Zavrieť

Porady

Zvýšné bielka - čo s nimi?

Ahojte všetci!
Viete poradiť nejaké recepty na zúžitkovanie zvyšných bielkov? Vopred dík.
Usporiadat
nika123 nika123

nika123 je offline (nepripojený) nika123

Ferko
Ahojte všetci!
Viete poradiť nejaké recepty na zúžitkovanie zvyšných bielkov? Vopred dík.
PARÍŽSKE ROŽKY

4 bielka
30 dkg práškového cukru
15 dkg orechov
3 pol.lyžice hrubej múky
trocha prášku do pečiva

Bielka vyšľahať s práškovým cukrom do tuha potom pridaťm mleté orechy,múku a prášok do pečiva.Cez ozdobné vrecko robíme na plech rožky a sušíme ich v rúre na 100 stupnoch.Na vrch dáme plnku bud nad parou vyšľaháme 3 vajcia s cukrom a kakaom a do toho po vychladnutí maslo vyšľaháme alebo len čisto vanilkový krém z prášku,aj ten je dobrý,alebo len maslový.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pridávam recepty na koláče iba s použitím bielok. Je tam aj foto.

http://www.muscle-fitness.sk/index.p...=recepty&id=51
http://www.muscle-fitness.sk/index.p...=recepty&id=45
Naposledy upravil korela : 03.05.06 at 01:03 Dôvod: doplnenie
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Ja som si zvyšné bielka vykydla nechtiacdo chladničky a bolo dorozmýšľané, čo s nimi
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Bielkové rezy
-
7 bílků, 150 g cukru, 150 g hrubé mouky, 50 g rozinek, 50 g strouhané čokolády, 50 g kokosu, 50 g strouhaných vlašských ořechů, 80 g rozpuštěného másla

náplň:1 šlehačka v prášku, 120 g tvarohu, 3 lžíce kokosu, 3 lžíce medu, 2 nastrouhaná jablka, 30 g strouhaných vlaš. ořechů, 50 g rozinek

POSTUP:
Bílky šleháme do tuha a postupně přidáváme cukr. Potom lehce vmícháme mouku, rozinky, čokoládu, kokos, ořechy a prochladlé rozpuštěné máslo. Nalijeme na vymazaný, vysypaný plech a pečeme asi 20 min. Po vychladnutí překrojíme v půlce a naplníme. Náplň - šlehačku ušleháme dle návodu(s vodou) a přidáme zbylé přísady. Natřeme i horní vrstvu a pocákáme 50 g rozpuštěné čokolády.
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

A co takto kulturistické ranajky?

Citujem z jedalnicku kulturistu: ,,na ranajky si spravim prazinicu vylucne z 10 vajecnych bielok..."
0 0
EWIK EWIK

EWIK je offline (nepripojený) EWIK

.... a zvysia sa zltka, co snimi ?
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Ja zvyšné bielka využívam aj tak, že do nich pridám jedno celé vajce, aby bol aj žĺtok, všetko rozmiešam a v tom z oboch strán namočím starší chlieb. Ten rýchlo opečiem na horúcom oleji z oboch strán a mám rýchlu večeru. Zároveň použijem aj starší chlebík, ktorý by už tak nechutil.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

nevyzerá to zle
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať