Zavrieť

Porady

Eset smart security

Caute, potreboval by som vedieť, že či je možne z logu zo SysInspectora resp. exportovanych nastaveni programu Eset Smart Security zistit, ci dany pocitac pouziva dany antivirusovy program viac ako 1 mesiac s trial licenciou (mesacne obnovovanou, zakazdym zadana ina e-mailova adresa). Potrebujem to vediet, lebo kamos ma problemy s vytazenim CPU na 100% pri procese ekrn.exe a chce posielat log + exportovane nastavenie z programu do Esetu a nevie ci to zistia, ze stale pouziva ESS iba zo skusobnymi licenciami.
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Eset tým že poskytol trial verzie, iste berie na vedomie, že sa budú obnovovať mesačne, mám zato, že či súhlasíš alebo nesúhlasíš s odoslaním, systém správu odošle
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

viktorviktor Pozri príspevok
Eset tým že poskytol trial verzie, iste berie na vedomie, že sa budú obnovovať mesačne, mám zato, že či súhlasíš alebo nesúhlasíš s odoslaním, systém správu odošle
Akú správu máš na mysli? Pretože on má to odoslať manuálne cez e-mail. V nastaveniach programu má vypnuté odosielanie podozrivých súborov do esetu a taktiez má vypnuté odosielanie štatistických informácií.

On jednoducho dá si preposlať trial licenciu, po 30. dňoch si dá nanovo preposlať novú trial licenciu ale na iný e-mail a takto to robí vyše pol roka a teraz nevie, že keď odošle exportované nastavenia a log zo SysInspectora, že či to z toho zistia, tak preto sa pýtam.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

A čo tak platiť za služby.
Oni zo súboru nebudú nič zisťovať. Priamo sa pýtajú na licenciu.
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

sthruska Pozri príspevok
A čo tak platiť za služby.
Oni zo súboru nebudú nič zisťovať. Priamo sa pýtajú na licenciu.
Vies, ja si za ESS platim, to ci on plati, alebo nie je jeho vec, ale poradit mu mozem. Ako si to myslel, ze sa pytaju na licenciu? Ved ked ma skusobnu tak jedine z nejakeho logu by mohli zistit, ze soft pouziva s trial licenciou dlhsie ako je platna tato aktualna skusobna co ma. Len to som nevedel, ze ked uvedie skusobnu, ze ci to mozu zistit, ze stale pouziva na jednom softe len skusobne. Tak co myslis?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Nič si nemyslím. Keď som od nich čosi požadoval, tak overovali licenciu. Až potom sa so mnou bavili. Trial som nemal.
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

sthruska Pozri príspevok
Nič si nemyslím. Keď som od nich čosi požadoval, tak overovali licenciu. Až potom sa so mnou bavili. Trial som nemal.
No on uz posielal ten formulár a tam uviedol aj tu skusobnu licenciu a normalne ma technicku podporu aj ked nema plnu licenciu, len to nevie, ze ked posle tie subory, ze ci odtial nezistia, ze stale dookola pouziva skusobne licencie na tom istom nepreinstalovanom ESS. Len to som chcel vediet, ze ci to mozu z toho zistit alebo nie aby som mu vedel povedat, ze ci to tam ma posielat
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Niekde som čítal, že práve toto vyťaženie procesora je, pomsta Esetu za klamanie. Či je to tak neviem.
Takže sorry, nech si kúpi legalizáciu a má vystarané.
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Gapo Pozri príspevok
Niekde som čítal, že práve toto vyťaženie procesora je, pomsta Esetu za klamanie. Či je to tak neviem.
Takže sorry, nech si kúpi legalizáciu a má vystarané.
No mozem potvrdit, ze to vytazenie CPU pri procese ekrn.exe nema nic spolocne s nelegalnou licenciou, pretoze to robilo aj mne a mal som platenu licenciu ale potom som preinstaloval OS lebo mi blbol a uz to nerobilo a tiez vela ludi sa na to stazuje, ze po zakupeni licencie im to zacalo robit. Takze tak
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Treba dat iny AV, Eset uz davno nie je to co byval.
eset-skoncil-v-testoch-na-predposledom-mieste
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Keď som mal Eset, musel som vypnúť kontrolu aktualizácie OS, mne to vyťažovalo procesor.
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

Naco taketo stresy? Ja som z Esetu presiel Na Comodo Internet Security Premium. Je zadara, obsahuje jeden z najlepsich firewallov vobec, vysoko kvalitny antivirus, nezatazuje system tak ako eset a ked si stiahnes aj niektore dalsie free programy od Comodo ziskas velmi kvalitne zabezpecenie svojho pocitaca. (comodo system cleaner, program manager, secure email, comodo backup, cloud scaner, comodo essential atd)
0 0
MilanH. MilanH.

MilanH. je offline (nepripojený) MilanH.

ja by som sa opytal priamo v eset - je to slovenska firma
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Milí moji,
už mám svoje roky, a v IT som priemerný užívateľ.
K veci:
vlani som si kúpila NT HP a dokúpila som si k nemu antivírusový program ESET smart security 4. Som súkromná osoba a PC používam iba na osobné účely doma. V práci sedím za PC celý deň.
Pred mesiacom sa mi objavila informácia o vypršaní platnosti verzie AVP a ponúkajú mi na svojej stránke zakúpenie ďalšej verzie, tie sumy ma zarazili, je to pre mňa dosť drahé každý rok platiť v byte za internetové pripojenie+ 60-70.- € za novú verziu antivírusového programu. Žeby novodobý Tamagoči - staraj sa o to viac ako je úžitok a ešte cvakaj, veď všetci nekradneme, iba poctivo robím (už 40 rokov nepretržite) som pred dôchodkom, neviem čo bude ďalej..., nájsť si "seriózneho servismena" je veľmi ťažké. Sú nejaké nové aktuálne testy na free antiviráky a môžem (dúfam, že to dokážem) ten eset zmeniť, tak že ho skrátka odignorujem a ten nový si skopírujem do môjho PC?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Co tak skusit http://personalfirewall.comodo.com/ mas to aj s firewallom a free
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

