Zavrieť

Porady

otvorenie nechtového a kozmetického štúdia

Dobrý deň,prosím o radu...chcem si otvoriť kozmetický salón a nechtové štúdio,som vyučená kozmetička, ale problém je v tom ,že na nechtový salón mám len nechtový kurz,počula som,že okrem neho musím mať aj 2 ročnú prax?ak áno,tak to potvrdenie je potrebné získať u osoby ktorá má sv.vlastnú prevádzku...zaujíma ma preto,či si budú na úrade overovať aj tú osobu alebo nie,a teda..bude problém ak by dotyčná osoba vydala povolenie a momentálne je na materskej dovolenke? za odpoved´ vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Nikol73 Pozri príspevok
    Dobry ,chcem sa opytat ze manikura a nechtovy dizajn patri do remes. zivnosti a potrebujem potvrdenie o 6 mes .praxi,toto potvrdenie mi moze vydat osoba ktora ma zivnost a svoj salon a ja som nemusela byt v pracovnom pomere u nej pocas tej praxi? alebo staci len to potvrdenie? Dakujem
    Prax musí byť buď prostredníctvom pracovnej zmluvy alebo dohody o vykonaní práce. Úrad si to preveruje aj cez sociálnu poisťovňu, aj keď nie v každom prípade.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    tinfer Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím o radu...chcem si otvoriť kozmetický salón a nechtové štúdio,som vyučená kozmetička, ale problém je v tom ,že na nechtový salón mám len nechtový kurz,počula som,že okrem neho musím mať aj 2 ročnú prax?ak áno,tak to potvrdenie je potrebné získať u osoby ktorá má sv.vlastnú prevádzku...zaujíma ma preto,či si budú na úrade overovať aj tú osobu alebo nie,a teda..bude problém ak by dotyčná osoba vydala povolenie a momentálne je na materskej dovolenke? za odpoved´ vopred dakujem
    Manikúra je už od 1.6.2010 remeselná živnosť, ak máš len kurz z akreditovaného vzdelávacieho zariadenia, potrebuješ ešte doklad o minimálne 6 mesačnej praxi a absolvovať kvalifikačnú skúšku pred komisiou MV SR , pozri si § 22 ods. 1 písm. e/ živnostenského zákona.

    blackk je offline (nepripojený) blackk

    blackk
    ano mas pravdu. potrebujes tam tu prax ale myslim si ze na urade to az tak nekontroluju.. no neviem ako dlho je ta dotycna na tej materskej, ona prerusila tu zivnost teraz??ak nie tak si myslim ze to bude v pohode, ak ti da to potvrdenie....mas to trosku komplikovane...

    Nikol73 je offline (nepripojený) Nikol73

    Nikol73
    Dobry ,chcem sa opytat ze manikura a nechtovy dizajn patri do remes. zivnosti a potrebujem potvrdenie o 6 mes .praxi,toto potvrdenie mi moze vydat osoba ktora ma zivnost a svoj salon a ja som nemusela byt v pracovnom pomere u nej pocas tej praxi? alebo staci len to potvrdenie? Dakujem

    otvorenie nechtového a kozmetického štúdia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.