Zavrieť

Porady

Vypratanie nehnutelnosti

Prosim vas o radu. Kupil som byt spolu s pani ktora v roku1979 ostala bývat v tomto byte ktorý mal jej manzel od podniku VSZ. S manzelom sa rozviedla a on sa odstahoval a kluce odovzdal VSZ. Pani tam vsak ostala bez akehokolvek naroku byvat. Sud rozhodol ze sa ma vystahovat a ma sa jej zabezpecit nahradne ubytovanie. Tento byt sa po odkupeni inou spolocnostou dostal predajom ku mne. Sud rozhodol ze som pravnym zastupcom VSZ a ja som na zaklade rozhodnutia sudu z roku 1979 zabezpecil pani nahradne byt na dobu neurcitu poslal som jej prehlasenie aby uzatvorila zmluvu o najme co pani ignorovala 35 dni a narok jej podla mna zanikol: § 712c Obc. zakon.(3) Nájomca, ktorý má byt vypratať, je povinný uzavrieť zmluvu o bytovej náhrade do 30 dní od doručenia písomného vyhlásenia o zabezpečení bytovej náhrady; ak nájomnú zmluvu bezdôvodne neuzavrie, jeho nárok na bytovú náhradu zanikne.

Potom som isiel za exekutorom dal som mu rozhodnutie sudu a prehlasenie o nahradnom byte na zaklade coho mu sud dal povolenie na exekuciu. Pani vsak podala namietku voci exekucii ktoru vyssia sudna uradnicka zamietla. Potom pani podala odvolanie ktore sudca zamietol a bolo tam ze sa proti tomu uz neda odvolat. Pani vsak podala ziadost o odklad exekucie a uviedla tam ze exekucia sa vraj mala previest do 10 rokov t.j do roku 1989 a teraz je uz neplatna. Je vsak zakon § 368 o.s.p
(2) Ak ukladá rozhodnutie súdu vydané pred dňom účinnosti tohto zákona povinnosť vypratať byt, za ktorý treba poskytnúť náhradu, je vykonateľné, až keď sa právoplatne poskytol náhradný byt, prípadne náhradné ubytovanie tam, kde stačí poskytnúť náhradné ubytovanie

z coho som ja pochopil ze ta 10 rocna doba zacala plynut az ked som jej ponukol nahradne byvanie t.j pred rokom. To najdolezitejsie je ze dnes mi volal exekutor ze sud zrusil celu exekuciu na ktorej vsetky rozhodnutia som cakal cely rok!!! Ako je to mozne ked predtym jej vsetko zamietli a dali povolenie na exekuciu?. Pani za byt neplati list vlastnictva je len na moje meno nema tam trvaly pobyt ani ziadnu najomnu zmluvu. a nema jej z coho exekutor nieco strhnut lebo uz ma na hlave inu exekuciu na 15 rokov. Co mam robit poradte mi prosim byvam koli nej s dvoma nevlastnymi detmi v drahom podnajme a esteplatim aj zanu. mozem ju vyhodit sam a hotovo? Uz neviem ako dalej poradte prosim. Alebo pomozte zaplatim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nájomníčka sa pravdepodobne ešte v konaní stihla dovolať premlčania práva priznaného súdnym rozhodnutím (10 rokov v zmysle § 110 obč.z.). Tie prechodné ustanovenia občianskeho súdneho poriadku sú už prakticky nepoužiteľné. Také ustanovenie ako je v tom § 368 je vlastne aj teraz v § 712b občianskeho zákonníka. To však neznamená, že sa môže čakať 30 rokov, platí premlčacia doba 10 rokov, ktorej ak sa dovolá, súd nemôže výkon práva nariadiť.

