Zavrieť

Porady

Aky dekor mate na plastovych oknach?

Co by ste menili ak by bola este moznost. Rozhodujem sa medzi renolitom zlaty dub, co je na kazdom druhom okne, alebo trochu tmavsi orech. Tiez soft cherry nebolo na zahodenie. Nema niekto tieto dekory na oknach (orech, ceresna)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    220870 Pozri príspevok
    zlatý dub je preto najrozšírenejší lebo je najlacnejší.takmer všetky fa ponúkajú zlattý dub ako štandardnú farbu ,podobne ako biela.Všetky ostatné sú neštandardné a preto sú drahšie a aj ich výroba a dodacie lehoty sú dlhééééééé.
    Neviem ako je to teraz,alebo ci zalezi aj od firmy. My sme davali robit okna a dvere v prevedeni zlaty dub pred 6.rokmi,ale toto prevedenie nas vyslo o zopar tisiciek viac oproti bielej ( cenniky som mala od 3 firiem)

    mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

    mmaarreekk
    je dobré farbu okien (orech, dub - hnedá; čerešňa - červená) zvoliť aj podľa farby strechy... + predstavy o farbe fasády
    Naposledy upravil mmaarreekk : 19.01.11 at 13:35

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    strechu mam skor do tmavohneda, zlaty dub je dost svetly, ale je to najrozsirenejsi dekor, takze aj dalsie doplnky su lacnejsie. Zacinam mat pocit, ze klasicka biela bude najlepsie riesenie. Biela nepride divna ani na tehlovom obklade.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    zlatý dub je preto najrozšírenejší lebo je najlacnejší.takmer všetky fa ponúkajú zlattý dub ako štandardnú farbu ,podobne ako biela.Všetky ostatné sú neštandardné a preto sú drahšie a aj ich výroba a dodacie lehoty sú dlhééééééé.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    praveze nie, naprilad ten orech je drahsi o 3% iba v obojstrannom dekore a ma dlhsiu dobu dodania. V jednostrannom dekore je to drahe ako zlaty dub v jednostrannom dekore. aspon tak mi bolo dnes povedane.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Niekedy pravidlo nepotvrdzuje výnimku.Pri objednávaní neštandardných farieb profilov sa postupuje tak že firma od dodávateľa profilu kupuje celý balík (paletu) profilov a ak má na sklade a potrebuje sa toho zbaviť možno je ochotná spusťiť z ceny.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    no to mi fenestra ponukla. dodanie 4 tyzdne. obojstranne na hnedom profile 6-8t. Ale vraj zasa budu drahsie parapety, lebo ich treba striekat na inu farbu.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Ja mam macore, je to odtienom blizke k podbitiu strechy. Vetsina firiem si dava laminovat profily do ext. firiem. Niekedy brala aj Fenestra rovno z nemecka uz s laminaciou, ale bolo to drahe. Teraz si dava laminovat, preto tie 2 tyzdne + . Ked som objednaval garazove vrata , prilozil vzorkovnik k oknam tak uple ta ista folia. Farba okien je vec vkusu, ja som si z dnu dal biele, z von dekor. Bielu z ext. som zamietol okrem estetickeho dôvodu , kvoli tomu ze vsetok prach na tom vidno.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja chcem tiez iba jednostranny dekor. zlaty dub sa mi zda moc svetly, bahenny zasa tmavy, mahagon nechutny. Ten orech vyzera schopne, aj soft cherry. Ostatne dekory su take divne. pokial je to potiahnute renolitom, tak podla cisla sa da olaminovat cokolvek a malo by to vyzerat rovnako. Inak tazko vyberat zo vzorkovniku, lebo ten kusok mne proste nestaci. pozeral som ten macore.. tiez pekny odtien do cervena. Hod foto ako to vyzera na okne. Dik
    Naposledy upravil alltracboy : 19.01.11 at 20:45

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    U fenestry sa mi najviac pacil a aj hodil cherry amareto. Od toho co som bral, tuto foliu nemal vo vzorkovniku. Mne stacila aj ta mala folia vo vzorkovniku, chytil som si natrety kus tatranskeho profilu a porovnal som to zo vzorkovnikom, porovnaval som dva vzorkovniky (kazdy od ineho vyrobcu) a vzdy len jeden dekor sa ktomu hodil tak som nemal zlozite rozhodovanie. Mahagon a velmi tmave odtiene niesu velmi vhodne na oslnene strany domu, na mna to pôsobi tiez odpudzujuco.
    Foto vlozim neskôr nemam to pri sebe

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..opýtaj sa , ako sa tie farby umývajú..či na nich vidno špinu silno, alebo nevidno skoro vôbec..lebo ja mámvšetky biele a špinky nejak nevidno a jedny dvere na malom balkone sú tmavé,do červenohneda, a veru môžem ich utierať aj každý deň...

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    alltracboy Pozri príspevok
    dam aj ja macore. mas aj vnutorne zaluzie? ked hej tak v akej farbe?
    zaluzie som este nedaval lebo by sa poskodili, zaspinini. Z juznej strany neviem este ci nebude treba exterierove kvoli prehrievaniu v lete. Nad farbou int. som sa este nezamyslal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.