Zavrieť

Porady

Hurá do Egypta!

Z úžasom sledujem postup naších cestovných kancelarii s akou drzosťou dezinformujú klientov o situacii v Egypte a s chladnou tvárou(ziskuchtivostou) tam posielajú slovenských turistov a to ešte pod morálnou podporou MZV.To už fakt namajú chrbtovú kosť!
Usporiadat
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Bola som v HRG aj v apríli, voda mala príjemných 25 - 26 stupňov, v júni už má tých 27 - 28 a teplota vzduchu je príjemná okolo 30 - 35. Tých cca 40 stupňov začína koncom júna - začiatkom júla.
Naposledy upravil mareko : 26.12.12 at 12:37
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
220870 Pozri príspevok
Z dôvodu nestabilnej politickej situácie v Egypte je riziko kupovať ldovolenku mesiace dopredu.Mimo to si tý magori v referende odsúhlasili prísnejšiu ústavu podľa ich islamského práva šaríja.Je dosť možné ,že sa budete musieť kúpať v gumákoch a prešivákoch ženy s vrecom na hlave .
Neblbni ...

Šáríja je o niečom inom ....
Trestá v podstate iba moslimov .
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Najviac sa mi páčilo v Tabe, Arabský záliv, more plné rýb, žrali z ruky, pláže upravené iba vstupy do mora, ráno delfíny, super strava a kľud.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pmajap Pozri príspevok
Najviac sa mi páčilo v Tabe, Arabský záliv, more plné rýb, žrali z ruky, pláže upravené iba vstupy do mora, ráno delfíny, super strava a kľud.
Presne tak , do Hurghády ani zadara.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Pôvodca textu príspevku: 220870
Z dôvodu nestabilnej politickej situácie v Egypte je riziko kupovať ldovolenku mesiace dopredu.Mimo to si tý magori v referende odsúhlasili prísnejšiu ústavu podľa ich islamského práva šaríja.Je dosť možné ,že sa budete musieť kúpať v gumákoch a prešivákoch ženy s vrecom na hlave .
Neblbni ...

Šáríja je o niečom inom ....
Trestá v podstate iba moslimov .
Buchač - šaríjá - alebo správnejšie šaría - شريعة - trestá každého, pravoverného i neverca - tam sa na to, kto je akého vyznania absolútne neprihliada.
Z Wiki:
Šaría alebo šarí’a, šaríja (po arabs. شريعة, šarí‘a) je islamské právo, islamský právny systém, resp. Bohom zjavené univerzálne platné (pre moslimov aj nemoslimov) pravidlá ľudského správania. Termín je odvodený od slovesa šara´a: začať, vstúpiť, rozviazať, predpísať, dať (zákony); pôvodný význam zrejme bol "cesta k napájadlu" (šarí´a- cesta, ulica; mašra - napájadlo, prameň). Islamská právna veda, ktorá sa zaoberá interpretáciou šaríe, sa nazýva fikh.

Základné kategórie islamského práva

Fikh rozlišuje 3 základné kategórie podľa spôsobilosti: 1. slobodní moslimovia 2. otroci 3. inoverci
Plnoprávnym je iba dospelý moslim, chlapec či dievča po dosiahnutí puberty (+- 15 rokov). Tým dosahuje právo na výkon všetkých právnych úkonov (podľa pohlavia), ale zároveň tiež k dodržovaniu všetkých zákonov šaríe. Žena je právne podriadená mužovi. Vo veciach ako sú pokrvná pomsta, svedectvo, dedičstvo, je žena považovaná iba za polovicu muža.
Otroci boli považovaní za rovnoprávnych iba v náboženských otázkach. Nemohli dediť ani svedčiť. Bol za nich zodpovedný vlastník, ktorý ich musel šatiť a živiť, nesmel ich bezdôvodne trestať alebo zabiť.
Inoverci (ahl al-kitáb) sú rozdelení do 2 skupín: 1. tí ktorí žili na území moslimského štátu - ľud chránený (ahl ad-dhimma) 2. cudzí štátni príslušníci

Inovercom je priznaná vlastná samospráva a právo. Existujú však mnohé obmedzenia, ktoré platia dodnes, napr. nemôžu dediť po moslimovi, moslimka si nemôže vziať nemoslima, naopak je to povolené, ale predpokladá sa, že manžel svoju manželku časom obráti na islam.
Takže - pokiaľ v Egypte nebude stabilná situácia, je rizikom si niečo vopred objednať. Budú síce tvrdiť - je to v turistických centrách bezpečné, ale to hlásali aj inde a výsledok? Bombové atentáty na turistické centrá, fyzické ataky na turistov, únosy a pod.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

doktor23 Pozri príspevok
Jedna otázka pre odborníkov. Aké je more v Egypte (Hurghada, Sharm el Sheik) v apríli, prípadne v máji? Dá sa už kúpať?

P.S. Dať sa určite dá, len či nezamrzneme, deti majú radšej teplejšiu vodu.
Kedysi sme boli na prelome apríla/mája (odlet – apríl, prílet – máj) a už by sme nešli. Podľa domácich sme mali smolu na počasie, more malo 22-23 stupňov a nemalo čas sa vyhriať. Za celý pobyt sme mali len dva slnečné dni. Najprv zamračené, potom konečne slnko, ale po dvoch dňoch až do konca pobytu zase zamračené. Možno by bolo lepšie odchod posunúť minimálne od polovice (v druhej polovici) mája. Také zamračené fotky nemáme zo žiadnej inej dovolenky. Jednoznačne v decembri sme mali krajšie, slnečnejšie a teplejšie počasie (vzduch aj more), ako na prelome apríla/mája.
Boli sme aj s odletom niekedy po 20. máji (už si presne nepamätám) a to už bolo pre nás teplomilných a teplovodných v pohode.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-...h-africa/egypt

Neodporúčajú!
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Po najnovších informáciach o politickej situácii z Egypta mám pocit že zase bude horúco a dovolenky aj keď garantované našimi CK budú opäť adrenalínové a možno iba jednosmerné.
S Tuniskom to vyzerá ešte horšie tam už sa schyluje k občianskej vojne.
Priatelia budte obozretný vo výbere a nenechajte sa uchlácholiť peknými rečičkami tour operátorov a neuveritelnými zľavami,aby vám naozaj nebolo horúco ale nie s tropickej polohy uvedených destinácii ale z problémov.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

"Horúco" je tam už min. 2 roky, ale mimo prímorských stredísk Červeného mora. Takže zbytočne netreba strašiť , ke´d si tam sám nebol v poslednej dobe. Z Viedne sa lieta celú zimu aj do Sharmu aj do Hurghady a v lietadlách je plno Slovákov.
Ešte chvíľu potrvá kým sa situácia upokojí vo veľkých mestách. Aj preto Egypt bude vyslovene Last Moment detsináciou a za tie peniaze za letecký týždenný zajazd s AI v 4* hoteli nemáš ani dovolenku v našich Tatrách. Piatočné LM na dnešné odlety boli za 299 EUR vrátane popaltkov 4* Grand hotel s AI. Za necelé 4 hodiny letu si pritom v našom lete cca 26°C.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Peter z Bratislavy Pozri príspevok
"Horúco" je tam už min. 2 roky, ale mimo prímorských stredísk Červeného mora. Takže zbytočne netreba strašiť , ke´d si tam sám nebol v poslednej dobe. Z Viedne sa lieta celú zimu aj do Sharmu aj do Hurghady a v lietadlách je plno Slovákov.
Ešte chvíľu potrvá kým sa situácia upokojí vo veľkých mestách. Aj preto Egypt bude vyslovene Last Moment detsináciou a za tie peniaze za letecký týždenný zajazd s AI v 4* hoteli nemáš ani dovolenku v našich Tatrách. Piatočné LM na dnešné odlety boli za 299 EUR vrátane popaltkov 4* Grand hotel s AI. Za necelé 4 hodiny letu si pritom v našom lete cca 26°C.
Možno je to všetko super lacné, ale aj tak sa odporúča prezieravosť ... ak sa dačo stane, je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Hoci egypstké dejiny milujem a pamiatky by som si rada pozrela, za súčasnej situácie by ma tam nedostali ani zadarmo.
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Rozalka Pozri príspevok
Možno je to všetko super lacné, ale aj tak sa odporúča prezieravosť ... ak sa dačo stane, je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Hoci egypstké dejiny milujem a pamiatky by som si rada pozrela, za súčasnej situácie by ma tam nedostali ani zadarmo.
Ja som tam bol v septembri 2012 ( Hurghada ) a trúfol som si aj pyramídy aj Luxor. 10 x nebezpečnejšia je púť do svätej zeme, lebo ubytko je v mestách ( tam som bol 2x ) a nie ako v Hurghade. Tie letoviská čo som videl sú vlastne ohradené veľkovýkrmne ( púšť, cesta, jedna veľkovýkrmňa vedľa druhej, more ) a egypťan, čo Ťa obsluhuje má záujem o Tvoj bakšiš a nie o Teba, takže ak by aj prišli teroristi, tak bude bojovať s Tebou a aj za Teba. Takže k obyčajnému Egypťanovi sa vlastne tak ľahko ani nedostaneš. A rozhodnutie Káhira, Luxor,,, môžeš spraviť operatívne na mieste.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