    Ja to vidím takto: Kúpil si byt, v ktorom je nájomca, musíš v nájme pokračovať (§ 680), tak si pýtaj nájomné za celú dobu vlastníctva (3 roky premlčacia doba). Nájomná zmluva nemusí byť uzatvorená písmne, ale vypovedať sa písomne musí. Zároveň jej teda daj výpoveď z dôvodu, že byt potrebuješ pre seba (§ 711 ods. 1 písm. a). Ostatné máš naštudované.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    arizona, willma, verkaz, Katy a R, rekes, terezamaria, Lubaba, doktor23, truch
    Neužitočné (1)
    8

    rekes je offline (nepripojený) rekes

    rekes
    V prvom rade sa Vam chcem velmi pekne podakovat za naozaj rychlu odpoved to so fakt necakal.
    Bol som u exekutora a ten mi ukazal uznesenie. V tom je ze povinna vzniesla namietku premlcania ale sudna uradnicka sa k tomu v uzneseni vobec dalej nevyjadruje. Ako hlavny dovod ukoncenia exekucie uvadza ze exekucny titul znie na vypratanie nehnutelnosti ktore je podmienene zabezpecenim bytovej nahrady a to mam vraj preukazat verejnou listinou!!! a nie cestnym prehlasenim. Takouto listinou je vraj napr. rozhodnutie sudu na zaklade urcovacej zaloby. Ja niesom ziadny pravnik ale cital som si § 712 c obc. zakonnika kde je jasne napisane ze jej mam dat pisomne prehlasenie o bytovej nahrade co som aj urobil pani ho prebrala bolo poslane doporucene takze mam o tom doklad a navyse to povinna v predoslom odvolani sama potvrdzuje kde uvadza ze dostala ponuku nahradneho byvania ale na neuradnom papieri. Neviem aky papier by povinna chcela dostat. Nanajvys jej ta ista sudna uradnicka v jej prvom odvolani voci exekucii kde to povinna spominala toto odvolanie zamietla. Teraz na ten isty dovod exekuciu zastavila. Je to normalne? Exekutor ide podat odvolanie ma to zmysel? Akym stylom sa ma posielat ponuka na nahradne byvanie alebo pochybila vyssia sudna uradnicka ktora to v jednom odvolani zamietla a v druhom zastavila exekuciu. Je to vraj nejaka mlada zaba ktora je viac doma ako v praci a pri komunikacii s exekutorom ten nabral dojem ze jej vedomosti su dost chabe. Mozem sa na nu stazovat? prve rozhodnutie vo namietke povinnej robila skoro 5 mesiacov!!! a je na to zakonna lehota 2 mesiace. Teraz mi zasa sposobila svojim rozhodnutim skodu. Dakujem velmi pekne za odpoved

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zabezpečenie bytovej náhrady je v ustanoveniach § 5 zák. 189/1992, na ktorý sa občiansky zákonník odvoláva a ktorý sa odvoláva na občiansky zákonník:
    (4) Zabezpečením bytovej náhrady je pre účely tohto zákona predloženie písomného vyhlásenia osoby, ktorá poskytne náhradný byt alebo náhradné ubytovanie, o tom, že uzavrie zmluvu o nájme alebo podnájme bytu s osobou, ktorá má vypratať byt.

    Či ide o odklad exekúcie alebo jej zastavenie a čo s tým ti najlepšie vysvetlí exekútor. Ten však tiež nemusí správne posúdiť iné špecifiká tohto prípadu. Ak by si sa sťažoval na nesprávne rozhodnutie súdu podľa zák. 51482003, mal by si vedieť veľmi dobre argumentovať, málokedy sťažovatelia uspejú. Na ústavnom súde sa môžeš sťažovať na prieťahy, ak sa vo veci nekonalo.

    Máš skutočne vlastné dôvody na vypratanie bytu, nemusíš sa opierať o nejaké rozhodnutie z roku 1979. Prečo ti vlastne neplatí nájomné? To je tiež dôvod, dokonca by si tým mohol dosiahnuť aj vypratanie bez bytovej náhrady.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    truch, terezamaria, Danielle369, Lubaba, willma, Xanti
    Neužitočné (1)
    5

