Zavrieť

Porady

peúverovanie auta a DPH

Dobrý deň,prosím poradiť.Ak kúpim nový úžitkový automobil a lesing preúverujem cez hypotekárny úver ako o tom v JU účtujem,dám si do odpočtu celé DPH a cenu bez DPH dám na odpisovnie ako DHIM?´Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Danastefan, nie je mi to celkom jasné....možno sa s tým niekto stretol.

    Môj klient má auto cez leasingovú spoločnosť, ale hneď má kupnú zmluvu /nie leasingovú/, obdržal faktúru na celú sumu , a mesačne zasiela splátky.
    Auto som zaradila do HIM a odpisujem daňovými odpismi 4 roky.

    Neviem či to čo chceš urobiť je niečo podobné.

    danastefan je offline (nepripojený) danastefan

    danastefan
    Asi som sa zle vyjadrila,auto som chcela na leasing ,ale úver je pre mňa výhodnejší.Tak sa pýtam ak kúpim auto na úver môžem si hneď odpočítať DPH z celej sumy auta a cenu bez DPH dám na odpisovanie ,a čo potom splátky za úver? Nebude odpis a splátky zdvojený výdavok? Vďaka

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    danastefan
    Asi som sa zle vyjadrila,auto som chcela na leasing ,ale úver je pre mňa výhodnejší.Tak sa pýtam ak kúpim auto na úver môžem si hneď odpočítať DPH z celej sumy auta a cenu bez DPH dám na odpisovanie ,a čo potom splátky za úver? Nebude odpis a splátky zdvojený výdavok? Vďaka
    Splátka je výdavok NZD ako odpis, ktorý znižuje ZD. Ale budeš mať aj úroky z úveru, tie dávam do výdavkov OZD.
    Naposledy upravil ALDA : 07.12.05 at 09:25 Dôvod: prvá veta neboja dosť jasná!

    Sio je offline (nepripojený) Sio

    Sio
    Úver na úžitkové auto!

    DPH môžeš odpočítať,a splátkový kalendár zaúčtovať :
    istina- daňovo neuzn.výdavky
    úver- daňovo uzn.výdavky
    HIM-auto zadať do HIM a odpisy -4 roky.

    peúverovanie auta a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.