Zavrieť

Porady

prevod jednoosobovej sro + zmena konatela

Ahote poradaci, potrebovala by som vasu pomoc
Som jedinym majitelom a zaroven konatelom jednoosobovej sro. Tuto potrebujem celu previest na inu osobu a vzdat sa aj funkcie konatela. Zatial som sa dopatrala po takyto postup:

1. Zmluva o prevode obchodneho podielu v sro - 2x, overene podpisy
2. zapisnica z VZ, kde bude uvedene, ze ako jediny spolocnik suhlasim s prevodom obchodneho podielu a zaroven sa vzdavam funkcie konatela a zaroven je menovany novy konatel - 2x, overeny podis (moj)
3. pisomne vzdanie sa funkcie konatela - 2x, neovereny podpis (moj)
4. uplne znenie zakladatelskej listiny (kde prepisem vsetky zmeny, v tomto pripade to ale potom vyznieva, ze spolocnost zalozil ten, na koho ju idem prepisat) - alebo iba nejaky dodatok k zakladatelskej listine, kde bude presne uvedene, ktory bod listiny sa ako meni a od akeho datumu ? - 2x, overeny podpis (ak uplne znenie, tak uz novy majitel, ak dodatok tak ja? alebo?)
5. vyhlasenie noveho majitela - 2x, overeny podpis
6. podpisovy vzor noveho majitela - 2x, overeny podpis
7. samozrejme sa meni aj spravca vkladu, takze aj prehlasenie spravcu vkladu - 2x, neovereny podpis
8. navrh na OR - zmenove tlacivo - 1x, overeny podpis.

Viete mi prosim niekto pomoct?
Velmi pekne dakujem.
Usporiadat
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

myslím, že to robíte zbytočne komplikovane. Ja by som to urobila takto:

1. Zmluva o prevode obchodneho podielu v sro - 2x, overene podpisy OK
2. zapisnica z VZ, kde bude uvedene, ze ako jediny spolocnik suhlasim s prevodom obchodneho podielu a zaroven sa vzdavam funkcie konatela a zaroven je menovany novy konatel - 2x, overeny podis (moj)
-namiesto zápisnice z VZ - rozhodnutie jediného spoločníka o udelení súhlasu na prevod OP na osobu, ktorá nie je spoločníkom, o odvolaní a vymenovaní konateľa - 2x podpis neoverovať
3. pisomne vzdanie sa funkcie konatela - 2x, neovereny podpis (moj) - netreba
4. uplne znenie zakladatelskej listiny (kde prepisem vsetky zmeny, v tomto pripade to ale potom vyznieva, ze spolocnost zalozil ten, na koho ju idem prepisat) - alebo iba nejaky dodatok k zakladatelskej listine, kde bude presne uvedene, ktory bod listiny sa ako meni a od akeho datumu ? - 2x, overeny podpis (ak uplne znenie, tak uz novy majitel, ak dodatok tak ja? alebo?) - úplné znenie zakladateľskej listiny ako jediný spoločník bude uvedený nový spoločník, prvý konateľ ostane. Nie je potrebné overovať. 1x
5. vyhlasenie noveho majitela - 2x, overeny podpis - vyhlásenie nového jediného spoločníka podľa 105a Obch. zák. - 1x, podpis overiť
6. podpisovy vzor noveho majitela - 2x, overeny podpis - stačí 1x
7. samozrejme sa meni aj spravca vkladu, takze aj prehlasenie spravcu vkladu - 2x, neovereny podpis - správca vkladu sa samozrejme nemení, svoju úlohu splnil pri založení spoločnosti.
8. navrh na OR - zmenove tlacivo - 1x, overeny podpis.

Zmenu konateľa nezabudnite oznámiť na živn. úrad do 15 dní od rozhodnutia jediného spoločníka.

Všetko dobré.
8 0
Eva10 Eva10

Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

V zmluve o prevode OP treba pamätať na vyhlásenie o pristúpení k spoločenskej zmluve (zakladateľskej listine) podľa § 115 ods. 3 ObchZ.
Ja robím dve formálne VZ. Na prvom pôvodný spoločník dá súhlas s prevodom OP, druhé po podpise zmluvy o prevode OP skonštatuje, že tieto boli doručené spoločnosti a nový spoločník urobí zmeny ktoré potrebuje. Robím to tak lebo je zrejmé, kedy nastali účinky prevodu OP(doručením spoločnosti. Keďže sa podpisy neoverujú, náklady to nijako nezvýši.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

ja mam podobny problem, ale chcem menit len konatela, cize jedinym spolocnikom vo firme ostanem. co z toho mam vybavit? dakujem
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

potrebujete rozhodnutie jediného spoločníka o odvolaní starého a vymenovaní nového konateľa, podpisový vzor nového konateľa (nie je podmienkou zápisu zmeny v OR) a zmenový formulár (kolok 66 eur, so ZEP-om 33eur). Zmenu musíte tiež oznámiť na živn. úrad (zmena nie je spoplatnená).

Všetko dobré.
1 0
moonlet13 moonlet13

moonlet13 je offline (nepripojený) moonlet13

dakujem velmi pekne za cenne rady. velmi ste mi pomohli. dufam, ze zmenu absolvujeme rychlo a uspesne na prvykrat...
este raz, velka vdaka.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

nevie niekto ci sa niekde naju najst tie tlaciva, ako by mali tie dokumenty vyzerat?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zmeny tu máš popísane aj v iných témach, nejaké vzory sa dajú nájsť, ale ak si to ešte nikdy nerobil, neodporúčam. Nič neušetríš, naopak. Ledaže máš ZEP.
0 0
ivinka99 ivinka99

ivinka99 je offline (nepripojený) ivinka99

Prosím vás a neviete mi poradiť ako má urobiť takúto zmenu? založila som jednoosobovú s.r.o. kde som konateľom aj majiteľom. Chcem byť len konateľom a celý svoj podiel spoločníka previesť na svoju mamu na určitý čas. Ako to mám urobiť?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
návody tu máš, ale zmenu na určitý čas si dobre premysli.
Hlavne či chceš meniť konateľa, alebo spoločníka, nie je to jedno.
0 0
ivinka99 ivinka99

ivinka99 je offline (nepripojený) ivinka99

ja viem, že to nie je jedno, sú tu zmeny postupy ako urobiť zmeny, no zmena v spoločníkovi jednoosobovej s.r.o. nie je. Narovinu - chcem požiadať o podporu v nezamestnanosti, ako konateľka môžem, ale ako spoločníčka nie, pri jednoosobovej s.r.o. som aj to aj to. Splňam všetko podmienky, len toho spoločníka nie. Rodičovský príspevok mi práve skončil. Firma je ešte len založená a rozbieha sa, určite na môj plat taký polrok nebude, keďže som do nej vložila väčší obnos peňazí na začiatok. Po skončení podpory by som si podiel previedla späť, no neviem či je to právne možné urobiť takýto krok
0 0
Eva10 Eva10

Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

Ako v príspevku 2 tejto témy, s tým, že v bode 2 - zápisnica z VZ sa nebude meniť konateľ a nebudeš vyhotovovať listinu podľa bodu 3 - vzdanie sa funkcie konateľa.
Ostatné zhodne s uvedeným príspevkom.
0 0
Sony_X Sony_X

Sony_X je offline (nepripojený) Sony_X

Zdravím Vás.
Ja mám presne ten istý problém ako Ivinka99 a ak som teda z Vašich príspevkov správne pochopil, tak by som mal takto postupovať pri zmene spoločníka v jedno-osobovej SRO pri zachovaní pôvodného konateľa /nový spoločník nevloží do firmy nič/ :

1. Zmluva o prevode obchodného podielu v s.r.o - 2x, overene podpisy OK
2. Rozhodnutie jediného spoločníka o udelení súhlasu na prevod OP na osobu, ktorá nie je spoločníkom- 2x podpis neoverovať
3. Úplné znenie zakladateľskej listiny ako jediný spoločník bude uvedený nový spoločník, prvý konateľ ostane. Nie je potrebné overovať. 1x
4. Vyhlásenie nového jediného spoločníka podľa 105a Obch. zák. - 1x, podpis overiť
5. Podpisový vzor nového spoločníka - overený podpis - stačí 1x
6. Správca vkladu sa samozrejme nemení, svoju úlohu splnil pri založení spoločnosti.
7. Návrh na OR - zmenové tlačivo - 1x, overený podpis.

Zmenu konateľa nezabudnite oznámiť na živn. úrad do 15 dní od rozhodnutia jediného spoločníka.

Je to správne?
Naposledy upravil Sony_X : 08.04.11 at 08:16
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

keďže Vy konateľa nemeníte, nepotrebujete podpisový vzor nového konateľa ani majiteľa (bod 5) a ani živnostenskému úradu nebudete nič oznamovať.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ivinka99 Pozri príspevok
Prosím vás a neviete mi poradiť ako má urobiť takúto zmenu? založila som jednoosobovú s.r.o. kde som konateľom aj majiteľom. Chcem byť len konateľom a celý svoj podiel spoločníka previesť na svoju mamu na určitý čas. Ako to mám urobiť?

