist.
Ste skvely clovek.
A HLAVNE by si mamka mala zistit, ci jej to neuhradi zdrav.poistovna. Myslim, ze nasi lekari su povinni dat peciatku a odobrit to
ak oni nemaju ziadne riesenie a Vieden povie ano. Uz sme take pripady tusim mali. Len na nich treba tlacit.
Napiste nam prosim ako sa mamka vola, urobime aspon to co som spominala.

S pozdravom ...


Takže idem sa s kamoškou spojiť, dnes ju majú prepustiť domov, tak nech si napíše tú žiadosť a začne zháňať pečiatky od lekárov...
Asi teda pôjdeme cestou FB, mailov a porady.sk, to bude najrýchlejšie.
Ozvem sa, keď niečo budem mať, zatiaľ Vám všetkým veľmi pekne ďakujem.
16 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

JarkaL Pozri príspevok
Ahojte, moji milí Poraďáci.
Tentoraz sa na Vás obraciam s problémom, ktorý ma veľmi trápi a veľmi by som chcela pomôcť mojej priateľke, len neviem ako. Snáď mi poradíte.

Je to moja spolupacientka na NOU Klenova, liečime sa spolu už skoro 4 roky. Včera ju mali 4.krát operovať, lebo onkológ sa vyjadril, že on ďalšiu možnosť liečby chcmoterapiou už veľmi nepokladá za "perspektívnu", ale odporučil operáciu. Lenže chirurgovia ju včera laparoskopisky prezreli a ani ju nakoniec neoperovali, vraj má priveľa ložísk. Ona však pred týždňom bola súkromne u jedného chirurga vo Viedni (vraj európska kapacita) a on jej povedal, že by si na to trúfol a je ochotný ju operovať. Lenže... Priateľka je 4.rok na ID, má dieťa, manžela, na dome hypotéku... Viete, ako to je. Operácia a pobyt v nemocnici by stáli 6000 €. Možno sa to niekomu nezdá veľa, ale pre nich je to nereálna suma.
Preto by som chcela pre ňu nejakú sumu vyzbierať, aby mala nejakú nádej, keď ju naši lekári odpísali. Keďže nie je prezidentka ani žiadna celebrita, musíme si pomôcť sami.
Samozrejme, chcela by som, aby bolo všetko ako má byť - v súlade so zákonmi a pri všetkej počestnosti (viem, že dnes je každý podozrivý, kto si pýta nejaké peniaze).
Preto sa poteším každej rade, ako na to, nikdy som také niečo nerobila (okrem vyberania peňazí na ZRPŠ v materskej škôlke).

Ďakujem.
No tak to klobúk dole. Je krásne,že chceš takto pomôcť svojej priateľke v neľahkej situácií a že sa nájdu ešte ľudia, ktorý chcú pomáhať v tejto hektickej dobe. Sama by som prispela do zbierky tak napíš kde. Držím palce tebe a aj tvojej priateľke ku skorému uzdraveniu.
9 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za ochotu, včera som napísala Dobrým anjelom, či by sa to nedalo cez nich, zatiaľ neodpovedali. Už som včera volala aj tej kamarátke, nech si z Viedne, keď tam teraz najbližšie pôjde, vypýta nejaké papiere od toho lekára, nech jej tam napíše niečo o diagnóze, liečbe a aj predpokladanú cenu, aby to fakt nevyzeralo, že si vymýšľam.Potom to sem pridám v prílohe. Cestu cez tlač a TV zatiaľ odmietla. Ale ja som už oslovila aj svoju širokú rodinu, aj oni mi sľúbili, že prispejú. Hanba-nehanba, oslovím aj konateľov firiem, čo im robím účto, veď za to nič nedám.

Urcite nielen ja, ti verim, ze si nevymyslas, kedze ta poznam odtialto. Ale pojde to aj cez ten FB a tam ta ludia nepoznaju, nevedia cim prechadzas a este aj pomahas a pre tych je treba ta foto atych par slov, ako ti poradili aj v anjelovi. To ze ju na FB odobria a potvrdia, ze je to tak je tiez vyborna pomoc. FB je silna zbran a ja verim, ze sa to podari vyzbierat. Nech jej len robia tu op, co najskor a ak je chirurg ludsky, tak pocka na vysledok zbierky, dufam, ze je.

Konatelov oslov, to nie je hanba, zasluzis si iba obdiv, co robis pre ineho cloveka.

Az to bude na FB, hod link aj sem, dam to zdielat.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

JarkaL Pozri príspevok
...Hanba-nehanba, oslovím aj konateľov firiem, čo im robím účto, veď za to nič nedám.
Nedáš, dostaneš (dúfam, že finančnú pomoc pre kamarátku).
Držím palce, aby sa zbierka podarila.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A HLAVNE by si mamka mala zistit, ci jej to neuhradi zdrav.poistovna. Myslim, ze nasi lekari su povinni dat peciatku a odobrit to
ak oni nemaju ziadne riesenie a Vieden povie ano. Uz sme take pripady tusim mali. Len na nich treba tlacit.
Napiste nam prosim ako sa mamka vola, urobime aspon to co som spominala.
JarkaL, prečo si má mamka zisťovať či jej to ZP neuhradí ? Veď tu ide o kamarátku, nie ? Alebo som zle čítala?
A ináč, Porada je presne tá pravá stránka, kde ľudia určite na dobrú vec prispejú.
2 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Asi reagovala na to, že som jej napísala, že má 35 rokov a je mamkou 10 r.syna.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

moja mamka tejto chorobe podľahla v r.2006.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

no tak sem s tým číslom účtu...
6 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Zatiaľ nie, len dnes ju prepustili z nemocnice a je z Vás v šoku /nečakala, že takto budete reagovať, ale mňa ste nesklamali/. Najprv nech dá nejaké papiere, zavesím to sem.
Naposledy upravil JarkaL : 20.01.11 at 21:40
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Jarka,
samozrejme pomôžem i ja.
9 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ste všetci zlatí, som dojatá.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať