Zavrieť

Porady

vysavac slabo taha a je horuci

Chcela by som sa opytat, ci niekto nema skusenosti s tym ze vysavac aj pri vycisteni slabo taha a hned je horuci, normalne vyhreje asi tak pol metra vzduchu okolo seba... . Je to Zelmer 1800w, galaxy 2, bezsackovy. co s tym robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Linda-s Pozri príspevok
    Chcela by som sa opytat, ci niekto nema skusenosti s tym ze vysavac aj pri vycisteni slabo taha a hned je horuci, normalne vyhreje asi tak pol metra vzduchu okolo seba... . Je to Zelmer 1800w, galaxy 2, bezsackovy. co s tym robit?
    AK už niečo odslúžil, pozri sa po inom.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Je dosť možné,že je zaprášené vinutie a tým pádom sa prehrieva.Chcelo by to rozobrať a vyfúkať stlačeným vzduchom-podľa mňa

    nedopo je offline (nepripojený) nedopo

    nedopo
    Aj keď ste ho vyčistili, môže byť zanesený, najpravdepodobnejšie filter na ochranu motora. S menšou pravdepodobnosťou môže byť niečo aj v hadici. Skúste najprv odmontovať hadicu a tak zapnúť, či sa nezlepší prietok vzduchu (a tým pádom aj chladenie motora). Ak sa to nezlepší, skúste aj s odmontovaným filtrom ochrany motora. V tomto prípade sa ale postarajte, aby sa do motora nedostala nečistota (odstránte nádobu na prach z vysávača, prečistite vnútro a nemajte v okolí ľahko nasávateľné predmety). Skúšajte len krátkodobo. Ak sa výrazne zlepší prietok, máte zanesený filter ochrany motora a treba ho vymeniť. Po dvoch rokoch môže byť zanesený mikroskopickou nečistotou, ktorú už nedostanete preč.
    Zanesenie motora nepredpokladám, práve preto, že je chránený filtrom. Prehrievanie môže byť spôsobené zníženým prietokom vzduchu.

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Mám tiež takýto, treba vyprať filter, ktorý je na zbernej nádobe a aj ten molitan, čo je na filtri a nechať riadne uschnúť.

    foryou je offline (nepripojený) foryou

    foryou
    No asi Ta nepotesim. Podla popisu zavady, je vadny rotor motore. To je ta cast v motore, ktora sa otaca. Vysavac by mal mat potom iny zvuk, rotor sa toci pomalsie a ma maly saci vykon. Sprievodny jav je zvysene iskrenie uhlikov na komutatore rotora a za kratky cas velky ohrev motora. Toto v tomto pripade sposobuju velke prudy, ktore tecu vinutim, nie zanesene filtre. Takze oprava, alebo si urob radost novym vysavacom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Skontrolovať priepustnosť hubíc;
    B) Skontrolovať a vyčistiť filtre (vstupná i výstupné na motore);
    C) Skontrolovať a prečistiť elektromotor (viď nedopo) - pri tejto príležitosti kontrola uhlíkov, komutátora, ložísk (možno už budú aj suché - zvýšený valivý odpor> vyššia záťaž>vyššie prúdové zaťaženie> zvýšené prehrievanie [postup reakcií]).
    Ak nič z toho nepomôže > nový.

    adka37 je offline (nepripojený) adka37

    adka37
    Ahoj, vidim, ze nie som sama, mma presne tuto istu skusenost s tym istym typom vysavaca, je to hroza, vobec nic nepovysava, len ak tak s nadstavcom na calunenia..som sklamana v plnej miere, chcela by som ho reklamovat, dokonca som posielala aj list priamo na Zelmer, ale odpoved ziadna. Zakupila som si novy profesionalny, sice podstatn edrahsi, ale nabuduce , vidim, ze nema vyznam setrit ..mam teraz Kärcher, je to spica!...tak som zvedava, ako sa vyjadria v servise a pritom Hepa filter si davam pravidelne vyfukavat v praci, trubice v pripade nutnosti cistim, mma ho pol roka.

    adka37 je offline (nepripojený) adka37

    adka37
    Ahoj, vidim, ze nie som sama, mma presne tuto istu skusenost s tym istym typom vysavaca, je to hroza, vobec nic nepovysava, len ak tak s nadstavcom na calunenia..som sklamana v plnej miere, chcela by som ho reklamovat, dokonca som posielala aj list priamo na Zelmer, ale odpoved ziadna. Zakupila som si novy profesionalny, sice podstatn edrahsi, ale nabuduce , vidim, ze nema vyznam setrit ..mam teraz Kärcher, je to spica!...tak som zvedava, ako sa vyjadria v servise a pritom Hepa filter si davam pravidelne vyfukavat v praci.

    adka37 je offline (nepripojený) adka37

    adka37
    "chcem vediet ci ho mozem reklamovat alebo ho len vyhodit pretoze na plavajucej podlahe tlaci spinu pred sebou mal som predttym elektrolux mondo a pri nom som hubicu ad plavajucej podlahy nevedel odtrhnut ale ten bol klasicky na sacky.Prosim o vase skusenosti"..a toto pripajam, ze je nas viac , co si zakupili Zelmer galaxy 2....

    brunca1 je offline (nepripojený) brunca1

    brunca1
    Skusenost s vysavaco Zelmer Galaxy 2...
    Po nakupe dobre vysaval, v pohode,az ked prestal tahat, co bolo asi po 5 pouzivaniach, som zistila, ze po kazdom vysavani hlavne prachu treba vycistit filtre /dost otravne/, co nebolo napisane nikde v navode.
    Momentalne po 15 mesiacoch som ho reklamovala, lebo taha uplne slabo. Reklamacia mi nepresla, vraj si mam kupit novy HEPA filter, ten stoji okolo 16 €. Doporucena vymena po 6 mesiacoch.t.j. ak stal 58 Eur , tak ho preplatim skoro po 1 a 3/4 roka este raz.
    Vysledok: uz by som si tento vysavac v zivote nekupila /mrzi ma to , ze som naletela na Vasu uzasnu reklamu vyrobkov/ a mal by na tieto veci - cistenie a vymena filtra upozornovat navod, pripadne predajca.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Ahojte ma presne ten isty vysavac a ten isty problem, myslim ze sa do to ho opriem a zacnem to reklamovat
    len na to zbieram nervy :-)

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Mám vysávač PHILIPS FC 9232 bezsáčkový asi 2,5 roka, dnes vysávam izbu a zápach, tak som ho radšej vypla - zhorel motor alebo čo sa stalo, poraďte, ďakujem.

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    adka37 Pozri príspevok
    "chcem vediet ci ho mozem reklamovat alebo ho len vyhodit pretoze na plavajucej podlahe tlaci spinu pred sebou mal som predttym elektrolux mondo a pri nom som hubicu ad plavajucej podlahy nevedel odtrhnut ale ten bol klasicky na sacky.Prosim o vase skusenosti"..a toto pripajam, ze je nas viac , co si zakupili Zelmer galaxy 2....
    ak je hepafilter v poriadku, tak je to motorom, ale momentálne Zelmer Slovakia je v likvidácii, servis sa robí cez čechov, ale zostali len nejaké tri servisy na Slovensku, takže výrobok treba zaniesť s dokladom o kúpe do predajne kde si ho kúpila a oni musia zabezpečiť záručnú opravu, treba čím skôr pokiaľ ho máš ešte v záruke.....

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    Anna123 Pozri príspevok
    Mám vysávač PHILIPS FC 9232 bezsáčkový asi 2,5 roka, dnes vysávam izbu a zápach, tak som ho radšej vypla - zhorel motor alebo čo sa stalo, poraďte, ďakujem.
    podľa tvojho opisu to vyzerá na motor..cena motorov sa pohybuje okolo 50,- eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.