Zavrieť

Porady

Kotol na pevne palivo so zasobnikom pre kurenie v RD

Dobry den. Potrebval by som sa poradit o zvoleni vhodneho typu kurenia. Planujeme rekonstruovat starsi rodinny domcek, 1 podlazny, v celkovej rozlohe asi 150 m2, cely je v povodnom stave, spodne podlazie je vybudovane z kamena, vrchne z palenej tehly. V dome sa doteraz kurilo kachlovymi pecami /na kazdom podlazi 1ks/. V lokalite nie je moznost pripojenia sa na zemny plyn. Mame nasledovnu predstavu: pocas nasej pritomnosti budeme v dome primarne kurit v povodnych kachliach, s tym ze na prizemi ich nahradime liatinovou krbovou pieckov s vykonomm 11kw. chceli by sme zaroven vybudovat ustredne kurenie (radiatory do kazdej miestnosti vr. chodby, napojit ich na kotol na pevne palivo- drevo/uhlie. Otazka vsak vystava ako vyriesit situaciu ked nebudeme dlhsie doma - v kachliach a kotli vyhasne. Su kotle na pevne palivo aj s vacsim zasobnikom napr. ze by sme pred odchodom do zasobnika nasypali uhlie a kotol by mohol kurit napr. 5 dni? Mate s tym skusenosti resp. viete mi poradit vyrobcu a typ kotla? (kotle so zasobnikom som nasiel pri peletach ale su velmi drahe resp. potom som nasiel kotle na kombinaciu pelety, drevo, uhlie aj aj pri nich bola cena astronomicka.)Dakujem pekne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    kamarát má kotol so zásobníkom, a keď fungoval na čierne uhlie, tak na plný zásobník kotol kúril týždeň
    http://www.ekokomfort.sk/index.asp?menu=684

    pszabo5 je offline (nepripojený) pszabo5

    pszabo5
    buchač Pozri príspevok
    Všetko pekné ...
    No aj na bezpečnosť by som prihliadal ...
    Predsa len ....5 dní cca , možno aj viac ...
    V týchto veciach som tak trochu pesimista .

    Ja osobne mám v každej miestnosti na chalupe kachľovú pec a kúrim len v tých , kde je to najnutnejšie ...

    Samozrejme, avsak toto je ina situacia, nakolko ide o trvale byvanie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač


    pszabo5

    nevhodné (1)
    nevhodné (1)
    1. Nerozumiem síce , že prečo ...ale budiž ...každý máme svoj názor
    2. Keď myslíš ???...a ja si myslím , že si myslím , že si nemyslím , že myslíš ...
    3. Aj na budúce , v pohode ....
    4. .........radšej nič ...............

    P.S.:
    Pokračuj v činnosti ...

    Príspevky som vymazal ...keďže boli " nevhodné " ....
    Naposledy upravil buchač : 01.02.11 at 19:06

    Kotol na pevne palivo so zasobnikom pre kurenie v RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.