Zavrieť

Porady

Daňové priznanie z príjmov zo zahraničia

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadne podania DP za rok 2010.
Do konca mája som pracovala v Čechách, potom som bola mesiac evidovaná na Úrade práce a od júla pracujem na Slovensku (u 2 zamestnávateľov). Chcem sa opýtať ako mám podať DP za minulý rok- osobitne za Čechy a potom aj za príjem na Slovensku? Nikdy som DP nepodávala, vždy som iba podpísala papiere a zbytok zariadil zamestnávateľ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    bebik7 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadne podania DP za rok 2010.
    Do konca mája som pracovala v Čechách, potom som bola mesiac evidovaná na Úrade práce a od júla pracujem na Slovensku (u 2 zamestnávateľov). Chcem sa opýtať ako mám podať DP za minulý rok- osobitne za Čechy a potom aj za príjem na Slovensku? Nikdy som DP nepodávala, vždy som iba podpísala papiere a zbytok zariadil zamestnávateľ..
    Od českého zamestnávateľa potrebuješ Potvdenie o zdaniteľných príjmoch, takéto http://www.formstudio.cz/formulare/p...FOZ5460_18.pdf Keďže v tomto potvrdení nenájdeš údaj, ktorý je potrebné uviesť v daňovom priznaní v SR(odvody zamestnanca na sociálne a zdravotné poistenie), požiadaj bývalého zamestnávateľa o vystavenie takéhoto potvrdenia, prípadne nech vytlačí mzdový list za dané obdobie a potvrdí ti ho.
    Naposledy upravil Marína : 22.01.11 at 16:54

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    podávaš DP typu A - na základe potvrdení od zamestnávateľov

    malá pomôcka:

    http://www.porada.sk/t132458-danove-...-vyplnene.html


    .

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Marína Pozri príspevok
    Od českého zamestnávateľa potrebuješ Potvdenie o zdaniteľných príjmoch, takéto http://www.formstudio.cz/formulare/p...FOZ5460_18.pdf Keďže v tomto potvrdení nenájdeš údaj, ktorý je potrebné uviesť v daňovom priznaní v SR(odvody zamestnanca na sociálne a zdravotné poistenie), požiadaj bývalého zamestnávateľa o vystavenie takéhoto potvrdenia, prípadne nech vytlačí mzdový list za dané obdobie a potvrdí ti ho.
    Tak predsa len sa nájde, oproti predch. roku v tlačive pre r. 2010 pribudol r. 18(§ 38j/8)
    ZDP § 38j ods. 8
    (8) Plátci daně nebo plátcovy pokladny jsou povinni na mzdovém listě dále uvést částky pojistného sražené nebo uhrazené na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a na všeobecné zdravotní pojištění, které je podle zvláštních právních předpisů21) ze svých příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků povinen platit poplatník, a u poplatníka, na kterého se vztahuje povinné zahraniční pojištění stejného druhu, příspěvky poplatníka na toto zahraniční pojištění, a to za každý kalendářní měsíc a v úhrnu za celé zdaňovací období.
    Pre porovnanie, tlačivo pre r. 2009.
    Moja skúsenosť, zamestnávatelia v r. 18 neuvádzajú výšku odvodov zamestnanca, je potrebné ich o doplnenie požiadať.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    ... moja skúsenosť je taká, že som požiadala o vystavenie nového potvrdenia na druhej strane mi bolo povedané, že podľa informácií z DRSR stačia výplatné pásky zamestnanca ...
    ... takže všetko je o ochote ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stačí meilové potvrdenie o výške zrazeného poistného za zamestnanca. Dostala som ho od českého zamestnávatela obratom.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Jarmilka, Veronika, lenže ak už na to majú vhodný formulár tak by ho mali vyplniť tak, aby daňovník z neho pre potreby svojho DP mohol všetky informácie čerpať, mal by ich na jednom mieste a nie pre DÚ ešte prikladať ďalšie potvrdenia.
    Myslím, že presne pre potreby nerezidentov ČR to po skúsenostiach z predch. obdobia bol doplnený r. 18.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Evička, máš pravdu. Ale ja som sa stretla s neochotou, tak som musela doložiť výplatné pásky a z nich vypočítať odvody ...
    Potvrdenie bolo aktuálne, len riadok 18 bol prázdny

    renciatko je offline (nepripojený) renciatko

    renciatko
    dobrý večer,
    k tejto téme mám otázku,keď mám potvrdenie o prijme od nemeckého zamestnávateľa,je potrebné toto potvrdenie preložiť a potom doložiť k daňovému priznaniu,alebo môže byť v nemeckom jazyku??

    Daňové priznanie z príjmov zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.