Zavrieť

Porady

Ako spravne zaučtujem DF cez interne doklady alebo pokladňu?

Dobrí deň prosím poradte mi.Som SZČO v oblast stavebníctva remeselnik.Vystavujem fakturu za pracu Českej firme čiže v CZK korunách. S týchto penazí vyplácam dalšiu SZČO ktora pracuje podomnou tiež v CZK.Ako to zapíšem do JU cez Interné doklady alebo môžem aj cez pokladňu keď mám aj PD a VD?Musím prepočítať aj CZK s ktorích vyplacam dalšiu osobu na EUR ked mi dava faktúru v CZK.

Ďakujem Vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Faktúru od dodávateľa zaradiť do knihy záväzkov, pri úhrade v hotovosti zaúčtovať cez pokladňu do PD. Faktúry vystavené v cudzej mene je potrebné prepočítať kurzom a v prípade vyplatenia v hotovosti ste povinný viesť valutovú pokladňu.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Modrak, prehliadnuc skutočnosť že asi porušujete /jeden alebo druhý/ daňové zákony v ČR /DPH/, predsa ten čo pracuje podtebou / asi na lešení :-) / keďže je SZČO tak nestačí že mu vyplatíš peniaze, musíš mať aj nejaký doklad najlepšie faktúru a tú zaeviduješ v knihe DF, jedine žeby robil u Teba na dohodu a potom neplatí to čo som napísal v prvej vete ohľadne DPH.
    Naposledy upravil IvoM : 30.01.11 at 13:48

    Modrak je offline (nepripojený) Modrak

    Modrak
    IvoM Pozri príspevok
    Modrak, prehliadnuc skutočnosť že asi porušujete /jeden alebo druhý/ daňové zákony v ČR /DPH/, predsa ten čo pracuje podtebou / asi na lešení :-) / keďže je SZČO tak nestačí že mu vyplatíš peniaze, musíš mať aj nejaký doklad najlepšie faktúru a tú zaeviduješ v knihe DF, jedine žeby robil u Teba na dohodu a potom neplatí to čo som napísal v prvej vete ohľadne DPH.
    Mame medzi sebou podpísanu zmluvu o dielo,faktury to je samozrejmost ktomu prisluchajuce VD,PD len neviem či to zaučtovat cez interné doklady alebo sa da aj cez pokladnu.

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Ste platca DPH alebo nie? Ak áno, váš dodávateľ je povinný sa prihlásiť na daňovom úrade v ČR, nakoľko predpokladám,že vy dodávate služby pre daňový subjekt v ČR a fakturujete bez DPH v zmysle § 16 zák. 222/2002 o DPH.

    Modrak je offline (nepripojený) Modrak

    Modrak
    monspa Pozri príspevok
    Ste platca DPH alebo nie? Ak áno, váš dodávateľ je povinný sa prihlásiť na daňovom úrade v ČR, nakoľko predpokladám,že vy dodávate služby pre daňový subjekt v ČR a fakturujete bez DPH v zmysle § 16 zák. 222/2002 o DPH.
    Ja platca nie som a odhadli ste to spravne dodávam služby pre subiekt v ČR ktorí je platca DPH. Ide mi len o to ak je DF alebo OF či je možne zaučtovat ju cez pokladnu ak mám k tomu príslušný PD a VD a nafakture je forma uhrady hotovost ktora bola uhradená v deň vystavenia faktury.

    Ako spravne zaučtujem DF cez interne doklady alebo pokladňu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.