Zavrieť

Porady

Opravné intrastat hlásenie

Ahojte poraďáci,
nepatrí to k tejto téme, ale prosím všetkých ktorí budú vedieť poradiť, aby mi poradili.
Naša firma má povinnosť podávať intrastat hlásenie o prijatí a odoslaní tovaru. Využívame zjednodušené hlásenie, formulár 3-12. Stala sa takáto vec:
V októbri sme podali intrastat hlásenie o odoslaní aj o prijatí tovaru.V novembri nám prišiel dobropis s informáciou, že na októbrovej faktúre bol zlý int. kód, tak sme podali opravné int. hlásenie. A teraz ten najväčší problém: opravné intrastat hlásenie malo byť na formulári pre prijatie tovaru, ale podali sme ho na formulári "odoslanie tovaru". Ako to mám dať teraz všetko do poriadku??? Opravovala som položku č. 5 (pri prijatí tovaru bolo 11 položiek, pri odoslaní 4). Na tel. číslach uvedených na webovej stránke štat. úradu mi to nikto neberie. Vie mi niekto pomôcť???

PROSÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    maryann
    Naozaj mi nevie nikto pomôcť???
    Myslím, že sa dá stornovať podané hlásenie - nie som si istá, tak by si mohla toto čo ste podali stornovať a podať nové opravné hlásenie tak ako malo byť.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    MARRYANN ,pomoct ti zial neviem ale ty by si vedela mne, ake su limity na intrastat... po akom obrate je treba podavat zjednodusene resp. to druhe

    maryann je offline (nepripojený) maryann

    maryann
    Pri prijatí sa intrastat hlásenie musí podávať, ak obrat presahuje viac ako
    3 mil. Sk a pri odoslaní (resp. vydaní) je to viac ako 6 mil. Sk.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    maryann
    Ďakujem tonkat za reakciu. Vieš poradiť ako to hlásenie stornovať?
    Keď si na stránke www.intrastat.colnasprava.sk tak po prihlásení, alebo možno aj pred ním v ľavom stlpci má kolonku opravné hlásenia a tam je presne popísané, ako postupovať pri opravných hl. aj pri zrušení celého hlásenia. Dúfam že ti to pomôže. Papá

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    maryann
    Pri prijatí sa intrastat hlásenie musí podávať, ak obrat presahuje viac ako
    3 mil. Sk a pri odoslaní (resp. vydaní) je to viac ako 6 mil. Sk.
    čiže ak vyveziem tovar do členských krajín eu za viac ako 3 milliony , resp doveziem za viac ako 6 miliony z členských krajin EU tak vyplnam intrastat tlacivo. Xcel by som sa spýtat komu odovzdavam, resp tých 3 a 6 milionov je od januara do decembra alebo 12 mesiacov, resp meni sa to kazdy rok ??

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Spravodajská jednotka, ktorá za kalendárny rok predchádzajúci sledovanému roku uskutoční prijatia resp. odoslania, ktorých súhrnná hodnota prekročí stanovený prah zjednodušenia, je povinná poskytovať všetky požadované informácie v podrobnom členení (pozri formulár INTRASTAT 1-12, resp. 2-12).

    Na rok 2005 platí prah oslobodenia 3 000 000 Sk pre prijatie a 6 000 000 Sk pre odoslanie. Prah zjednodušenia bol stanovený na 12 000 000 Sk pre prijatie a 30 000 000 Sk pre odoslanie.

    Opravné intrastat hlásenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.