Zavrieť

Porady

sudová kapusta

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či sa niekto stretol s tým, že sa pokazila sudová kapusta.
Každý rok ju rovnako spracovávam, ešte pred 3 dňami sme ju jedli nasurovo ako prílohu,
dokonca švagor ju veľmi chválil a včera, keď som chcela z nej navariť obed ako som
ovorila vrchnák, skoro som odpadla, cítiť z nej acetón aj chuť má takú, vôbec to
nechápem, vie mi niekto poradiť, čo sa mohlo prihodiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    xxxVilma Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, či sa niekto stretol s tým, že sa pokazila sudová kapusta.
    Každý rok ju rovnako spracovávam, ešte pred 3 dňami sme ju jedli nasurovo ako prílohu,
    dokonca švagor ju veľmi chválil a včera, keď som chcela z nej navariť obed ako som
    ovorila vrchnák, skoro som odpadla, cítiť z nej acetón aj chuť má takú, vôbec to
    nechápem, vie mi niekto poradiť, čo sa mohlo prihodiť?
    Zober zvrchu asi 10 cm kapusty preč, dobre poutieraj vnútorný priestor súdka, uvar dobre slanú vodu, nechaj ju vychladnúť a nalej ju na kapustu asi 2 cm nad úroveň natlačenej kapusty. Snáď bude dobrá.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Ťažko teraz radiť,ale môžem ti poradiť do budúcnosti-my robíme dva roky kapustu do normálnych zaváracích pohárov so šrobovacím víčkom a je super.Robí sa ako klasika,len miesto do súdka,natlačíš do pohárov a zatiahneš víčko,necháš v teple vykysnúť -pod to treba nejakú podložku,lebo z pohárov pri kysnutí vyteká prebytočná šťava.Zhruba po dvoch týždňoch dám kapustu do komory.Je to veľmi praktické

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Tweety Pozri príspevok
    Ale ak už je mäkká, už z nej asi nebude nič, však? Kedysi som nakladala, stále bola super, tak skúsenosť nemám, len dedukujem.
    Až je už hnilá, tak veru z nej už nič nebude. Ale cez to všetko si myslím, že je to len povrchová hniloba a tým vyčistením sa to napraví. Až to bola letná kapusta, slabo natlačená a málo slaná, tak spravila toto.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    terezamaria Pozri príspevok
    Zober zvrchu asi 10 cm kapusty preč, dobre poutieraj vnútorný priestor súdka, uvar dobre slanú vodu, nechaj ju vychladnúť a nalej ju na kapustu asi 2 cm nad úroveň natlačenej kapusty. Snáď bude dobrá.
    Ale ak už je mäkká, už z nej asi nebude nič, však? Kedysi som nakladala, stále bola super, tak skúsenosť nemám, len dedukujem.
    Vylúčený člen Karol Bobrovec
    Dobry den. Aj ja som mal taku kapustu. Na Vianoce idem nabrat a zrazu hroza, doslova ACETON ako sa pise v hore v prvom prispevku. Uvedomil som si ze tento rok ju mam na inom mieste - pod schodami, tak som tam zmeral teplotu. Takmer +15°C. Tak som umyl dôkladne steny sudka a 4-5 cm kapusty vyhodil. Sudok som dal na miesto, kde mam teplotu 0-4°C. O tyzden som kontroloval, vsetko v poriadku. Dnes je 2hy april a kapusta je stale vyborna, dobre vonia a este chrumka - nezmäkla.
    Naposledy upravil Karol Bobrovec : 02.04.22 at 17:21
    misoft Reagovať po 11-tich rokoch - no to je gól. A navyše, nie je to odpoveď, ale komentár.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.