Zavrieť

Porady

Zvýšné bielka - čo s nimi?

Ahojte všetci!
Viete poradiť nejaké recepty na zúžitkovanie zvyšných bielkov? Vopred dík.
Usporiadat
belanicka belanicka

belanicka je offline (nepripojený) belanicka

bielka s cukrom,a ususit v rure,budu z toho snehove pusinky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
belanicka
bielka s cukrom,a ususit v rure,budu z toho snehove pusinky.

Je dobré pridať kokos. Budú aj kokosové pusinky
1 0
belanicka belanicka

belanicka je offline (nepripojený) belanicka

dobry napad,diki
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Kokosový dezert

7 bielkov
30 Dg práškového cukru
25 Dg strúhnéhjo kokosu
5 Dg hrubej múky

Plnka :
2 dl mlieka
1 dl silnej čiernej kávy
1 vanilkový pudingový prášok
1 lyžica maizeny
20 Dg práškového cukru
25 Dg masla (alebo margarín, kto má radšej)
3 žltky - nemusia byť, keď treba míňať bielka

čokoládová poleva

Z bielkov a cukru ušľaháme sneh, vmiešame kokos a múku, upečieme.
Z mlieka, pudingu a maizeny uvaríme kašu. Do vychladnutého krému pridáme maslo vymiešané s práškovým cukrom a žĺtkom a kávu. Plnku rozotrieme na cesto, polejeme čokoládovou polevou a schováme pred manželom.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Sú aj bielkové zákusky.:p Švagriná stále zbiera bielky, lebo je úžasný, ten, ktorý robí. Tam ide až 10 bielkov. Myslím, že recept na bielkový koláč je priložený aj v receptoch na Porade.
Tak napr. v receptoch od Maríny: Rôzne zákusky-overené http://www.porada.sk/t10865-rozne-zakusky-overene.html
Naposledy upravil pyton : 08.12.05 at 18:41
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridám recept na mandľové sucháre:

4 bielka, 16 dag hladkej múky špeciál, 16 dag prášk.cukor, 10 dag nelúpané mandle

Z bielok ušľahať tuhý sneh, pridať cukor, múku a prepláchnuté ale neolúpané mandle.
Vymastiť a vysypať formu na srnčí chrbát, masu vyliať do formy a upiesť. Skúsiť špajdlou, či je upečená ( keď nelepí), ešte horúce vyklopiť a zabaliť do mikroténu. Nechať vychladnúť a odložiť do durhého dňa do chladničky. Na druhý deň ostrým a širokým nožom nakrájať na tenké plátky ( ako šunku) a dať na suchý plech piecť ( skôr sušiť). Keď sú zružovelé, vysypať do plechovej dózy. Vydržia dlho, pokiaľ ich dobre schováte. Naši hostia ich obľubujú, často ich mávam v zásobe. Len škoda, že sa tento recept nedá upiecť i s umelým sladidlom, už som to skúšala s viacerými druhmi sladidiel, ale nie je to ono.
Privítam návrh niekoho, ako by sa dal tento recept, resp. s ktorým druhom sladidla upiecť tak, aby sneh stuhol a nerozlievalo sa cesto.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vlasti už si skúšala karob? Na www.labuznik.com sú čersvé recepty, prečítaj aj príspevky pod receptami, možno nájdeš niečo nové
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Vlasti už si skúšala karob? Na www.labuznik.com sú čersvé recepty, prečítaj aj príspevky pod receptami, možno nájdeš niečo nové
Betka ďakujem, ale karob sa dáva ako náhražka kakaa, má menej tuku ale nenahradí sladidlo.
Skúšala som už tyčinky z karobu, náš malý ich odmieta. nechutia mu. Keď som ich skúsila ja, pochopila som.
0 0
Ferko Ferko

Ferko je offline (nepripojený) Ferko

ondrejvla
Pridám recept na mandľové sucháre:

4 bielka, 16 dag hladkej múky špeciál, 16 dag prášk.cukor, 10 dag nelúpané mandle

Z bielok ušľahať tuhý sneh, pridať cukor, múku a prepláchnuté ale neolúpané mandle.
Vymastiť a vysypať formu na srnčí chrbát, masu vyliať do formy a upiesť. Skúsiť špajdlou, či je upečená ( keď nelepí), ešte horúce vyklopiť a zabaliť do mikroténu. Nechať vychladnúť a odložiť do durhého dňa do chladničky. Na druhý deň ostrým a širokým nožom nakrájať na tenké plátky ( ako šunku) a dať na suchý plech piecť ( skôr sušiť). Keď sú zružovelé, vysypať do plechovej dózy. Vydržia dlho, pokiaľ ich dobre schováte.
Tieto zvyknem piecť aj tak, že použijem nielen mandle, ale aj lieskové oriešky a orechy - dávku 100 g zachovám. Sú fakt výborné . Majú však jednu chybu - strašne rýchlo sa minú
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Moja mama z nich robievala domace cestoviny aj do zasoby.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja keď mám zvyšné bielka robím klasické vyprážané rezne,ktoré pred vyprážaním obalím ešte v snehu z bielkov.Sú trocha mastnejšie,ale asi aj fajnejšie.
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Ja robievam "DRUŽICE".
Urobia sa snehové pusinky (na 1 bielok 7dkg kryštálového cukru). Potom vždy 2 zlepiť plnkou a obaliť v mletých orechoch.
Plnka:
Uvariť na kašu 2 dcl mlieka, 2 polievkové lyžice polohrubej múky, 1 vanilkový cukor. Do uvareného pridať 1 žĺtko. Vymiešať 14 dkg masla a 14 dkg cukru, po lyžiciach pridávať vychladnutú kašu. Môže sa dať citrónová kôra, alebo rum.
0 0
0linka 0linka

0linka je offline (nepripojený) 0linka

Bielkový chlebíček
8 bielkov, 180 g práškového cukru, 160 g hrubej múky, 70 g rozpusteného masla, kandizované ovocie, sekaná čokoláda, sekané mandle, sekané oriešky (celkovo 3-4 dl), čokoládová poleva, sekané oriešky na posypanie.
Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, pridáme cukor a ešte prešľaháme. Potom pridáváme striedavo po lyžiciach múku a vychladnuté roztopené maslo a ľahko premiešavame. Nakoniec do cesta vmiešame sekané ovocie, oriešky, mandle, čokoládu apod. Pečieme pomaly vo forme na srnčí chrbát vymazanej tukom a vysypanej strúhankou. Po upečení vyklopíme, necháme vychladnúť, polejeme čokoládovou polevou a psypeme orieškami. Môžeme použiť aj na upečenie veľkonočného barančeka.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

A este - zamrazit ako ladove kocky a dat potom do mikrotenu. Vzdy, ked bude treba, budu po ruke - do polievky, do cesta, do fasiriek, na rezne, do zakuskov...Skusala som, vydrzia.
usmiataslnecnica.gif  
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Určite vyskúšaj tento krémeš:
Je jednoduchý a veľmi, veľmi dobrý.
Lístkové cesto upečieš na 2 pláty. Klasicky.
Krém:
7 bielkov a 7 PL kryštálového cukru ušľahať na tuhý sneh. Do hrnca dať uvariť 0,5 l vody a 5 PL cukru. Keď začne vrieť, vlejeme do nej 3 balíčky Zlatého klasu rozmiešané v 2 dl vody a uvaríme, kým sa nezačne oddeľovať od dna (bude mať priesvitnú konzistenciu). Odstavíme a ešte horúce vmiešame do snehu. Hneď rozotrieme na upečené lístkové cesto a prikryjeme druhým plátom. Posypeme prášk. cukrom.
Je to naozaj výborný ľahký zákusok a krém pekne stuhne. Dobre sa krája.
1 0
Ferko Ferko

Ferko je offline (nepripojený) Ferko

Zita4
Určite vyskúšaj tento krémeš:
Je jednoduchý a veľmi, veľmi dobrý.
Včera som ho vyskúšala a môžem potvrdiť, že je fakt dobrý. A pridala by som ešte prívlastky rýchly, lacný a krátko trvajúci (už sme ho zjedli) .
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Som rada, že vám chutil. Odkedy mám tento recept, iný krémeš nepečiem.
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

To lístkové cesto máš kupované alebo si ho robíš doma ? A tie pláty pečieš na opaku plechu ?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Obyčajné lístkové cesto z obchodu, rozdelené na dve časti a upečené na opačnej strane plechu alebo na nízkom plechu.
0 0
nika123 nika123

nika123 je offline (nepripojený) nika123

ondrejvla
Pridám recept na mandľové sucháre:

4 bielka, 16 dag hladkej múky špeciál, 16 dag prášk.cukor, 10 dag nelúpané mandle

Z bielok ušľahať tuhý sneh, pridať cukor, múku a prepláchnuté ale neolúpané mandle.
Vymastiť a vysypať formu na srnčí chrbát, masu vyliať do formy a upiesť. Skúsiť špajdlou, či je upečená ( keď nelepí), ešte horúce vyklopiť a zabaliť do mikroténu. Nechať vychladnúť a odložiť do durhého dňa do chladničky. Na druhý deň ostrým a širokým nožom nakrájať na tenké plátky ( ako šunku) a dať na suchý plech piecť ( skôr sušiť). Keď sú zružovelé, vysypať do plechovej dózy. Vydržia dlho, pokiaľ ich dobre schováte. Naši hostia ich obľubujú, často ich mávam v zásobe. Len škoda, že sa tento recept nedá upiecť i s umelým sladidlom, už som to skúšala s viacerými druhmi sladidiel, ale nie je to ono.
Privítam návrh niekoho, ako by sa dal tento recept, resp. s ktorým druhom sladidla upiecť tak, aby sneh stuhol a nerozlievalo sa cesto.
Ja namiesto mandlí mám v recepte napísané vlašské orechy a tiež je to výborné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať