Zavrieť

Porady

Odhlučnenie steny v panelovom dome

Čauko chlapi a dievčatá,

idem prerábať byt (opäť ) a rád by som odhlučnil stenu so susedmi. Viete mi poradiť čo je na to najvhodnejšie?
Kritériá:
- čo najužšia vrstva
- dostatočné odstránenie hluku od susedov

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    2cm sklenná vata +lep+sieť+ omietka

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    hacker007 Pozri príspevok
    Čauko chlapi a dievčatá,

    idem prerábať byt (opäť ) a rád by som odhlučnil stenu so susedmi. Viete mi poradiť čo je na to najvhodnejšie?
    Kritériá:
    - čo najužšia vrstva
    - dostatočné odstránenie hluku od susedov

    http://voyo.nova.cz/multimedia/rady-...cka-deska.html

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    220870 Pozri príspevok
    2cm sklenná vata +lep+sieť+ omietka
    ..a čo tak namiesto vaty 2cm polystyren +lepidlo+sieťka+omietka?

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    legolas Pozri príspevok
    ..a čo tak namiesto vaty 2cm polystyren +lepidlo+sieťka+omietka?
    polystyrém má horiše zvukovoizolačné vlastnosti ako vata

    petrako je offline (nepripojený) petrako

    petrako
    blbost, polystyren zvukovo neizoluje!!!! Ja som odhlucnoval strop.Verim ze hacker rozlisuje medzi stropom a stenou:-) Ja som daval na specialne zvukoizolacne konzoly sadrokaronarsky rost, cize som spustil strop o 13cm. Do rostu isiel tvrdeny nobasil 4-5cm toto si uz nepamatam a este netvrdená mineralna vlna 5cm nad novbasil. medzi stropom a vlnou bola este fuga ca 1_2cm. na rost sme dali dve vrstvy sadrokartonu do kriza. pretmelit a vymalovat. 5x4,5m strop aj s malovkou vysiel ca 20 000SK. Efekt? Potlacilo to krokovu hlucnost a hlasovu. Ale neodhlucnilo to!!!!

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    petrako Pozri príspevok
    blbost, polystyren zvukovo neizoluje!!!! Ja som odhlucnoval strop.Verim ze hacker rozlisuje medzi stropom a stenou:-) Ja som daval na specialne zvukoizolacne konzoly sadrokaronarsky rost, cize som spustil strop o 13cm. Do rostu isiel tvrdeny nobasil 4-5cm toto si uz nepamatam a este netvrdená mineralna vlna 5cm nad novbasil. medzi stropom a vlnou bola este fuga ca 1_2cm. na rost sme dali dve vrstvy sadrokartonu do kriza. pretmelit a vymalovat. 5x4,5m strop aj s malovkou vysiel ca 20 000SK. Efekt? Potlacilo to krokovu hlucnost a hlasovu. Ale neodhlucnilo to!!!!
    Ono to bude tým že zvuk je vlnenie a v konštrukciách sa šíri. Ty si "odhlučnil" len strop, a zvuk k tebe preniká vedením cez steny, a iné konštrukcie. Dodatočné odhlučnenie v hotových konštrukciách na 0 nieje v reálnych podmienkach možné. Muselo by sa s tým počítať už v projekte, zvukovoizolačné spoje všetkého so všetkým. Odhlučnenie je najúčinnejšie vtedy keď zabránime zvukovým vlnám vniknúť do konštrukcie, teda z vonkajšej strany odhlučňovaného priestoru. Všetky ostatné opatrenia sú len tlmením zvukových vybrácií na prípustnú mieru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.