    rekes je offline (nepripojený) rekes

    rekes
    Opat sa chcem podakovat za reakciu. Pani neplati lebo ma na sebe exekuciu za nejake pozicky z minulosti a z dochodku jej ostava len minimum.Aky by bol priblizny postup ktory mi radite na zaklade toho ze mi neplati? Mohol som celu exekuciu zalozit na tom ze mi neplati ale to by som prv musel mat zrejme zo sudu vykonateľné rozhodnutie na ktore by som musel neviem kolko cakat. Ja ked som ten byt kupil isiel som sa poradit s advokatom a ten dal na sud Navrh na vydanie rozkazu na plnenie v ktorom ziadal aby mi sud dal rozhodnutie aby pani opustila byt do 14 dni ale sud na tento navrha reagoval tak ze poslal uznesenie v ktorom pise ze konanie zastavuje lebo vo veci uz bolo rozhodnute v roku 1979 a sud nemoze v tej istej veci rozhodnut dva krat a ze sa tym padom stavam singularnym zastupcom VSZ. V rozsudku zo 79teho bolo ze jej treba zabezpecit nahradne ubytovanie.Tak s tym uznesenim som isiel za exekutorom aj s kopiou cestneho prehlasenia o poskytnuti nahradneho byvania a exekutor povedal ze na zaklade tychto dvoch papierov moze zacat exekuciu co mu sud aj potvrdil lebo mu vydal povolenie na exekuciu. Myslel som ze je to v poriadku a to ze mi neplatila som uz nepovazoval za dolezite. Mam este velmi dolezity dotaz. Neviem totiz ake mam v tom byte prava. Mozem dat tento byt do podnajmu dalsej osobe? Mozem v tom byte ked je len na moje meno vymontovat napr. vodomery ked su na byte nedoplatky? Moze ma potom ona obvinit napr. z obmedzovania domovej slobody alebo nieco podobne? Mozem do toho bytu samozrejme ked to ohlasim do predu napriklad chodit aj skamaratmi kedy sa mi zachce alebo vymontovat okna zachod a pod. Viem ze je to krute ale nemam na nu ziadne ine paky pretoze dlh bohuzial nie je trestny cin a na byte je uz dlh 2500€!! ktore budem musiet skor ci neskor zaplatit ja. Dakujem vopred velmi pekne za odpoved.

    Mimochodom ja som sa nikde predtym nevedel docitat aky je priebeh celeho exekucneho konania takze ak ma niekto zaujem mozem mu odpisat ako to cele v beznom zivote prebieha ake su moznosti povinnej atd.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    rekes Pozri príspevok
    Prosim vas o radu. Kupil som byt spolu s pani ktora v roku1979 ostala bývat v tomto byte ktorý mal jej manzel od podniku VSZ. S manzelom sa rozviedla a on sa odstahoval a kluce odovzdal VSZ. Pani tam vsak ostala bez akehokolvek naroku byvat. Sud rozhodol ze sa ma vystahovat a ma sa jej zabezpecit nahradne ubytovanie. Tento byt sa po odkupeni inou spolocnostou dostal predajom ku mne. Sud rozhodol ze som pravnym zastupcom VSZ a ja som na zaklade rozhodnutia sudu z roku 1979 zabezpecil pani nahradne byt na dobu neurcitu poslal som jej prehlasenie aby uzatvorila zmluvu o najme co pani ignorovala 35 dni a narok jej podla mna zanikol: § 712c Obc. zakon.(3) Nájomca, ktorý má byt vypratať, je povinný uzavrieť zmluvu o bytovej náhrade do 30 dní od doručenia písomného vyhlásenia o zabezpečení bytovej náhrady; ak nájomnú zmluvu bezdôvodne neuzavrie, jeho nárok na bytovú náhradu zanikne.

    Potom som isiel za exekutorom dal som mu rozhodnutie sudu a prehlasenie o nahradnom byte na zaklade coho mu sud dal povolenie na exekuciu. Pani vsak podala namietku voci exekucii ktoru vyssia sudna uradnicka zamietla. Potom pani podala odvolanie ktore sudca zamietol a bolo tam ze sa proti tomu uz neda odvolat. Pani vsak podala ziadost o odklad exekucie a uviedla tam ze exekucia sa vraj mala previest do 10 rokov t.j do roku 1989 a teraz je uz neplatna. Je vsak zakon § 368 o.s.p
    (2) Ak ukladá rozhodnutie súdu vydané pred dňom účinnosti tohto zákona povinnosť vypratať byt, za ktorý treba poskytnúť náhradu, je vykonateľné, až keď sa právoplatne poskytol náhradný byt, prípadne náhradné ubytovanie tam, kde stačí poskytnúť náhradné ubytovanie

    z coho som ja pochopil ze ta 10 rocna doba zacala plynut az ked som jej ponukol nahradne byvanie t.j pred rokom. To najdolezitejsie je ze dnes mi volal exekutor ze sud zrusil celu exekuciu na ktorej vsetky rozhodnutia som cakal cely rok!!! Ako je to mozne ked predtym jej vsetko zamietli a dali povolenie na exekuciu?. Pani za byt neplati list vlastnictva je len na moje meno nema tam trvaly pobyt ani ziadnu najomnu zmluvu. a nema jej z coho exekutor nieco strhnut lebo uz ma na hlave inu exekuciu na 15 rokov. Co mam robit poradte mi prosim byvam koli nej s dvoma nevlastnymi detmi v drahom podnajme a esteplatim aj zanu. mozem ju vyhodit sam a hotovo? Uz neviem ako dalej poradte prosim. Alebo pomozte zaplatim.


    Trochu zamyslenia , ale aj mentorovania nezaškodí ...
    Pýtam sa :
    - prečo si takýto byt vôbec kúpil ...kupoval ....
    - nie je mi jasné , kedy si ho kúpil ...ako dlho takáto situácia trvá
    - ako dlho za byt neplatí ???
    - ani elektrinu , plyn ....???
    - a už sa mi vonkoncom nechce veriť , že VSŽ by si rady nedali s takouto osobou a za takú dlhú dobu ....v roku 1979 ...to vieš komu vrav.......veď v tých rokoch to boli ešte stabilizačné byty , bol ich nedostatok ...

    Či môžeš vyhodiť ... ???
    A poviem Ti ja .......?????......či .....?????

    rekes je offline (nepripojený) rekes

    rekes
    Servus Buchac. Byt som kupil lebo bol velmi lacny kupil som ho pred rokom a pol takze tak dlho mi za neho ani neplati. Elektrinu a plyn ma zial napisane na seba a v elektrarnach mi povedali ze kym sa ona neodhlasi tak na mna to neprepisu.
    VSZ ju podla mna nevyhodili preto lebo sud rozhodol ze jej maju poskytnut nahradne byvanie a ked im vtedy platila a mala dve malolete deti nemalo to pre nich podla mna vyznam hladat jej iny byt. Verit mi nemusis ale zo srandy tu nepisem kamo

    rekes je offline (nepripojený) rekes

    rekes
    Servus Buchac. Byt som kupil lebo bol velmi lacny kupil som ho pred rokom a pol takze tak dlho mi za neho ani neplati. Elektrinu a plyn ma zial napisane na seba a v elektrarnach mi povedali ze kym sa ona neodhlasi tak na mna to neprepisu.
    VSZ ju podla mna nevyhodili preto lebo sud rozhodol ze jej maju poskytnut nahradne byvanie a ked im vtedy platila a mala dve malolete deti nemalo to pre nich podla mna vyznam hladat jej iny byt. Verit mi nemusis ale zo srandy tu nepisem kamo

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    rekes Pozri príspevok
    Servus Buchac. Byt som kupil lebo bol velmi lacny kupil som ho pred rokom a pol takze tak dlho mi za neho ani neplati. Elektrinu a plyn ma zial napisane na seba a v elektrarnach mi povedali ze kym sa ona neodhlasi tak na mna to neprepisu.
    VSZ ju podla mna nevyhodili preto lebo sud rozhodol ze jej maju poskytnut nahradne byvanie a ked im vtedy platila a mala dve malolete deti nemalo to pre nich podla mna vyznam hladat jej iny byt. Verit mi nemusis ale zo srandy tu nepisem kamo
    Nikdy nie som natoľko bohatý , aby som lacné veci kupoval ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    rekes Pozri príspevok
    Servus Buchac. Byt som kupil lebo bol velmi lacny kupil som ho pred rokom a pol takze tak dlho mi za neho ani neplati. Elektrinu a plyn ma zial napisane na seba a v elektrarnach mi povedali ze kym sa ona neodhlasi tak na mna to neprepisu.
    VSZ ju podla mna nevyhodili preto lebo sud rozhodol ze jej maju poskytnut nahradne byvanie a ked im vtedy platila a mala dve malolete deti nemalo to pre nich podla mna vyznam hladat jej iny byt. Verit mi nemusis ale zo srandy tu nepisem kamo
    Co mam robit poradte mi prosim byvam koli nej s dvoma nevlastnymi detmi v drahom podnajme a esteplatim aj zanu
    Predpokladám , že je to 3 - izbový byt ...na Terase samozrejme ...

