Zavrieť

Porady

Kvety zo semena

Vysiala som semená petúnií do kelímka s cieľom mať ich včas a v dostatočnom množstve,no neminulo ma sklamanie,keď vzišli.Sú také jemné ako vlas,neviem si predstaviť ich porozsádzať.Je to vôbec možné,alebo je lepšie ich vysiať priamo do kvetináča na jar?V pestovaní kvetov so začiatočník,takže sa poteším každej rade.
Ktoré kvety je vhodné si predpestovať?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Sadenicky petunii su vzdy jemnucke ako vlasok,opatrne ich popresdzaj ak maju zopar listockov.
    Ja niekedy sadim aj 3-4 korienky naraz,aby si boli oporou,lebo jedna stonka sa tazko chyta do ruk...
    Zo zeme vyber opatrne nejakou palickou,alebo malou lyzickou.

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    Petúnie sú aj velmi háklivé na ,,padanie vzchadzajúcich rastlín".Keď sa Ti to nahodou začne diať,rychlo to polej s ,,Previcurom 607 SL".Zachrániš si ich a budeš mať radosť z nich,lebo na trhu kolko krat nekupiš peknu jasnu farbu,aku si zaseješ sama.Veľa úspechov,nebuď smutna,že sú jemné,oni sa popravia,len to chvíľu potrvá.

    sisima je offline (nepripojený) sisima

    sisima
    ahoj, dôvod bude asi v nedostatočnom svetle, vtedy sa rastlinky ťahajú za slnkom no v zime je ho málo...preto sú vysoké a tenké...
    ja by som to skúsila znova každým dňom je slniecka viac

    Kiri571 je offline (nepripojený) Kiri571

    Kiri571
    Nabudúce sa polepším.Som začiatočník nielen v "petúniách",ale aj na tejto stránke.
    Vďaka,je super!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.