kto sa bojí nesmie do lesa. Teroristi už zaútočili v Londýne aj v Madride. Celé Taliansko, Grécko aj malá Azia sú v seizmickej zóne, u susedov (v Sýrii) Turecka je vojna. Takže najlešie je ísť na Domašu, a nekúpať sa aby sa človek náhodou neutopil. Pozor však na miestnych Čmúdov....tých by som sa bál viac ako Egypťanov....

Radšej nech napíšu tí, čo sa teraz z Egypta vrátili a nie tí čo pozerajú a počúvajú médiá-tým ide o senzácie a čim horšie tím lepšie a ešte to aj zveličia. Vyhnite sa Káhire, Alexandrii, Port Saidu a v letoviskách si užite jediné blízke teplé more.
2 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Mňa by ani tak netrápila nejaká politická situácia ale s toho vyplývajúce možné problémi a že tým arabom je lauter jedno že ty si európan,jednoducho on nemá čo dať deťom jesť,nemá čo stratiť a preto sa v tých hoteloch začalo rabovať a kradnúť,nemecký turisti s toho boli v šoku lebo nič také im CK nehovorila a všetko bagatelizovali ako teraz ty.Keď je nejaká krajina v podobnej situácii ako občianska vojna tak sa ludia správajú inštiktívne a chránia si svoj chrbát,zastavia autobus zoberú rukojemníkov a tebe nepomôže nič iné len sa spoliehať na to že sa uspokoja s tvojími peniazmi a cennostami.
Ale turistika do týchto krajín ako adrenalínový šport má niečo do seba,dajú sa tam napríklad robiť neopakovatelné fotografické a filmové zábery čo by ma asi najviac lákalo.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
foresterbig Pozri príspevok
Mňa by ani tak netrápila nejaká politická situácia ale s toho vyplývajúce možné problémi a že tým arabom je lauter jedno že ty si európan,jednoducho on nemá čo dať deťom jesť,nemá čo stratiť a preto sa v tých hoteloch začalo rabovať a kradnúť,nemecký turisti s toho boli v šoku lebo nič také im CK nehovorila a všetko bagatelizovali ako teraz ty.Keď je nejaká krajina v podobnej situácii ako občianska vojna tak sa ludia správajú inštiktívne a chránia si svoj chrbát,zastavia autobus zoberú rukojemníkov a tebe nepomôže nič iné len sa spoliehať na to že sa uspokoja s tvojími peniazmi a cennostami.
Ale turistika do týchto krajín ako adrenalínový šport má niečo do seba,dajú sa tam napríklad robiť neopakovatelné fotografické a filmové zábery čo by ma asi najviac lákalo.
Zamysli sa trochu čo píšeš. Rabovanie a kradnutie z hotelov predsa môže byť len v takom hoteli, ktorý sa nachádza kdesi v chudobnom meste a aj cestovky to majú označené, že je to v centre destinácie. Ak je to označené ako rezort, tak je to oplotené a chudobný arab potrebujúci obživu pre svoje 3 ženy a 20 detí sa tam ani nedostane.
Inštiktívna obrana a chránenie si chrbáta ? To ako že arab v ohrození vykope v púšti samopal a hrdinne bráni svoju oázu ? Nie je to ale náhodou akýsi fundamentalista, ktorý chce uškodiť každému a preto je mu jedno, či si Slovák, Rus alebo Nemec, alebo potrebuje bubáky na ďalší boj a preto si cielene kohosi vyberie ?
A konieckoncov nemusíme chodiť ďaleko. Zober si foťák, mobil, ovešaj sa zlatom a choď si pozrieť Spišský hrad alebo Slovenský raj. Príprava na niektoré arabské krajiny ako vyšitá.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
No zažil som v Sharme na Naama Bay ako to buchlo vo vedľajšom hoteli. stačilo , do Egyptu tak min. za 5 rokov.
Naposledy upravil pivko : 12.02.13 at 06:37
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
lubko6394 Pozri príspevok
Zamysli sa trochu čo píšeš. Rabovanie a kradnutie z hotelov predsa môže byť len v takom hoteli, ktorý sa nachádza kdesi v chudobnom meste a aj cestovky to majú označené, že je to v centre destinácie. Ak je to označené ako rezort, tak je to oplotené a chudobný arab potrebujúci obživu pre svoje 3 ženy a 20 detí sa tam ani nedostane.
Inštiktívna obrana a chránenie si chrbáta ? To ako že arab v ohrození vykope v púšti samopal a hrdinne bráni svoju oázu ? Nie je to ale náhodou akýsi fundamentalista, ktorý chce uškodiť každému a preto je mu jedno, či si Slovák, Rus alebo Nemec, alebo potrebuje bubáky na ďalší boj a preto si cielene kohosi vyberie ?
A konieckoncov nemusíme chodiť ďaleko. Zober si foťák, mobil, ovešaj sa zlatom a choď si pozrieť Spišský hrad alebo Slovenský raj. Príprava na niektoré arabské krajiny ako vyšitá.
Byť zatvorený v rezorte - za plotom - ako nejaký väzeň a nič nevidieť, na to netreba ísť do Egypta. Ak však chcem vidieť aj nejaké pamiatky, to už je problematické pri terajšej situácii. Je pravda, že s výletníkmi jazdí armáda po zuby ozbrojených vojakov, ktorí tvoria špalier od autobusu k pamiatke.
A kto sa vie zaručiť, že ani jednému z nich v tom teple nebrdne v bedni?
Ďakujem, neprosím.
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Rozalka Pozri príspevok
Byť zatvorený v rezorte - za plotom - ako nejaký väzeň a nič nevidieť, na to netreba ísť do Egypta. Ak však chcem vidieť aj nejaké pamiatky, to už je problematické pri terajšej situácii. Je pravda, že s výletníkmi jazdí armáda po zuby ozbrojených vojakov, ktorí tvoria špalier od autobusu k pamiatke.
A kto sa vie zaručiť, že ani jednému z nich v tom teple nebrdne v bedni?
Ďakujem, neprosím.
Zatvorený ako zatvorený. Kedykoľvek môžeš vyjsť von mimo rezort, akurát že to už nie je inclusive. More a bazén máš k dispozícii, obyčajne je dosť rozsiahly aj na prechádzky. Hladom a smädom netrpíš... Ak sme vyrazili von, tak to bolo pozrieť si konkurenčné suveníry a liek na faraónovu pomstu.
A s tými vojakmi to tiež nebolo. Do Káhiry sme šli bez ozbrojeného sprievodu a pri pyramídach som vojakov tuším ani nevidel. Kde boli vojaci, tak to boli tie checkpointy na ceste. Luxor rovnako bez vojakov. Možno sme mali šťastie na v tom okamihu priaznivú situáciu.
A špalier od autobusu k pamiatke vždy tvorili predavači suvenírov.
0 0
misenkaa misenkaa

misenkaa je offline (nepripojený) misenkaa

Je pravda, že je to teraz v Egypte tak ako to je, a teda nie je to úplne najružovejšie miesto, avšak aj tak ma to stále láka
0 0
misenkaa misenkaa

misenkaa je offline (nepripojený) misenkaa

A hlavne riešim otázku poistenia....nevedeli by ste mi niečo poradiť, respektíve povedať, či toto poistenie je najlepšie? Lebo pozitívne ovácie sú, ale tak nemám s tým ešte skúsenosti
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

misenkaa Pozri príspevok
A hlavne riešim otázku poistenia....nevedeli by ste mi niečo poradiť, respektíve povedať, či toto poistenie je najlepšie? Lebo pozitívne ovácie sú, ale tak nemám s tým ešte skúsenosti
Podľa mňa ťažko jednoznačne povedať. Záleží od toho, kto čo považuje za najlepšie, kto čo pri poistení preferuje pri "zostave", v akej plánuje cestovať, čo všetko chce mať poistené (komplexnosť poistenia), aké chce mať výšky poistného krytia (poistné sumy), aká mu vyhovuje výška plnenia pri prípadnom storno poplatku ...
Nám pre dovolenkové pobytové zájazdy uvedené poistenie nevyhovuje, lebo má slabší finančný rozsah poistného krytia v tom, čo považujeme pre nás za podstatné a dôležité.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať