Zavrieť

Porady

Nárok na pomernú časť dovolenky

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o odbornú radu, ak môj pracovný pomer končí k 1.3.2011 na koľko dní pomernej časti dovolenky mám nárok? Podľa kalkulačky výpočtu pomernej časti dovolenky na rôznych web portáloch mi vypočítalo 3 dbi. Avšak moja personalistka mi oznámila že mám nárok len na 1,5 dňa pretože v danom roku 2011 nebudem mať odpracovaných 60 dní ale len 40. A tým pádom nemám nárok na 3 dní. Je to tak? Ďakujem veľmi pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Abdul je offline (nepripojený) Abdul

    Abdul
    V zmysle § 105 ZP Vám vznikne nárok na dovolenku za odpracované dni, t.j. 1/12 dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku ( nakoľko ste neodpracovali v kalendárnom roku u zamestnávateľa aspoň 60 dní). Ak pracovný pomer ukončíte k 01.03.2011, vrátane vzniká nárok na dovolenku vo výške 2/12 t.j. 3 dni ( počet odpracovaných dní : január 2011 - 20 + 1 sviatok, február 2011 - 20 dní a marec 2011 - 1 deň t.j. spolu 42 dní). Ak pracovný pomer skončí 28.02.2011 - nárok je 1/12 ( počet odpracovaných dní je 41) t.j. 1,5 dňa.

    Abdul je offline (nepripojený) Abdul

    Abdul
    V zmysle § 105 ZP Vám vznikne nárok na dovolenku za odpracované dni, t.j. 1/12 dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku ( nakoľko ste neodpracovali v kalendárnom roku u zamestnávateľa aspoň 60 dní). Ak pracovný pomer ukončíte k 01.03.2011, vrátane vzniká nárok na dovolenku vo výške 2/12 t.j. 3 dni ( počet odpracovaných dní : január 2011 - 20 + 1 sviatok, február 2011 - 20 dní a marec 2011 - 1 deň t.j. spolu 42 dní). Ak pracovný pomer skončí 28.02.2011 - nárok je 1/12 ( počet odpracovaných dní je 41) t.j. 1,5 dňa.

    Teres je offline (nepripojený) Teres

    Teres
    dobrý deň, potrebovala by som nutne poradit. Som tehotná, TP. 20.7.2011, už teraz ma chce doktorka poslat na PN. Ak by som odpracovala 60 dní nového kalendárneho roku mám nárok na celú dovolenku, čo je u mna 45 dní. Avšak naša ekonómka mi oznámila že do odpracovaných dní sa nezarátavaú dni dovolenky a svitakov. Podla Zákona NR SR č. 311/2001 Z.z.
    Dovolenka za kalendárny rok § 101 má pravdu, avšak podla Zákonníka práce - 5. časť
    Zákonník práce účinný od 1.3.2010 (zákon 311/2001 Z.z.) sa do odpracovaných dní zaratavajú aj dni dovolenky a sviatkov. tak kde je pravda....? chcela by som íst na PN aj s niakym slušný nárokom na dovolenku. ďakujem

    Nárok na pomernú časť dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.