Zavrieť

Porady

Reklamacia len ako vymena tovaru.

V novembri 2010 som kupila dcere nausnice za 26eur, po dvoch týždnoch nosenia sa jej pri zapinani rozpadli zlepene krystaliky.. Odniesla som to na reklamaciu, predajca to prevzal s tym ze sa vyjadria do 30 dni. Po 33 dnoch som isla osobne do predajne, majitel aj predavacka mi povedali ze si mozem vybrat iny tovar max vsak do 3 týždnov. Dcere sa vsak nic ine nepacilo, tak som ziadala vratenie penazi, odbili ma s tym, ze o dva dni dostanu novy tovar, tam si vraj urcite vyberiem. Dnes som tam bola opat, nic nove nedostali a bola tam uz len predavacka, ktora mi opat odmietla vratit peniaze. Majitel tam uz nebol a odmietla mi dat na neho kontakt. Oni vraj maju vlastny reklamacny poriadok. Co mam robit? Nemam ani nausnice, ani peniaze. Ako sa obratit na nejaku SOI? pomoze mi to vobec?
Dakujem za radu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Uputala ma ta veta, ze "oni maju vlastny reklamacny poriadok"...

    Nedaj sa zavadzat a oklamat.Oni musia tiez dodrziavat zakon a nie si urcovat svoje vlastne.
    Ak ti uznali reklamaciu,lebo zavada je neodstranitelna, mas narok od zmluvy odstupit. Nemozu ta nutit vybrat si "nasilu" iny tovar...

    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    nenechaj so sebou zametat, ziadaj peniaze a zaroven sa obrat so staznostou na SOI, ak to nepomoze tak na sud, hoci aj pre 26€, predajcu to bude stat daleko viac
    http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi

    pyrokrat je offline (nepripojený) pyrokrat

    pyrokrat
    Ďalšia vec je, že podľa OZ má predávajúci len 30 dní na reklamáciu výrobku. Po uplynutí tejto doby má kupujúci právo na vrátenie peňazí.

    Reklamacia len ako vymena tovaru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.