Zavrieť

Porady

reklamacia

Ahoj! Prosim o radu. Za nedodrzanie 30 dnovej reklam. doby SOI udelila v spravnom konani pokutu 5000,- Sk. Je to o polovicu viac nez cena reklamovaneho tovaru, ktory par dni po 30 dn. rek.leh bol vyreklamovany vymenou za novy kus. Preto sa pytam ci sa da nejak pravne podlozit ziadost o znizenie pokuty? A ci SOI ma na vybavenie korespondencie viac ako 30 dnovu lehotu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    majat
    Ahoj! Prosim o radu. Za nedodrzanie 30 dnovej reklam. doby SOI udelila v spravnom konani pokutu 5000,- Sk. Je to o polovicu viac nez cena reklamovaneho tovaru, ktory par dni po 30 dn. rek.leh bol vyreklamovany vymenou za novy kus. Preto sa pytam ci sa da nejak pravne podlozit ziadost o znizenie pokuty? A ci SOI ma na vybavenie korespondencie viac ako 30 dnovu lehotu?
    A prečo nebola dodržaná 30 dňová lehota-máš na to nejaké objektívne príčiny ??? Čím sa vieš účinne brániť ??

    majat je offline (nepripojený) majat

    majat
    Mali sme ustnu dohodu so zakaznikom, ze pocka aj ked to bude dlhsie trvat a len co to mal vyreklamovane sa nam takto odvdacil. Takze tak... Teraz mi ide len o tu vysku pokuty ako som pisala.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    majat
    Mali sme ustnu dohodu so zakaznikom, ze pocka aj ked to bude dlhsie trvat a len co to mal vyreklamovane sa nam takto odvdacil. Takze tak... Teraz mi ide len o tu vysku pokuty ako som pisala.
    Ústne dohody sú síce tiež dohody, len ich treba vedieť dokázať.
    V uvedenom prípade síce môžeš napísať SOI, že ste mali ústnu dohodu so zákazníkom, len neviem, či by to on potvrdil. Dá sa požiadať SOI o zníženie pokuty z dôvodu jej finančného nepomeru k cene reklamovaného tovaru aj vo vzťahu k celkovému kladnému vyriešeniu reklamácie, ale je to na rozhodnutí SOI, ako to uzná alebo neuzná. Ale treba sa brániť.

    majat je offline (nepripojený) majat

    majat
    V tom zmysle som rozmyslala aj ja , len si myslim , ze ci to nezmietnu slovami, ze je to pravne bezvyznamne. Aj tak dik..

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Mám jednu otázku v súvislosti s reklamáciou tovaru-30-dňová rekl. doba je 30 dní pracovných alebo kalendárnych?
    Predajca nám nedal vedieť po reklamovaní tovaru už 3 týždne,ako počítať túto dobu?tovar sme reklamovali 12.12.2005.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    filka
    Mám jednu otázku v súvislosti s reklamáciou tovaru-30-dňová rekl. doba je 30 dní pracovných alebo kalendárnych?
    Predajca nám nedal vedieť po reklamovaní tovaru už 3 týždne,ako počítať túto dobu?tovar sme reklamovali 12.12.2005.
    ide o 30 kalendárnych dní

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Este jedna vec k tej mojej otazke-tych 30 dni sa pocita odo dna ked som to odoslala postou predajcovi,alebo odo dna ked to dostali?

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    1.Doba 30 dní na vybavenie reklamácie sa počíta odo dňa prijatia na reklamáiu.
    2. Pokuta ako je uvedené v prísp.1 bola uložená v správnom konaní. Voči tomu sa možno odvolať v 15 dňovej lehote, ktorá sa počíta od nasledujúceho dňa po doručení. SOI pri uložení pokuty podľa zákona prihliada na závažnosť, spôsob, čas trvania a následky protiprávneho konania. Bolo to tak uvedené v rozhodnutí o uložení pokuty ? Ak áno dôvody v odvolaní by som smerovala presne v rovnakom duchu, avšak z môjho pohľadu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.