Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať faktúru bez DPH za služby z ČR?

Dobrý deň, dnes som dostala faktúru za služby z Českej republiky. Ja som neplatca DPH, vediem jednoduché účtovníctvo. Táto firma mi naúčtovala sumu bez DPH. Vo faktúre je napísané citujem: "Dle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z pŕidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisu, §9, odstavec 1 je místom plnění při poskytnutí služby místo, kde má tato osoba sídlo nebo místo podníkaní." Čo to pre mňa zmamená? Mám sa registrovať na daňovom úrade, ako plátca DPH? Či si mám do účtovníctva nahodiť túto sumu, teda bez DPH?
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Anka, registrovať si sa mala už pred prijatím tejto služby.
    Pozri si §7a.1

    § 7a

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Tak sa zaregistruješ teraz, predpokladám že je to faktúra z tohto mesiaca takže ešte v pohode všetko stíhaš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anka1977 Pozri príspevok
    Faktúra je zo včera, takže v pondelok by nemalo byť neskoro...
    ALe už je aj tak neskoro, tak ako napísal ivoM. Registrácia je potrebná pred prijatím služby. Ale lepšie neskoro, ako vôbec.

    anka1977 je offline (nepripojený) anka1977

    anka1977
    Tweety Pozri príspevok
    ALe už je aj tak neskoro, tak ako napísal ivoM. Registrácia je potrebná pred prijatím služby. Ale lepšie neskoro, ako vôbec.
    Ďakujem Vám za rýchle odpovede.

    sedi je offline (nepripojený) sedi

    sedi
    Ja som tiež neplatca DPH a budem dovážať tovar zo zahraničia aj služby budú poskytované v rámci EU ale na danovom mi povedali že si mám prísť vybaviť elektronické podávanie štvrťročných súhrnných výkazov za koľko som priviezla tovar ale že budem naĎalej neplatca. Ale vy anke vravíte že sa musí registrovať podľa §7a..nechápem tomu..

    sedi je offline (nepripojený) sedi

    sedi
    už som na to prišla.. registrácia podľa §7a neznamená že sa stanem platcom DPH, iba to že budem podávať súhrnný výkaz a naďalej budem neplatca DPH, čo už niekomu to nepáli

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    sedi Pozri príspevok
    Ja som tiež neplatca DPH a budem dovážať tovar zo zahraničia aj služby budú poskytované v rámci EU ale na danovom mi povedali že si mám prísť vybaviť elektronické podávanie štvrťročných súhrnných výkazov za koľko som priviezla tovar ale že budem naĎalej neplatca. Ale vy anke vravíte že sa musí registrovať podľa §7a..nechápem tomu..
    Asi som niečo omeškala, ale nie je potrebné podáva súhrnný výkaz pri vývoze tovaru a služieb?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    ondrejvla Pozri príspevok
    Asi som niečo omeškala, ale nie je potrebné podáva súhrnný výkaz pri vývoze tovaru a služieb?

    Áno do SV idú dodané služby a tovar, nie prijaté.

    anka1977 je offline (nepripojený) anka1977

    anka1977
    Takže dnes som bola na daňovom úrade a povedali mi, že sa musím zaregistrovať ako platca DPH podľa § 7a, len pre túto službu, a do 25. dňa v mesiaci, odvádzať daň. Takže už si môžem túto faktúru nahodiť do účtovníctva bez dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.