    Platby za " vlastný " .....3 - izbový byt , cca 250 €:
    18 mesiacov x 250 = 4.500 €

    Platby za prenájom .......3 - izbový byt / predpokladám / ,....cca 500 - 600 € :
    18 mesiacov x 500 = 9.000 €

    Spolu :
    4.500 + 9.000 = 13.500 € .....

    Kua , vskutku lacný byt ...
    ......a bývaš nie kvôli nej v drahom podnájme , ALE kvôli sebe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    rekes je offline (nepripojený) rekes

    rekes
    Buchac keby som tu mal hocaku otazku napr. z teorie relativity tak ty by si mi odpisal, ze bola publikovana Einsteinom a pritom by si si myslel aky si majster sveta. Trepes tu dve na tri a myslis si aky si boh. Zda sa mi ze tvoji rodicia v detsve az velmi precenovali tvoje blbe napady. Ked som to doma precital co si napisal vsetci sa na mna pozreli a moj osem rocny syn sa zacal smiat a povedal ver ci nie ze "To je ale puk" Nepokracuj v tejto teme lebo maly ma pravdu. Mimochodom vo vsetkom co si si typol si nemal pravdu ani z daleka byvam totiz to v 1 a1/2 byte je na jazerea platim zan omnoho menej jak si drisol a za moju trojku platim tiez omnoho menej. Keby si mal moznost kupit takyto byt o 30000€ lacnejsie ako je bezne tak tiez by si tolko nemudroval ty vseved. Chod radsej na superhry.cz alebo podobne stranky vhodne pre teba. maj sa

    rekes je offline (nepripojený) rekes

    rekes
    Buchac keby som tu mal hocaku otazku napr. z teorie relativity tak ty by si mi odpisal, ze bola publikovana Einsteinom a pritom by si si myslel aky si majster sveta. Trepes tu dve na tri a myslis si aky si boh. Zda sa mi ze tvoji rodicia v detsve az velmi precenovali tvoje blbe napady. Ked som to doma precital co si napisal vsetci sa na mna pozreli a moj osem rocny syn sa zacal smiat a povedal ver ci nie ze "To je ale puk" Nepokracuj v tejto teme lebo maly ma pravdu. Mimochodom vo vsetkom co si si typol si nemal pravdu ani z daleka byvam totiz to v 1 a1/2 byte je na jazerea platim zan omnoho menej jak si drisol a za moju trojku platim tiez omnoho menej. Keby si mal moznost kupit takyto byt o 30000€ lacnejsie ako je bezne tak tiez by si tolko nemudroval ty vseved. Chod radsej na superhry.cz alebo podobne stranky vhodne pre teba. maj sa truhlik