mazanova Pozri príspevok
Milí moji,
už mám svoje roky, a v IT som priemerný užívateľ.
K veci:
vlani som si kúpila NT HP a dokúpila som si k nemu antivírusový program ESET smart security 4. Som súkromná osoba a PC používam iba na osobné účely doma. V práci sedím za PC celý deň.
Pred mesiacom sa mi objavila informácia o vypršaní platnosti verzie AVP a ponúkajú mi na svojej stránke zakúpenie ďalšej verzie, tie sumy ma zarazili, je to pre mňa dosť drahé každý rok platiť v byte za internetové pripojenie+ 60-70.- € za novú verziu antivírusového programu. Žeby novodobý Tamagoči - staraj sa o to viac ako je úžitok a ešte cvakaj, veď všetci nekradneme, iba poctivo robím (už 40 rokov nepretržite) som pred dôchodkom, neviem čo bude ďalej..., nájsť si "seriózneho servismena" je veľmi ťažké. Sú nejaké nové aktuálne testy na free antiviráky a môžem (dúfam, že to dokážem) ten eset zmeniť, tak že ho skrátka odignorujem a ten nový si skopírujem do môjho PC?
Prosim ta, tu mas cennik ESS4 http://www.eset.com/sk/obchod/cennik...mart-security/ - hlavne pozeraj na vernostnu licenciu - tam je cena 35 Eur na rok alebo 62 na 2 roky a nie ako si pisala 60-70 Eur.
Totiz u teba sa jedna o predlzenie licencie a nie nakup noveho programu. Takze je to o trochu lacnejsie, i ked neviem ci o dost.
Ak by si si ESS chcela predlzit, tak to treba vojst do ESS programu a tam ta to uz bude navigovat, alebo ti niekto poradi tu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mazanova Pozri príspevok
Milí moji,
už mám svoje roky, a v IT som priemerný užívateľ.
K veci:
vlani som si kúpila NT HP a dokúpila som si k nemu antivírusový program ESET smart security 4. Som súkromná osoba a PC používam iba na osobné účely doma. V práci sedím za PC celý deň.
Pred mesiacom sa mi objavila informácia o vypršaní platnosti verzie AVP a ponúkajú mi na svojej stránke zakúpenie ďalšej verzie, tie sumy ma zarazili, je to pre mňa dosť drahé každý rok platiť v byte za internetové pripojenie+ 60-70.- € za novú verziu antivírusového programu. Žeby novodobý Tamagoči - staraj sa o to viac ako je úžitok a ešte cvakaj, veď všetci nekradneme, iba poctivo robím (už 40 rokov nepretržite) som pred dôchodkom, neviem čo bude ďalej..., nájsť si "seriózneho servismena" je veľmi ťažké. Sú nejaké nové aktuálne testy na free antiviráky a môžem (dúfam, že to dokážem) ten eset zmeniť, tak že ho skrátka odignorujem a ten nový si skopírujem do môjho PC?
Ak sa Ti zda Eset drahy, mozes si stiahnut nejaky antivirak zdarma.
Velmi vela ludi na svete pouzivaju taketo free zabezpecenia, takze sa toho nemusis bat
pozri napr. tu http://antiviry-zdarma.xf.cz/

Pri niektorych /napr. avast/ je treba iba registracia, ktoru si po 1 roku obnovis
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ako antivírus si daj Avast a firewall napr. ZoneAlarm.
1 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

vďaka za rady všetkým, podarilo sa mi aktualizovať...., ale pri "piruetách", keď som nevedela otvoriť internet sa mi objavili dva súbory, ktoré neviem čo znamenajú???, môžem ich odstrániť? ikonky prikladám v kópii:

Ešte sa chcem opýtať či môj antivirák kúpený vlani a dnes aktualizovaný môžem nainštalovať na náš druhý notebook, lebo môj Adam (69 r.) mi večne rozbabre môj ntb a stále sa pritom- no veď viete čo - pohádame...

kergulaan Pozri príspevok
Prosim ta, tu mas cennik ESS4 http://www.eset.com/sk/obchod/cennik...mart-security/ - hlavne pozeraj na vernostnu licenciu - tam je cena 35 Eur na rok alebo 62 na 2 roky a nie ako si pisala 60-70 Eur.
Totiz u teba sa jedna o predlzenie licencie a nie nakup noveho programu. Takze je to o trochu lacnejsie, i ked neviem ci o dost.
Ak by si si ESS chcela predlzit, tak to treba vojst do ESS programu a tam ta to uz bude navigovat, alebo ti niekto poradi tu.
Naposledy upravil mazanova : 15.06.11 at 21:09
0 0
1neroamd 1neroamd

1neroamd je offline (nepripojený) 1neroamd

Jednoduche prejdi na NIS 2011
Alebo free aviru alebo Microsoft antivirus.
Alebo ked sa nechces zbavit eseta preinstaluj ho alebo to skus crackut nejakim mehehe urcite vies co myslim.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Chcem sa opýtať.
Sused ma presvieča, aby sme si zakúpili antivírak Nod 32 na polovicu.
Ak si sused "nahodí" originál NOD - budem môcť použiť tie isté heslá aj ja, ako on ?
Pôjde to obom ?
Akosi tomu neverím, že by taká firma nemala ošetrené, že pod tým istým licenčným číslom budú pripojené 2 PC.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať