Zavrieť

Porady

stat sa platcom dph

dobrý večer...chcem sa stať platcom dph...čo je potrebné urobiť? je možné, že by mi danový úrad nevyhovel? Je možné poziadať o registráciu aj spätne od 1.12011? ako dlho trva vybavenie? ..... dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tinkas Pozri príspevok
    dobrý večer...chcem sa stať platcom dph...čo je potrebné urobiť? je možné, že by mi danový úrad nevyhovel? Je možné poziadať o registráciu aj spätne od 1.12011? ako dlho trva vybavenie? ..... dakujem
    je možné, že by mi danový úrad nevyhovel? áno, ale je to v rozpore so zákonom
    Je možné poziadať o registráciu aj spätne od 1.12011? nie
    ako dlho trva vybavenie? 7 dní - 30 dní?
    podaj si žiadosť, a pošli ju doporučene na DU.
    Ak pôjdeš osobne, podľa toho, aký je to DU, budeš vyplňovať ešte ich tlačivo......

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    dakujem kejka...este by som sa ta chcela spytať, kde by som tieto info mohla najst...napr tych 7 -30 dní na vybavenie.....aby som si to vedela neštudovať.... dakujem

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    KEJKA Pozri príspevok
    je možné, že by mi danový úrad nevyhovel? áno, ale je to v rozpore so zákonom
    Je možné poziadať o registráciu aj spätne od 1.12011? nie
    ako dlho trva vybavenie? 7 dní - 30 dní?
    podaj si žiadosť, a pošli ju doporučene na DU.
    Ak pôjdeš osobne, podľa toho, aký je to DU, budeš vyplňovať ešte ich tlačivo......
    ak sa chceš tzv. dobrovoľne registrovať podľa §4/4 zákona o DPH priprav si ako prílohu k žiadosti aj toto: paragraf_4_dph.pdf
    Kejka má pravdu tým, že ťa odmietnu zaregistrovať porušujú zákon. podľa §5 sú povinní ťa zaregistrovať a vydať osvedčenie.
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 22:35

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nechcelo sa mi pozerať do zákona o DPH - mrkni sa
    do § REGISTRACIA - je to tam uvedené.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    dakujem Vam velmi pekne...este sa chcem spýtať....ked si podam ziadosť napr. k 1.2.2011, znamená to teda, že mi daju osvedčenie od 1.2.2011 alebo mi ten dátum odkedy sa stanem platcom stanoví DU?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dátum ti stanoví DU, ty si podáš žiadosť, a v tej predpísanej lehote ti DU má určiť dátum, odkedy si platiteľom. Mne vyhoveli za 4 dni.
    Kludne môžeš byť platiteľom hociktorý deň v mesiaci.
    a zvykni si na správnu terminologiu - budeš platiteľom, nie platcom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.