Zavrieť

Porady

Prve valne zhromaz.po vzniku firmy

Je niekde dane, alebo vedel by mi niekto poradit, co vsetko sa ma prejednavat na 1.valnom zhromazdeni novovzniknutej s.r.o?
Jedine co ma napada, tak dohodnut zmluvy o vykone cinnosti konatelov, ich odmeny,povinnosti,...
Popripade nejake organizacne veci..vedenie uctovnictva, nakup IM....
Je to vsetko na majiteloch firmy? Alebo je dany nejaky postup...
Z VZ sa spise zapisnica, ktoru podpisu vsetci majitelia, kt.su zaroven konatelmi...a zapisnica zostava vo firme? alebo sa musi niekam odovzdat?Citala som, ze sa musi odovzdat v pripade, ze su robene nejake zmeny v spolocenskej zmluve.....Vyska ZI, vlastnici....atd.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    bui
    Je niekde dane, alebo vedel by mi niekto poradit, co vsetko sa ma prejednavat na 1.valnom zhromazdeni novovzniknutej s.r.o?
    Jedine co ma napada, tak dohodnut zmluvy o vykone cinnosti konatelov, ich odmeny,povinnosti,...
    Popripade nejake organizacne veci..vedenie uctovnictva, nakup IM....
    Je to vsetko na majiteloch firmy? Alebo je dany nejaky postup...
    Z VZ sa spise zapisnica, ktoru podpisu vsetci majitelia, kt.su zaroven konatelmi...a zapisnica zostava vo firme? alebo sa musi niekam odovzdat?Citala som, ze sa musi odovzdat v pripade, ze su robene nejake zmeny v spolocenskej zmluve.....Vyska ZI, vlastnici....atd.
    Ešte treba odobriť všetky právne úkony, ktoré boli vykonané zakladateľmi pred zapísaním spoločnosti do OR, prípadne schváliť aj pracovné zmluvy konateľov (ak ich budú mať uzatvorené), apod.
    Zápisnica zostáva vo firme.
    Samozrejme, ak sa mení spoločenská zmluva, potom takýto zápis musí byť priložený k návrhu na zmenu zápisu do OR, samozrejme v zákonom predpísanej forme.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    a zapisnicu podpisuju vlastnici alebo konatelia?
    A ak je to ta ista osoba, tak ma byt na zapisnici podpisana ako majitel alebo konatel?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    bui
    a zapisnicu podpisuju vlastnici alebo konatelia?
    A ak je to ta ista osoba, tak ma byt na zapisnici podpisana ako majitel alebo konatel?
    Zápisnicu podpisuje zvolený predseda valného zhromaždenia, a zvolený zapisovateľ (voľba prebieha na začiatku valného zhromaždenia). Toto platí pre malé s.r.o., pri väčších firmách poznám aj taký princíp, že spoločníci s.r.o., ktorí neboli zvolení ako predseda a zapisovateľ podpisujú na znak súhlasu zápisnicu z VZ, čím v podstate konvalidujú úkony na ňom vykonané.
    Ale prvý spôsob je najčastejšie používaný.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem moc.

    Prve valne zhromaz.po vzniku firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.