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    Predpokladám , že je to 3 - izbový byt ...na Terase samozrejme ...
    Platby za " vlastný " .....3 - izbový byt , cca 250 €:
    18 mesiacov x 250 = 4.500 €
    Platby za prenájom .......3 - izbový byt / predpokladám / ,....cca 500 - 600 € :
    18 mesiacov x 500 = 9.000 €
    Spolu :
    4.500 + 9.000 = 13.500 € .....
    Kua , vskutku lacný byt ...
    ......a bývaš nie kvôli nej v drahom podnájme , ALE kvôli sebe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    rekes Pozri príspevok
    Buchac keby som tu mal hocaku otazku napr. z teorie relativity tak ty by si mi odpisal, ze bola publikovana Einsteinom a pritom by si si myslel aky si majster sveta.
    He...tak Ti poviem ...ja si to nemyslím ....JA to viem ...
    Trepes tu dve na tri a myslis si aky si boh. Zda sa mi ze tvoji rodicia v detsve az velmi precenovali tvoje blbe napady. Ked som to doma precital co si napisal vsetci sa na mna pozreli a moj osem rocny syn sa zacal smiat a povedal ver ci nie ze "To je ale puk" Nepokracuj v tejto teme lebo maly ma pravdu.
    Deti majú vždy pravdu , aj keď je nemajú ....
    Mimochodom vo vsetkom co si si typol si nemal pravdu ani z daleka byvam totiz to v 1 a1/2 byte je na jazerea platim zan omnoho menej jak si drisol a za moju trojku platim tiez omnoho menej. Keby si mal moznost kupit takyto byt o 30000€ lacnejsie ako je bezne tak tiez by si tolko nemudroval ty vseved.
    Ja ...hm , tak Ti poviem ....JA nepotrebujem mudrovať...mám 3 byty / slovom TRI byty /......a aj niečo naviac ...
    Chod radsej na superhry.cz alebo podobne stranky vhodne pre teba. maj sa truhlik

    ...Tvoj osemročný syn má pravdu ...hej , som " Puk " ...inak šikovné to decko , keď už ekonomiku ovláda ...asi nebude Tvoj , čo ....????.....či ....???
    ...a poriadny ...na mňa hocikto nemá ...ani na Jazere ...
    Mimochodom , nechodí náhodou na ZŠ - Jenisejská 22 ????
    Dobrá škola , ak tam mladý nechodí , prelož ho ...aj moje decká ju chválili ...jazykovka ...

    Teraz vážne !!!!
    Tie cifry som nahádzal cca , hádam to jasné je ...
    Tiež som predpokladal , že ak si prenajmeš byt pre 4 osoby , tak asi tiež len ten 3 izbový byt ...teda ja určite by som tak uvažoval ...
    Ceny nájomného som odvinul od svojich platieb , približne som dával ...a aj média som v to zarátal ...capisci ???

    Ale inak ???....nerieš ...máš pravdu , idem na Pokec , Superhry , You Tube a Facebook ...tam je Ti fasa zábava ...

    P.S.:
    Mimochodom ....vyprataný byt by bol raz - dva ...co by dup ...nesral by som sa s nikým , ničím ...
    Naposledy upravil buchač : 08.02.11 at 13:13

    rekes je offline (nepripojený) rekes

    rekes
    Ahoj poradaci pisem ako to nakoniec dopadlo. Sudy nepomohli, pravnici nepomohli ani exekutori skratka nikto...pomohla normalna ludska slusnost. Isiel som totiz za dotycnou pani a normalne bez nejakych hadok sa z nou porozpraval a predstavte si suhlasila ze z bytu odide! Po dvoch prenervacenych rokoch stacil jeden rozhovor bez pravnikov. Dal som jej aj nejake peniaze, hladal som z nou vhodny podnajom a zaplatil aj prestahovanie. Rozisli sme sa v dobrom ale, viem ze uz v zivote nekupim lacny byt pri ktorom hrozia taketo problemy. radsej si priplatim stoji to zato. Dakujem za vsetky rady aj tebe buchac samozrejme . majte sa

    Tatico je offline (nepripojený) Tatico

    Tatico
    Zdravim "rekes", mame podobny problem. Ako ste sa branili v exekucnom konani? Podali ste odvolanie proti zastaveniu exekucie?

    zusana je offline (nepripojený) zusana

    zusana
    prosim vas ako mam postupovat ked prisiel za mnou pan ze zena mu vyberala peniaze na najom z uctu bez jeho vedomia poslali mu papier o vypratani bytu ktory tiez zatajila a on chudak v tom ze byt sa plati .velmi by som mu chcela pomoct lebo nebola to jeho chyba bol uvedeny do omylu je to moj znamy tak mi prosim poradte neaku radu ako ma postupovat ja som len uctovnicka a v tomto sa nevyznam nechcem aby prisiel o strechu nad hlavou peniaze zhana bude ich mat riesi to z celou ostatnou rodinou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.