Zavrieť

Porady

Co sa plati v pripade, ked nie som student?

Dobry den,

prosim o radu. Studovala som na univerzite v CR, ale na pol roka (od febr. 2008 do jul. 2008) som prestala byt studentom, potom som opatovne nastupila do skoly. Mamina v spominanom obdobi poberala na mna sirotsky dochodok, na ktory som vlastne nemala narok, preto sme ho potom dodatocne vratili soc. poistovni.
Uvedomujem si, spravila som chybu, nikde som to nenahlasila, ze som vtedy prestala byt studentom.
Chcela by som vediet, co si v takomto pripade ma clovek hradit sam? Urcite za mna v tom obdobi niekto platil (predpokladam, ze stat) zdravotne poistenie, (a neviem, co sa este plati), v domneni, ze som bola stale studentom. Chcela by som to dat doporiadku.
Vopred dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Stačí ak si zájdeš do svojej zdravotnej poisťovne a dáš si to tam na poriadok. V čase keď si neštudovala si bola dobrovoľne nezamestnaná.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Do ZP zober kopiu rozhodnutia o preruseni studia, kde je datum od a doklad o znovuzacati studia, kde je datum do kedy si nebola studentom.

    Co sa plati v pripade, ked nie som student?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.