Zavrieť

Porady

Ako z toho najlepšie vyťažiť ?

Zdravím
Chcel by som Vás poprosiť, ak má niekto nejaký dobrý napád, čo s takou situáciou. Kúpil som pozemok pred dvomi rokmi, predtým tam neboli IS, no s tou podmienkou, že do dvoch rokov tam budú siete vybudované súkromnou osobou. Zatial táto súkromná osoba mešká a až po dvoch rokoch začína tieto siete budovať. Jedna perlička je v tom, že som zistil, že cez môj pozemok navrhla spomínaná súkromná osoba ťahať vodovodné potrubie, už to je aj v projektovej dokumentácii na vodárňach... čo s tým ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no bez súhlasu majiteľa pozemku to nemôže ťahať cez pozemok. Jedine ak by to mal zakotvené v kúpnopredajnej zmluve

    chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

    chmura1
    Tak tak, pravda. len teraz ide o to, že pozemok stal hodne, tak by som rád nejaké odškodné, alebo nejakú výhodu, úľavu za ťarchu...

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Neviem aka tam je presne situacia, ale osobne by som to riesil nasledovne. GPckom rozdelit pozemok, resp. vyclenit cast kade ma ist vodovod. Potom ziadat najom alebo jednorazovy poplatok za tuto tarchu, ktora vznikne. No a do buducna sa vyhnes potencionalnym problemom s predajom svojho pozemku s domom, lebo tam tarcha nebude.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    No ak v kupnej zmluve nemaš uvedené žiadne vodov.potrubia pre susedov cez tvoj pozemok, tak máš vyhraté-kedze ti budu kopat na tvojom pozemku a ty s tým nemusíš súhlasiť, máš nárok na odškodnenie....len to má aj druhú stranu, nemusí sukr.osoba s tým suhlasiť a budu kopat mimo tvojho pozemku,napr.pred pozemkom a pod. tu by si sa mohol ohradiť jedine na to, že ti bránia v prístupe na tvoj pozemok....no je to obšírne ked nevieme projekt kde a čo sa deje(má diať...)

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    chmura1 Pozri príspevok
    Tak tak, pravda. len teraz ide o to, že pozemok stal hodne, tak by som rád nejaké odškodné, alebo nejakú výhodu, úľavu za ťarchu...
    Budem v podobnej situácii, ale z opačnej strany.
    Tiež meškám, ale nepredpokladám, že by niekto z postihnutých očakával nejaké odškodné.
    ----------------------------------
    Koľko si zaplatil za m2 a akú sumu odškodného by si si predstavoval?

    chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

    chmura1
    Zaplatil som za pozemok toľko, že majú pri mojom pozemku stať komplet IS. Voda, kanal, elektrina, telefón. Neviem čo chcem za to, ešte som to neriešil. Ale určite niečo vymyslím. Ale je nefér keď niekto naporciruje pozemky, predá ich, zaviaže sa obci, že tam vybuduje IS a potom zistí, že musí ťahať vodovod cez súkromne pozemky. Je to amatérizmus a výsledok vidiny rýchleho zisku peňazí.
    (To máš ako keby si kúpiš auto, jazdíš na ňom, dokupiš si na ňho drahé doplnky a po dvoch rokoch ti automobilka povie že ti musí domontovať nový palivový filter aby si mohol tankovať a jazdiť ďalej. Ak to nechceš, nebudeš môcť jazdiť na benzín. Tak si vyber a hľadaj si iné palivo )

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    chmura1 Pozri príspevok
    Zaplatil som za pozemok toľko, že majú pri mojom pozemku stať komplet IS. Voda, kanal, elektrina, telefón. Neviem čo chcem za to, ešte som to neriešil. Ale určite niečo vymyslím. Ale je nefér keď niekto naporciruje pozemky, predá ich, zaviaže sa obci, že tam vybuduje IS a potom zistí, že musí ťahať vodovod cez súkromne pozemky. Je to amatérizmus a výsledok vidiny rýchleho zisku peňazí.
    (To máš ako keby si kúpiš auto, jazdíš na ňom, dokupiš si na ňho drahé doplnky a po dvoch rokoch ti automobilka povie že ti musí domontovať nový palivový filter aby si mohol tankovať a jazdiť ďalej. Ak to nechceš, nebudeš môcť jazdiť na benzín. Tak si vyber a hľadaj si iné palivo )
    Mám dojem, že patríš do veľkej skupiny ľudí, ktorí si zobrali k srdcu rady "odborníkov" na zarábanie.
    Napríklad takéto: uverejnila Pravda v roku 2005
    Vo všeobecnosti sa v Bratislave možnosti kúpiť vhodný stavebný pozemok zmenšujú. V realitnej kancelárii Urban & Partner tipujú, že za posledného pol roka sa ceny zvýšili ceny o 10 až 20 percent. Ak aj nejaké voľné pozemky sú, až 90 percent z nich je podľa odhadu Václava Chochola z Aaa-Real nevhodných na výstavbu. "Odporúčam, aby si kupec v realitnej kancelárii pýtal na stavebný pozemok, o ktorý má záujem, územnoplánovaciu informáciu. Z nej vidno, o aký pozemok ide," radí Richard Palkovič z Urban & Partner.


    alebo z roku 2010, tiež Pravda:

    Skôr, ako kúpite pôdu na iné, ako poľnohospodárske využitie

    • z katastra si vyžiadajte aktuálny výpis z listu vlastníctva
    • písomne požiadajte obec, mesto alebo mestskú časť o aktuálnu informáciu k parcele s opisom jej využitia

    No a tak sa ľuďom stáva, že zaplatia trebárs 50.000 € za parcelku a nechápu, že kúpili len rozparcelovanú rolu, ktorá nemá ani desatinovú cenu.
    To znamená, že naviac zaplatia 90% ceny, čo je asi 45.000 €
    -----------------------------------------------------------
    Myslím si, že nie si v postavení, kedy si môžeš dovoliť diktovať podmienky. Tie si mal stanoviť skôr, ako si pustil peniaze z ruky.
    Teraz len dúfaj, že si ich nevyhodil nadarmo.

    chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

    chmura1
    Preco by som mal byt v tej skupine ludi, ktoru spominas ? projekt na vodu som videl, zpripomienkovana voda je na vodarnach, momentalne je na zivotnom prostredi. elektrika ja schvalena, projekt som videl, a viem aj termin kedy ju budu tahat k pozemkom. dnes som telefonoval s predajcom pozemkov a nasledne aj rozpraval s obecnym uradom, IBV je schvalena uz davno. Realitka cez, kroru som to kupoval, myslim ze patri k najseroznejsim tu vokoli. no ved uvidime, hadam z toho nebude fiasko pre par zadrhelov...

    Ako z toho najlepšie vyťažiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.