To že je to na určitý čas, nikde netreba spomínať. Keď určitý čas pominie, jednoducho sa urobí prevod späť...
Takže urobiť normálne klasický prevod, so všetkým, ako je v tejto téme už písané. V prípade potreby viac info v mojom profile.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Dobrý deň, mám takýto problém:
Firma /s.r.o./ nefunguje už 10 rokov, na obchodnom registri je však stále registrovaná z dôvodu podlžnosti voči DÚ. Firma má dvoch konateľov, z toho jeden je zároveň aj spoločníkom, ktorý chce z firmy odísť a previesť funkciu spoločníka na toho druhého.Ako by som mal postupovať? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dobrava Pozri príspevok
Dobrý deň, mám takýto problém:
Firma /s.r.o./ nefunguje už 10 rokov, na obchodnom registri je však stále registrovaná z dôvodu podlžnosti voči DÚ. Firma má dvoch konateľov, z toho jeden je zároveň aj spoločníkom, ktorý chce z firmy odísť a previesť funkciu spoločníka na toho druhého.Ako by som mal postupovať? Ďakujem
Urobiť MVZ, na ňom schváliť prevod obchodného podielu a odvolanie konateľa. V takomto prípade nefunkčnej sro by bolo možno zvážiť vstup do likvidácie... a následný výmaz. Ak ste nerobili ani konvert na Euro, samozrejme to treba urobiť ako prvé.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dobrava Pozri príspevok
Čo prosím obnáša vstup do likvidácie? Ide hlavne o to, že dotyčný, ktorý chce z fy odísť je SZČO a chcel by dotáciu od ÚP a keďže figuruje jeho meno ešte na Obch. registri - o dotáciu žiadať nemôže.
A ešte: čo, prosím znamená konvert na Euro a čo to obnáša?
V jednom VZ schváliť prevod, odvolanie konateľa. Zároveň rozhodnúť o zrušení spoločnosti likvidáciou. Podá sa návrh do OR. V OR vymažú človeka, ktorý musí ísť preč k vôli dotácii. A začne sa likvidácia. Oznámi sa v OV vstup do likvidácie. Vyzvú sa veritelia na prihlásenie pohľadávok.... Čaká sa 3 mesiace.... na prihlášky.... likviduje sa.... Následne sa podáva výmaz z OR
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ďakujem za odpoveď, je možné toto všetko vybaviť aj bez právnikov /mám VŠ ek. smeru/, alebo sa radšej do toho nepúšťať a zacvakať nejakému právnikovi? Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dobrava Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, je možné toto všetko vybaviť aj bez právnikov /mám VŠ ek. smeru/, alebo sa radšej do toho nepúšťať a zacvakať nejakému právnikovi? Ďakujem.
Určite aj bez právnikov, neviem ako si zdatná pri vyhotovení všetkých k tomu potrebných dokumentov, aby to OR neodmietol. Sú tu predsa profesionálne firmy aj neprávnici s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí vedia poradiť. A hlavne je to za lepšiu cenu ako u právnikov. Záleží či si na správne vyhotovenie všetkých dokumentov trúfaš sama... Vzdelanie je jedna vec, a prax iná. Napríklad Zmluva o prevode OP musí mať určité predpísané náležitosti... atď..
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Economic Pozri príspevok
V jednom VZ schváliť prevod, odvolanie konateľa. Zároveň rozhodnúť o zrušení spoločnosti likvidáciou. Podá sa návrh do OR. V OR vymažú človeka, ktorý musí ísť preč k vôli dotácii. A začne sa likvidácia. Oznámi sa v OV vstup do likvidácie. Vyzvú sa veritelia na prihlásenie pohľadávok.... Čaká sa 3 mesiace.... na prihlášky.... likviduje sa.... Následne sa podáva výmaz z OR
Ďakujem za všetky odpovede, ale nie je mi jasná tá likvidácia. S.r.o. sa vraj nedá zrušiť likvidáciou, keďže má podlžnosti voči DÚ? Ide vlastne o to, že druhý konateľ, ktorý je zároveň spoločníkom, chce svoju funkciu previesť na prvého konateľa, pretože chce dotáciu z ÚP a túto nemôže dostať z dôvodu, že je ešte evidovaný v OR. Takže formou likvidácie by to asi nešlo. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať